Wagtail - en to fi translation catalogue (673 entries)

en: Publish
fi: Julkaise

en: Submit for moderation
fi: Lähetä tarkistettavaksi

en: Resubmit to %(task_name)s
fi: Lähetä uudelleen tehtävään %(task_name)s

en: Submit to %(workflow_name)s
fi: Lähetä työnkulkuun %(workflow_name)s

en: Restart workflow
fi: Käynnistä työnkulku uudelleen

en: Cancel workflow
fi: Peruuta työnkulku

en: Unpublish
fi: Piilota

en: Save Draft
fi: Tallenna luonnos

en: Page locked
fi: Sivu lukittu

en: %(label)s and Publish
fi: %(label)s ja julkaise

en: Wagtail admin
fi: Wagtailin hallinta

en: Sorry, you do not have permission to access this area.
fi: Pahoittelut, mutta sinulla ei ole pääsyä tähän osioon.

en: You do not have permission to access the admin
fi: Sinulla ei ole oikeuksia käyttää hallintaa

en: None
fi: Ei mitään

en: Date from
fi: Lähtien

en: Date to
fi: Asti

en: Locale
fi: Maa-asetusto

en: All
fi: Kaikki

en: Collection
fi: Kokoelma

en: Tag
fi: Tunniste

en: Preferred language
fi: Ensisijainen kieli

en: Current time zone
fi: Nykyinen aikavyöhyke

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Email
fi: Sähköposti

en: Upload a profile picture
fi: Lähetä profiilikuva

en: Enter password
fi: Syötä salasana

en: Your %(username_field)s and password didn't match. Please try again.
fi: %(username_field)s ja salasana eivät täsmänneet. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Enter your %(username_field_name)s
fi: Syötä %(username_field_name)s

en: Enter your email address to reset your password
fi: Syötä sähköpostiosoitteesi palauttaaksesi salasanasi

en: Search term
fi: Hakutermi

en: Search
fi: Haku

en: All collections
fi: Kaikki kokoelmat

en: Parent
fi: Isäntä

en: Please select another parent
fi: Valitse toinen isäntä

en: You cannot have multiple permission records for the same collection.
fi: Yhdelle kokoelmalle ei voi olla useampaa pääsyoikeusasetusta.

en: Add
fi: Lisää

en: Add collections
fi: Lisää kokelmia

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit collections
fi: Muokkaa kokoelmia

en: Delete
fi: Poista

en: Delete collections
fi: Poista kokoelmia

en: You cannot edit another user's comment.
fi: Et voi muokata toisen käyttäjän kommenttia.

en: Go live date/time must be before expiry date/time
fi: Julkaisuajankohdan täytyy olla ennen julkaisun päättymisajankohtaa.

en: Expiry date/time must be in the future
fi: Julkaisun päättymisajankohdan täytyy olla tulevaisuudessa.

en: New title
fi: Uusi otsikko

en: New slug
fi: Uusi lyhytnimi

en: New parent page
fi: Uusi isäntäsivu

en: This copy will be a child of this given parent page.
fi: Kopio luodaan annetun isäntäsivun alasivuksi.

en: Copy subpages
fi: Kopioi alasivut

en: This will copy %(count)s subpage. | This will copy %(count)s subpages.
fi[0]: Tämä kopioi %(count)s alasivun.
fi[1]: Tämä kopioi %(count)s alasivua.

en: Publish copied page
fi: Julkaise kopioitu sivu

en: This page is live. Would you like to publish its copy as well?
fi: Tämä sivu on julkinen. Haluatko julkaista myös sen kopion?

en: Publish copies
fi: Julkaise kopiot

en: %(count)s of the pages being copied is live. Would you like to publish its copy? | %(count)s of the pages being copied are live. Would you like to publish their copies?
fi[0]: Kopioitavista sivuista %(count)s on julkaistu. Haluatko julkaista sen kopion?
fi[1]: Kopioitavista sivuista %(count)s on julkaistu. Haluatko julkaista niiden kopiot?

en: You do not have permission to copy to page "%(page_title)s"
fi: Sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia sivun "%(page_title)s" kopiointiin.

en: This slug is already in use within the context of its parent page "%(parent_page_title)s"
fi: Lyhytnimi on jo käytössä isäntäsivun "%(parent_page_title)s" alla

en: You cannot copy a page into itself when copying subpages
fi: Et voi kopioida sivua itsensä päälle, kun kopioit alasivuja.

en: Parent page
fi: Isäntäsivu

en: Search…
fi: Haku…

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: This field is required.
fi: Tämä kenttä on pakollinen.

en: Please select at least one group.
fi: Valitse vähintään yksi ryhmä.

en: All types
fi: Kaikki tyypit

en: This page already has workflow '%(workflow_name)s' assigned.
fi: Tähän sivuun on määritetty työnkulku '%(workflow_name)s'.

en: You cannot assign this workflow to the same page multiple times.
fi: Et voi määrittää tätä työnkulkua samalle sivulle useita kertoja.

en: Snippet '%(content_type)s' already has workflow '%(workflow_name)s' assigned.
fi: Pätkään '%(content_type)s' on jo määritetty työnkulku '%(workflow_name)s'.

en: Give your workflow a name
fi: Anna työnkululle nimi

en: Add tasks to your workflow
fi: Lisää tehtäviä työnkulkuun

en: Task
fi: Tehtävä

en: 1 page selected
fi: 1 sivu valittu

en: %(objects)s pages selected
fi: %(objects)s sivua valittu

en: All %(objects)s pages on this screen selected
fi: Kaikki %(objects)s sivua tässä näytössä valittu

en: All pages in listing selected
fi: Kaikki listauksen sivut valittu

en: 1 document selected
fi: 1 asiakirja valittu

en: %(objects)s documents selected
fi: %(objects)s asiakirjaa valittu

en: All %(objects)s documents on this screen selected
fi: Kaikki %(objects)s asiakirjaa tässä näytössä valittu

en: All documents in listing selected
fi: Kaikki listauksen asiakirjat valittu

en: 1 image selected
fi: 1 kuva valittu

en: %(objects)s images selected
fi: %(objects)s kuvaa valittu

en: All %(objects)s images on this screen selected
fi: Kaikki %(objects)s kuvaa tässä näytössä valittu

en: All images in listing selected
fi: Kaikki listauksen kuvat valittu

en: 1 user selected
fi: 1 käyttäjä valittu

en: %(objects)s users selected
fi: %(objects)s käyttäjää valittu

en: All %(objects)s users on this screen selected
fi: Kaikki %(objects)s käyttäjää tässä näytössä valittu

en: All users in listing selected
fi: Kaikki listauksen käyttäjät valittu

en: 1 snippet selected
fi: 1 pätkä valittu

en: %(objects)s snippets selected
fi: %(objects)s pätkää valittu

en: All snippets in listing selected
fi: Kaikki listauksen pätkät valittu

en: 1 item selected
fi: 1 tietue valittu

en: %(objects)s items selected
fi: %(objects)s items tietuetta valittu

en: All %(objects)s items on this screen selected
fi: Kaikki %(objects)s tietuetta tässä näytössä valittu

en: All items in listing selected
fi: Kaikki listauksen tietueet valittu

en: Can access Wagtail admin
fi: Pääsy Wagtail-ylläpitoon

en: Content
fi: Sisältö

en: Promote
fi: Nosto

en: Settings
fi: Asetukset

en: Title
fi: Otsikko

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Error 404: Page not found
fi: Virhe 404: Sivua ei löytynyt

en: Error 404
fi: Virhe 404

en: The requested page could not be found.
fi: Pyydettyä sivua ei löytynyt

en: Go to Wagtail admin
fi: Siirry Wagtailin hallintaan

en: More actions
fi: Lisää toimintoja

en: Reset password
fi: Palauta salasana

en: Password change successful
fi: Salasanan vaihto onnistui.

en: Login
fi: Kirjaudu sisään

en: Set your new password
fi: Aseta uusi salasana.

en: Invalid password reset link
fi: Salasanan nollauslinkki ei kelpaa

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.
fi: Salasanan nollauslinkki ei kelpaa, sitä on ehkä jo käytetty.

en: Request a new password reset
fi: Pyydä salasanan nollausta

en: Check your email
fi: Tarkista sähköpostisi

en: A link to reset your password has been emailed to you if an account exists for this address.
fi: Sinulle on lähetetty linkki salasanan nollausta varten, jos tällä osoitteella on käyttäjätili.

en: Please follow the link below to reset your password:
fi: Ole hyvä ja seuraa alla olevaa linkkiä nollataksesi salasanasi:

en: Your username (in case you've forgotten):
fi: Käyttäjätunnuksesi (siltä varalta että olet unohtanut sen):

en: Password reset
fi: Salasanan palautus

en: Reset your password
fi: Palauta salasanasi

en: Reset to default
fi: Palauta oletusarvoon

en: Upload a profile picture:
fi: Lähetä profiilikuva:

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Go back
fi: Siirry takaisin

en: Bulk actions
fi: Massatoiminnot

en: Select
fi: Valitse

en: Select row
fi: Valitse rivi

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Internal link
fi: Sisäinen linkki

en: External link
fi: Ulkoinen linkki

en: Email link
fi: Sähköpostilinkki

en: Phone link
fi: Puhelinnumerolinkki

en: Anchor link
fi: Ankkurilinkki

en: There is %(counter)s match | There are %(counter)s matches
fi[0]: Löytyi %(counter)s osuma
fi[1]: Löytyi %(counter)s osumaa

en: Add an anchor link
fi: Lisää ankkurilinkki

en: Insert anchor
fi: Lisää ankkuri

en: Choose
fi: Valitse

en: Choose a page
fi: Valitse sivu

en: Confirm selection
fi: Vahvista valinta

en: Convert to internal link
fi: Muunna sisäiseksi linkiksi

en: Use external link
fi: Käytä ulkoista linkkiä

en: Add an email link
fi: Lisää sähköpostilinkki

en: Insert link
fi: Lisää linkki

en: Add an external link
fi: Lisää ulkoinen linkki

en: Add a phone link
fi: Lisää puhelinnumerolinkki

en: Select %(title)s
fi: Valitse %(title)s

en: Explore subpages of '%(title)s'
fi: Selaa sivun %(title)s alasivuja

en: Explore
fi: Selaa

en: This collection has been made private by a parent collection.
fi: Tämä kokoelma on yksityinen, koska sen isäntäkin on.

en: You can edit the privacy settings on:
fi: Voit muokata yksityisyysasetuksia:

en: Save
fi: Tallenna

en: Change privacy
fi: Muuta yksityisyyttä

en: Privacy settings determine who is able to view documents in this collection.
fi: Yksityisyysasetukset määräävät, kuka saa nähdä tässä kokoelmassa olevat dokumentit.

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Set collection privacy. Current status: Public
fi: Aseta kokoelman yksityisyys. Nyt: Julkinen

en: Public
fi: Julkinen

en: Set collection privacy. Current status: Private
fi: Aseta kokoelman yksityisyys. Nyt: Yksityinen

en: Private
fi: Yksityinen

en: This collection cannot be deleted, because it is not empty. It contains:
fi: Tätä kokoelmaa ei voida poistaa koska se ei ole tyhjä. Kokoelma sisältää:

en: No collections have been created. Why not <a href="%(add_collection_url)s">add one</a>?
fi: Kokoelmia ei ole luotu. Mikset vaikka <a href="%(add_collection_url)s">loisi kokoelmaa</a>?

en: Sorry, there are no matches for "<em>%(search_query)s</em>"
fi: Ei tuloksia haulla "<em>%(search_query)s</em>"

en: There are no results.
fi: Ei tuloksia.

en: Yes, delete
fi: Kyllä, poista

en: No, don't delete
fi: Ei, älä poista

en: Yes, unpublish it
fi: Kyllä, piilota

en: No, don't unpublish
fi: Ei, älä piilota

en: Publish %(model_name)s
fi: Julkaise %(model_name)s

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Actions
fi: Toimet

en: Comment
fi: Kommentti

en: Update
fi: Päivitä

en: Preview not available
fi: Esikatselu ei ole saatavilla

en: Fields
fi: Kentät

en: Changes
fi: Muutokset

en: Moved down 1 place. | Moved down %(counter)s places.
fi[0]: Siirretty alas 1 sija.
fi[1]: Siirretty alas %(counter)s sijaa.

en: Moved up 1 place. | Moved up %(counter)s places.
fi[0]: Siirretty ylös 1 sija.
fi[1]: Siirretty ylös %(counter)s sijaa.

en: There are no differences between these two versions
fi: Näiden kahden version välillä ei ole eroja

en: This is your dashboard on which helpful information about content you've created will be displayed.
fi: Tämä on kojelauta jossa näytetään hyödyllistä informaatiota luodusta sisällöstä.

en: Account
fi: Tili

en: Your locked pages
fi: Lukitut sivusi

en: Language
fi: Kieli

en: Privacy and access
fi: Yksityisyys ja pääsy

en: Status
fi: Tila

en: Locked at
fi: Lukittu

en: Edit this page
fi: Muokkaa tätä sivua

en: Unlock
fi: Poista lukitus

en: Draft
fi: Luonnos

en: Live
fi: Julkinen

en: Your most recent edits
fi: Tuoreimmat muokkauksesi

en: Date
fi: Pvm

en: Site summary
fi: Sivuston yhteenveto

en: %(total)s Page <span class="w-sr-only">created in %(site_name)s</span> | %(total)s Pages <span class="w-sr-only">created in %(site_name)s</span>
fi[0]: %(total)s sivu <span class="w-sr-only">luotu sivustolla %(site_name)s</span>
fi[1]: %(total)s sivua <span class="w-sr-only">luotu sivustolla %(site_name)s</span>

en: Wagtail upgrade available
fi: Wagtail-päivitys saatavilla

en: Your version: <strong>%(current_version)s</strong>. New version: <strong data-w-upgrade-target="latestVersion"></strong>.
fi: Käyttämäsi versio: <strong>%(current_version)s</strong>. Uusi versio: <strong data-w-upgrade-target="latestVersion"></strong>.

en: Read the release notes.
fi: Lue julkaisutiedot.

en: Your pages and snippets in a workflow
fi: Sivusi ja pätkäsi työnkulussa

en: Task started
fi: Tehtävä aloitettu

en: Awaiting
fi: Odottaa

en: Close
fi: Sulje

en: Things in Wagtail %(version)s have changed!
fi: Wagtailin versiossa %(version)s on muutoksia!

en: Don't worry, we've got your back. Check out the <a class="w-whats-new__link" href="%(editor_guide_link)s" target="_blank" rel="noreferrer">Wagtail Editor Guide</a> to get the low down on what's changed and some exciting new features!
fi: Älä huoli, me autamme sinua. Tutustu <a class="w-whats-new__link" href="%(editor_guide_link)s" target="_blank" rel="noreferrer">Wagtailin muokkausoppaaseen</a> pysyäksesi ajan tasalla muutoksista ja uusista ominaisuuksista!

en: Awaiting your review
fi: Odottaa tarkastustasi

en: Tasks
fi: Tehtävät

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Compare with live version
fi: Vertaile julkaistun version kanssa

en: Compare with previous version
fi: Vertaa edelliseen versioon

en: Sign in
fi: Kirjaudu sisään

en: Sign in to Wagtail
fi: Kirjaudu sisään Wagtailiin

en: Forgotten password?
fi: Unohtuiko salasana?

en: Remember me
fi: Muista minut

en: Signing in…
fi: Kirjaudutaan…

en: The page "%(title)s" has been approved.
fi: Sivu "%(title)s" on hyväksytty.

en: You can view the page here:
fi: Voit katsella sivua täältä:

en: The page "%(title)s" has been approved
fi: Sivu "%(title)s" on hyväksytty

en: Hello %(username)s,
fi: Hei %(username)s,

en: Edit your notification preferences here:
fi: Muokkaa ilmoitusasetuksiasi täällä:

en: The page "%(title)s" has been rejected.
fi: Sivu "%(title)s" on hylätty.

en: You can edit the page here:
fi: Voit muokata sivua täältä:

en: The page "%(title)s" has been rejected
fi: Sivu "%(title)s" on hylätty

en: You can edit the %(model_name)s here:
fi: Voit muokata %(model_name)s täällä:

en: The page "%(title)s" has been approved in "%(task)s".
fi: Sivu "%(title)s" on hyväksytty tehtävässä "%(task)s".

en: You can preview the page here:
fi: Voit esikatsella sivua täältä:

en: You can preview the %(model_name)s here:
fi: Voit esikatsella %(model_name)s täällä:

en: New comments
fi: Uudet kommentit

en: Resolved comments
fi: Selvitetyt kommentit

en: Deleted comments
fi: Poistetut kommentit

en: New replies
fi: Uudet vastaukset

en: New comments:
fi: Uudet kommentit:

en: Resolved comments:
fi: Selvitetyt kommentit:

en: Deleted comments:
fi: Poistetut kommentit:

en: New replies:
fi: Uudet vastaukset:

en: The page "%(title)s" has been approved in workflow "%(workflow)s".
fi: Sivu "%(title)s" on hyväksytty työnkulussa "%(workflow)s".

en: The page "%(title)s" has been approved in "%(workflow)s".
fi: Sivu "%(title)s" on hyväksytty työnkulussa "%(workflow)s".

en: The following comment was left: "%(comment)s"
fi: Seuraava kommentti jätettiin: "%(comment)s"

en: The page "%(title)s" has been rejected during "%(workflow)s".
fi: Sivu "%(title)s" on hylätty työnkulussa "%(workflow)s".

en: Publishing…
fi: Julkaistaan…

en: Publish this version
fi: Julkaise tämä versio

en: Saving…
fi: Tallennetaan…

en: Replace current draft
fi: Korvaa nykyinen luonnos

en: Save draft
fi: Tallenna luonnos

en: Create a page in %(title)s
fi: Luo sivu kohteeseen %(title)s

en: Create a page in
fi: Luo sivu kohteeseen

en: Choose which type of page you'd like to create.
fi: Valitse minkätyyppisen sivun haluat luoda.

en: Sorry, you cannot create a page at this location.
fi: Et voi luoda sivua tähän sijaintiin.

en: Pages using %(page_type)s
fi: SIvut tyyppiä %(page_type)s

en: Delete 1 page | Delete %(counter)s pages
fi[0]: Poista 1 sivu
fi[1]: Poista %(counter)s sivua

en: Are you sure you want to delete these pages?
fi: Haluatko varmasti poistaa nämä sivut?

en: This will also delete one more subpage. | This will also delete %(counter)s more subpages.
fi[0]: Tämä poistaa myös yhden alasivun.
fi[1]: Tämä poistaa myös %(counter)s alasivua.

en: You don't have permission to delete this page | You don't have permission to delete these pages
fi[0]: Oikeutesi eivät riitä tämän sivun poistamiseen
fi[1]: Oikeutesi eivät riitä näiden sivujen poistamiseen

en: Move 1 page | Move %(counter)s pages
fi[0]: Siirrä 1 sivu
fi[1]: Siirrä %(counter)s sivua

en: Move
fi: Siirrä

en: Are you sure you want to move these pages?
fi: Haluatko varmasti siirtää nämä sivut?

en: This page has one child page | This page has %(counter)s child pages
fi[0]: Tällä sivulla on yksi lapsisivu
fi[1]: Tällä sivulla on %(counter)s lapsisivua

en: You don't have permission to move this page | You don't have permission to move these pages
fi[0]: Oikeutesi eivät riitä tämän sivun siirtämiseen
fi[1]: Oikeutesi eivät riitä näiden sivujen siirtämiseen

en: The following page cannot be moved to %(dest_title)s | The following pages cannot be moved to %(dest_title)s
fi[0]: Seuraavaa sivua ei voi siirtää sijaintiin %(dest_title)s
fi[1]: Seuraavia sivuja ei voi siirtää sijaintiin %(dest_title)s

en: The following page cannot be moved due to duplicate slug | The following pages cannot be moved due to duplicate slugs
fi[0]: Seuraavaa sivua ei voi siirtää polkutunnuksen kaksoiskappaleen vuoksi
fi[1]: Seuraavia sivuja ei voi siirtää polkutunnusten kaksoiskappaleiden vuoksi

en: Yes, move these pages
fi: Kyllä, siirrä nämä sivut

en: No, don't move
fi: Ei, älä siirrä

en: Publish 1 page | Publish %(counter)s pages
fi[0]: Julkaise 1 sivu
fi[1]: Julkaise %(counter)s sivua

en: Are you sure you want to publish these pages?
fi: Haluatko varmasti julkaista nämä sivut?

en: You don't have permission to publish this page | You don't have permission to publish these pages
fi[0]: Oikeutesi eivät riitä tämän sivun julkaisemiseen.
fi[1]: Oikeutesi eivät riitä näiden sivujen julkaisemiseen.

en: Yes, publish
fi: Kyllä, julkaise

en: No, don't publish
fi: Ei, älä julkaise

en: Are you sure you want to unpublish these pages?
fi: Haluatko varmasti piilottaa näiden sivujen julkaisun?

en: This page has one subpage | This page has %(counter)s subpages
fi[0]: Tällä sivulla on yksi alasivu
fi[1]: Tällä sivulla on %(counter)s alisivua

en: Yes, unpublish
fi: Kyllä, piilota julkaisu

en: Convert alias %(title)s
fi: Muunna alias %(title)s

en: Convert alias
fi: Muunna alias

en: Are you sure you want to convert this alias into an ordinary page?
fi: Haluatko varmasti muuntaa tämän aliaksen tavalliseksi sivuksi?

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Yes, convert it
fi: Kyllä, muunna se

en: No, leave it as an alias
fi: Ei, jätä se aliakseksi

en: Delete %(title)s
fi: Poista %(title)s

en: Are you sure you want to delete this page?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän sivun?

en: It will also delete %(translation_count)s translation. | It will also delete %(translation_count)s translations.
fi[0]: Se tulee myös poistamaan %(translation_count)s käännöksen.
fi[1]: Se tulee myös poistamaan %(translation_count)s käännöstä.

en: This action will delete total <b>%(total_pages)s</b> pages.
fi: Tämä toiminto tulee poistamaan <b>%(total_pages)s</b> sivua.

en: Please type <b>%(wagtail_site_name)s</b> to confirm.
fi: Kirjoita <b>%(wagtail_site_name)s</b> vahvistaaksesi.

en: Yes, delete it
fi: Kyllä, poista

en: No, don't delete it
fi: Ei, älä poista

en: Alternatively you can <a href="%(unpublish_url)s">unpublish the page</a>. This removes the page from public view and you can edit or publish it again later.
fi: Voit myös <a href="%(unpublish_url)s">perua sivun julkaisun</a>. Tämä poistaa sivun näkyvistä. Voit sitten muokata sitä ja julkistaa sen uudelleen myöhemmin.

en: Move %(title)s
fi: Siirrä %(title)s

en: Are you sure you want to move this page into '%(title)s'?
fi: Haluatko varmasti siirtää tämän sivun kohteeseen "%(title)s"?

en: Are you sure you want to move this page and all of its children into '%(title)s'?
fi: Haluatko varmasti siirtää tämän sivun alasivuineen kohteeseen "%(title)s"?

en: Yes, move this page
fi: Kyllä, siirrä sivu

en: Are you sure you want to unpublish this page?
fi: Haluatko varmasti piilottaa tämän sivun?

en: Publish page
fi: Julkaise sivu

en: Publishing this page will cancel the current workflow.
fi: Tämän sivun julkaisu peruuttaa nykyisen työnkulun.

en: Would you still like to publish this page?
fi: Haluatko silti julkaista tämän sivun?

en: Copy %(title)s
fi: Kopioi %(title)s

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy this page
fi: Kopioi tämä sivu

en: This page is an alias of another page.
fi: Tämä sivu on alias toisesta sivusta.

en: Edit original page
fi: Muokkaa alkuperäistä sivua

en: Convert this alias into an ordinary page
fi: Muunna tämä alias tavalliseksi sivuksi

en: Configure a site now.
fi: Konfiguroi sivusto nyt.

en: Select all pages in listing
fi: Valitse listauksen kaikki sivut

en: This page is locked, by you, to further editing
fi: Tämä sivu on lukittu toimestasi muokkausta varten

en: This page is locked to further editing
fi: Sivu on lukittu eikä sitä voi muokata.

en: Explore child pages of '%(title)s'
fi: Selaa sivun %(title)s alasivuja

en: Add a child page to '%(title)s'
fi: Lisää alasivu sivulle '%(title)s'

en: Drag
fi: Vedä

en: Item %(index)s of %(total)s
fi: Tietue %(index)s/%(total)s

en: Disable ordering of child pages
fi: Estä alasivujen uudelleenjärjestäminen

en: Sort
fi: Järjestä

en: Enable ordering of child pages
fi: Salli alasivujen uudelleenjärjestäminen

en: %(start_index)s-%(end_index)s of %(items_count)s across entire site.
fi: %(start_index)s-%(end_index)s/%(items_count)s koko sivustolla.

en: No results across entire site.
fi: Ei tuloksia mistään päin sivustoa.

en: Search the whole site
fi: Hae koko sivustolta

en: %(start_index)s-%(end_index)s of %(items_count)s
fi: %(start_index)s-%(end_index)s/%(items_count)s

en: Sites menu
fi: Sivustot-valikko

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Page %(page_number)s of %(num_pages)s.
fi: Sivu %(page_number)s/%(num_pages)s.

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: This page is protected from public view
fi: Sivu on suojattu näkymästä julkisesti

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Add child page
fi: Lisää alasivu

en: Page types
fi: Sivutyypit

en: There is one matching page | There are %(counter)s matching pages
fi[0]: Yksi vastaava sivu
fi[1]: %(counter)s vastaavaa sivua

en: Sorry, no pages match <em>%(query_string)s</em>
fi: Valitettavasti mikään sivu ei vastaa hakua <em>%(query_string)s</em>

en: Enter a search term above
fi: Syötä hakutermi ylle

en: Add %(label)s
fi: Lisää %(label)s

en: Move up
fi: Siirrä ylös

en: Move down
fi: Siirrä alas

en: Choose when this page should go live and/or expire
fi: Valitse milloin tämän sivun tulee mennä liveksi tai vanhentua

en: Anyone with editing permissions can create schedules
fi: Kuka tahansa muokkausoikeudet omaava voi luoda aikatauluja

en: Set publishing schedule
fi: Aseta julkaisuajastus

en: Save schedule
fi: Tallenna ajastus

en: Collection management permissions
fi: Kokoelman hallinnan oikeudet

en: Add a collection permission
fi: Lisää kokoelman oikeus

en: Last published
fi: Viimeksi julkaistu

en: Last published by
fi: Viimeksi julkaissut

en: Type
fi: Tyyppi

en: No pages found.
fi: Sivuja ei löytynyt.

en: No pages match this report's criteria.
fi: Raportin hakuehtoja vastaavia sivuja ei löytynyt.

en: Updated
fi: Päivitetty

en: App
fi: Sovellus

en: Pages
fi: Sivut

en: Last edited page
fi: Viimeksi muokattu sivu

en: Last edit
fi: Viimeisin muokkaus

en: Locking status
fi: Lukitsemisen tila

en: Locked by <b>you</b> at <b>%(locking_date)s</b>
fi: Lukittu <b>sinun</b> toimesta <b>%(locking_date)s</b>

en: Locked by <b>%(locked_by)s</b> at <b>%(locking_date)s</b>
fi: Lukinnut <b>%(locked_by)s</b> <b>%(locking_date)s</b>

en: Locked at <b>%(locking_date)s</b>
fi: Lukittu <b>%(locking_date)s</b>

en: Locked
fi: Lukittu

en: No locked pages found.
fi: Lukittuja sivuja ei löytynyt.

en: No page types found.
fi: Sivutyyppejä ei löytynyt.

en: Name
fi: Nimi

en: Action
fi: Toiminto

en: User
fi: Käyttäjä

en: Date / Time
fi: Päivä/aika

en: Edit this item
fi: Muokkaa tätä

en: No log entries found.
fi: Lokimerkintöjä ei löytynyt.

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: Page/Snippet
fi: Sivu/pätkä

en: Requested by
fi: Pyytänyt

en: Started at
fi: Aloitettu

en: Incomplete task
fi: Keskeneräinen tehtävä

en: No pages/snippets have been submitted for moderation yet
fi: Sivuja/pätkiä ei ole vielä lähetetty tarkastettavaksi

en: Completed at
fi: Valmistunut

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Page %(page_num)s of %(total_pages)s.
fi: Sivu %(page_num)s yhteensä %(total_pages)s sivusta.

en: Toggle breadcrumbs
fi: Murupolut päälle/pois

en: Breadcrumb
fi: Linkkipolku

en: System
fi: Järjestelmä

en: %(user_name)s saved a new version
fi: %(user_name)s tallensi uuden version

en: Refresh
fi: Päivitä

en: %(user_name)s has unsaved changes
fi: Käyttäjällä %(user_name)s on tallentamattomia muutoksia

en: Refreshing the page means you will lose any unsaved changes
fi: Sivun päivittäminen johtaa tallentamattomien muutosten katoamiseen.

en: Refresh page
fi: Päivitä sivu

en: Continue
fi: Jatka

en: Refresh the page
fi: Päivitä sivu

en: Download XLSX
fi: Hae XLSX

en: Download CSV
fi: Hae CSV

en: Filter
fi: Suodatin

en: Apply filters
fi: Toteuta suodatukset

en: Add comment
fi: Lisää kommentti

en: Show filters
fi: Näytä suodattimet

en: Filter by
fi: Suodata

en: Back
fi: Takaisin

en: History
fi: Historia

en: Keyboard shortcuts
fi: Pikanäppäimet

en: All keyboard shortcuts
fi: Kaikki pikanäppäimet

en: Keyboard shortcut
fi: Pikanäppäin

en: Current page status:
fi: Sivun tila nyt:

en: Visit the live page
fi: Vieraile sivulla

en: Visible to all. Visit the live page
fi: Näkyvissä kaikille. Käy livesivulla

en: Visible to all
fi: Näkyvissä kaikille

en: Private. Visit the live page
fi: Yksityinen. Käy livesivulla

en: Are you sure you want to unschedule this revision?
fi: Haluatko varmasti poistaa ajastuksen tältä revisiolta?

en: Yes, unschedule
fi: Kyllä, poista ajastus

en: No, don't unschedule
fi: Ei, älä poista ajastusta

en: Other searches
fi: Muut haut

en: Minimap
fi: Pienoiskartta

en: Side panels
fi: Sivupaneelit

en: Toggle side panel
fi: Sivupaneeli päälle/pois

en: Side panel width
fi: Sivupaneelin leveys

en: Words
fi: Sanoja

en: Reading time
fi: Lukuaika

en: Issues found
fi: Ongelmia löytynyt

en: Comment notifications
fi: Kommentti-ilmoitukset

en: Locale:
fi: Maa-asetusto:

en: Available in %(translations_total)s locales
fi: Saatavilla %(translations_total)s maa-asetustolla

en: No other translations
fi: Ei muita käännöksiä

en: Switch locales
fi: Vaihda maa-asetustoja

en: Locking:
fi: Lukitus:

en: Unlocked
fi: Ei lukittu

en: Anyone can edit this %(model_name)s – lock it to prevent others from editing
fi: Kuka tahansa voi muokata tätä %(model_name)s – lukitse se estääksesi muita muokkaamasta

en: Anyone can edit this %(model_name)s
fi: Kuka tahansa voi muokata tätä %(model_name)s

en: Lock
fi: Lukitse

en: Page visibility:
fi: Sivun näkyvyys:

en: Not visible to the public
fi: Ei näkyvissä julkisesti

en: Choose who can view the live version of this page
fi: Valitse ketkä voivat nähdä tämän sivun liveversion

en: Privacy changes apply to all children of this page too.
fi: Yksityisyyteen tehtävät muutokset vaikuttavat myös kaikkiin tämän sivun alasivuihin.

en: Usage
fi: Käyttö

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
fi[0]: Käytetty %(usage_count)s kerran
fi[1]: Käytetty %(usage_count)s kertaa

en: Status:
fi: Tila:

en: Expiry:
fi: Vanheneminen:

en: Edit schedule
fi: Muokkaa ajastusta

en: In Moderation
fi: Tarkastatettavana

en: View details
fi: Näytä tiedot

en: View history
fi: Näytä historia

en: Invalid schedule
fi: Virheellinen ajastus

en: Go-live:
fi: Siirry liveksi:

en: Once published:
fi: Kun julkaistu:

en: No publishing schedule set
fi: Julkaisuajastusta ei ole asetettu

en: Set schedule
fi: Aseta ajastus

en: Preview in new tab
fi: Esikatsele uudessa välilehdessä

en: Loading
fi: Ladataan

en: Refreshing…
fi: Päivitetään…

en: Preview is out of date
fi: Esikatselu ei ole ajan tasalla

en: Preview mode
fi: Esikatselutila

en: First published
fi: Ensin julkaistu

en: Save your changes before leaving
fi: Tallenna muutokset ennen poistumista

en: You have <span>unsaved edits</span>
fi: Sinulla on <span>tallentamattomia muokkauksia</span>

en: You have <span>unsaved comments</span>
fi: Sinulla on <span>tallentamattomia kommentteja</span>

en: You have <span>unsaved edits</span> and <span>comments</span>
fi: Sinulla on <span>tallentamattomia muokkauksia</span> ja <span>kommentteja</span>

en: This %(model_name)s is referenced %(usage_count)s time. | This %(model_name)s is referenced %(usage_count)s times.
fi[0]: Tämä%(model_name)s on viitattu %(usage_count)s kerran
fi[1]: Tämä %(model_name)s on viitattu %(usage_count)s kertaa.

en: Requested by <b>%(modified_by)s</b>
fi: Pyytänyt <b>%(modified_by)s</b>

en: Started at <b>%(started_at)s</b>
fi: Aloitettu <b>%(started_at)s</b>

en: Status %(status)s
fi: Tila %(status)s

en: Timeline
fi: Aikajana

en: Initial Revision
fi: Ensiversio

en: Edited
fi: Muokattu

en: with comment:
fi: kommentilla:

en: Workflow started
fi: Työnkulku aloitettu

en: Workflow completed
fi: Työnkulku valmistunut

en: Approved task
fi: Hyväksytty tehtävä

en: This page hasn't been submitted for moderation yet
fi: Tätä sivua ei ole lähetetty tarkastettavaksi vielä

en: JavaScript is required to use Wagtail, but it is currently disabled.<br /> Here are the <a href="https://www.enable-javascript.com/" target="_blank" rel="noreferrer">instructions how to enable JavaScript in your web browser</a>.
fi: JavaScript vaaditaan Wagtaililin käyttöä varten, mutta se on pois käytöstä.<br /> Tässä <a href="https://www.enable-javascript.com/" target="_blank" rel="noreferrer">ohjeita miten saat JavaScriptin käyttöön selaimessasi</a>.

en: Skip to main content
fi: Siirry pääsisältöön

en: View Wagtail quick actions
fi: Näytä Wagtailin pikatoiminnot

en: Accessibility
fi: Saavutettavuus

en: Warnings
fi: Varoitukset

en: Add a child page
fi: Lisää alasivu

en: Show in Explorer
fi: Näytä sivuselaimessa

en: No
fi: Ei

en: Are you sure you want to disable this workflow?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän työnkulun käytöstä?

en: Yes, disable
fi: Kyllä, poista käytöstä

en: Are you sure you want to disable this task?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän tehtävän käytöstä?

en: Assign your workflow to pages
fi: Määritä työnkulkun sivuihin

en: Assign your workflow to snippets
fi: Määritä työnkulkusi pätkiin

en: This workflow is disabled so it cannot be assigned to any pages.
fi: Tämä työnkulku on poistettu käytöstä, joten sitä ei voi määrittää mihinkään sivuun.

en: This workflow is disabled so it cannot be assigned to any snippets.
fi: Tämä työnkulku on poistettu käytöstä, joten sitä ei voi määrittää mihinkään pätkään.

en: Used on the following active workflows
fi: Käytössä seuraavissa aktiivisissa työnkuluissa

en: Not used
fi: Ei käytetty

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: +%(counter)s more | +%(counter)s more
fi[0]: +%(counter)s lisää
fi[1]: +%(counter)s lisää

en: Assigned pages
fi: Määritetyt sivut

en: Page
fi: Sivu

en: Assign to another page
fi: Määritä toiseen sivuun

en: Step %(step_number)s
fi: Vaihe %(step_number)s

en: 1 page | %(counter)s pages
fi[0]: 1  sivu
fi[1]: %(counter)s sivua

en: 1 snippet type | %(counter)s snippet types
fi[0]: 1 pätkätyyppi
fi[1]: %(counter)s pätkätyyppiä

en: No workflows have been created. Why not <a href="%(add_url)s">add one</a>?
fi: Työnkulkuja ei ole luotu. Haluatko <a href="%(add_url)s">luoda työnkulun</a>?

en: There are no enabled workflows. Why not <a href="%(add_url)s">add one</a>?
fi: Työnkulkuja ei ole käytössä. Miksi et <a href="%(add_url)s">lisäisi sellaista</a>?

en: Choose which type of task you'd like to create.
fi: Valitse minkä tyyppisen tehtävän haluat luoda.

en: Choose a task
fi: Valitse tehtävä

en: New
fi: Uusi

en: Existing
fi: Olemassa oleva

en: Choose a different task type
fi: Valitse eri tehtävätyyppi

en: Creating…
fi: Luodaan…

en: Create
fi: Luo

en: Task type
fi: Tehtävän tyyppi

en: Sorry, no tasks match "<em>%(query_string)s</em>"
fi: Ei tuloksia haulle "<em>%(query_string)s</em>"

en: You haven't created any tasks.
fi: Et ole luonut yhtäkään tehtävää.

en: No tasks have been created. Why not <a href="%(add_url)s">add one</a>?
fi: Tehtäviä ei ole luotu. Haluatko <a href="%(add_url)s">luoda tehtävän</a>?

en: There are no enabled tasks. Why not <a href="%(add_url)s">add one</a>?
fi: Tehtäviä ei ole käytössä. Miksi et <a href="%(add_url)s">lisäisi sellaista</a>?

en: Submitted
fi: Lähetetty

en: Not started
fi: Ei aloitettu

en: Changes requested by %(requested_by)s
fi: Muutoksia pyytänyt %(requested_by)s

en: Changes requested
fi: Muutoksia pyydetty

en: Approved by %(approved_by)s
fi: Hyväksynyt %(approved_by)s

en: Published
fi: Julkaistu

en: See full history
fi: Näytä koko historia

en: More
fi: Lisää

en: More bulk actions
fi: Lisää massatoimintoja

en: 0 minutes
fi: 0 minuuttia

en: just now
fi: juuri nyt

en: %(time_period)s ago
fi: %(time_period)s sitten

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Common actions
fi: Yleiset toiminnot

en: Cut
fi: Leikkaa

en: Paste
fi: Liitä

en: Paste and match style
fi: Litää ja sovita tyyliin

en: Paste without formatting
fi: Liitä ilman muotoilua

en: Undo
fi: Kumoa

en: Redo
fi: Tee uudestaan

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Text content
fi: Tekstisisältö

en: Insert or edit a link
fi: Lisää linkki tai muokkaa sitä

en: Text formatting
fi: Tekstin muotoilu

en: Bold
fi: Lihavointi

en: Italic
fi: Kursiivi

en: Underline
fi: Alleviivaus

en: Monospace (code)
fi: Tasalevyinen (koodi)

en: Strike-through
fi: Yliviivaus

en: Superscript
fi: Yläindeksi

en: Subscript
fi: Alaindeksi

en: Referenced %(count)s time | Referenced %(count)s times
fi[0]: Viitattu %(count)s kerran
fi[1]: Viitattu %(count)s kertaa

en: Comments
fi: Kommentit

en: Sort the order of child pages within '%(parent)s' by '%(label)s' in ascending order.
fi: Järjestä sivun '%(parent)s' alasivut kentän '%(label)s' mukaan nousevasti.

en: Sort the order of child pages within '%(parent)s' by '%(label)s' in descending order.
fi: Järjestä sivun '%(parent)s' alasivut kentän '%(label)s' mukaan laskevasti.

en: Button text is empty
fi: Painikkeen teksti on tyhjä

en: Empty heading found
fi: Tyhjä otsake löytyi

en: Link text is empty
fi: Linkin teksti on tyhjä

en: Profile
fi: Profiili

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Name and Email
fi: Nimi ja sähköposti

en: Profile picture
fi: Profiilikuva

en: Theme preferences
fi: Teeman asetukset

en: Password
fi: Salasana

en: Your account settings have been changed successfully!
fi: Tilisi asetukset on muutettu onnistuneesti!

en: You have been successfully logged out.
fi: Olet kirjautunut ulos.

en: Collections
fi: Kokoelmat

en: Add a collection
fi: Lisää kokoelma

en: Add collection
fi: Lisää kokoelma

en: Collection '%(object)s' created.
fi: Kokoelma '%(object)s' luotu.

en: Collection '%(object)s' updated.
fi: Kokoelma '%(object)s' päivitetty.

en: The collection could not be saved due to errors.
fi: Kokoelmaa ei voitu päivittää virheiden takia.

en: Collection '%(object)s' deleted.
fi: Kokoelma '%(object)s' poistettu.

en: Delete collection
fi: Poista kokoelma

en: Are you sure you want to delete this collection?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kokoelman?

en: Home
fi: Koti

en: Live version
fi: Esillä oleva versio

en: Current draft
fi: Nykyinen luonnos

en: Review this version
fi: Tarkasta tämä versio

en: Compare with current version
fi: Vertaa nykyiseen versioon

en: Cancel scheduled publish
fi: Peruuta ajastettu julkaisu

en: Workflow history
fi: Työnkulun historia

en: Workflow progress
fi: Työnkulun edistyminen

en: Edit / Review
fi: Muokkaa / tarkasta

en: %(model_name)s '%(title)s' is now unlocked.
fi: %(model_name)s '%(title)s' on nyt avattu lukituksesta.

en: %(model_name)s '%(object)s' updated.
fi: Mallin %(model_name)s '%(object)s' päivitetty.

en: %(model_name)s '%(object)s' created.
fi: Mallin %(model_name)s '%(object)s' luotu.

en: %(model_name)s '%(object)s' updated and published.
fi: %(model_name)s '%(object)s' päivitetty ja julkaistu.

en: %(model_name)s '%(object)s' created and published.
fi: %(model_name)s '%(object)s' luotu ja julkaistu.

en: Edit '%(title)s'
fi: Muokkaa sivua '%(title)s'

en: Copy '%(title)s'
fi: Kopioi '%(title)s'

en: Inspect
fi: Tarkastele

en: Delete '%(title)s'
fi: Poista '%(title)s'

en: Add %(model_name)s
fi: Lisää %(model_name)s

en: New: %(model_name)s
fi: Uusi: %(model_name)s

en: Editing
fi: Muokataan

en: %(model_name)s '%(object)s' deleted.
fi: %(model_name)s '%(object)s' poistettu.

en: Are you sure you want to delete this %(model_name)s?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän %(model_name)s?

en: Earliest
fi: Aikaisin

en: Latest
fi: Viimeisin

en: Unschedule
fi: Poista ajastus

en: If you confirm deletion
fi: Jos vahvistat poistamisen

en: Field
fi: Kenttä

en: (Private %(object)s)
fi: (Yksityinen %(object)s)

en: Edit this %(object)s
fi: Muokkaa %(object)s-kohdetta

en: Dashboard
fi: Kojelauta

en: Delete selected pages
fi: Poista valitut sivut

en: Select a new parent page
fi: Valitse uusi isäntäsivu

en: Move selected pages
fi: Siirrä valitut sivut

en: %(num_pages)d page has been moved | %(num_pages)d pages have been moved
fi[0]: %(num_pages)d sivu on siirretty
fi[1]: %(num_pages)d sivua on siirretty

en: Publish selected pages
fi: Julkaise valitut sivut

en: Create a new %(model_name)s
fi: Luo uusi %(model_name)s

en: Page '%(page_title)s' has been converted into an ordinary page.
fi: Sivu '%(page_title)s' on muunnettu tavalliseksi sivuksi.

en: Page '%(page_title)s' and %(subpages_count)s subpages copied.
fi: Sivu '%(page_title)s' ja %(subpages_count)s alasivua kopioitu.

en: Page '%(page_title)s' copied.
fi: Sivu '%(page_title)s' kopioitu.

en: View draft
fi: Näytä luonnos

en: View live
fi: Näytä julkaistu

en: Page '%(page_title)s' created.
fi: Sivu '%(page_title)s' luotu.

en: Page '%(page_title)s' created and scheduled for publishing.
fi: Sivu '%(page_title)s' luotu ja ajastettu julkaistavaksi.

en: Page '%(page_title)s' created and published.
fi: Sivu '%(page_title)s' luotu ja julkaistu.

en: Page '%(page_title)s' created and submitted for moderation.
fi: Sivu '%(page_title)s' luotu ja lähetetty tarkastettavaksi.

en: The page could not be created due to validation errors
fi: Sivua ei voitu luoda validointivirheiden vuoksi.

en: Page '%(page_title)s' deleted.
fi: Sivu '%(page_title)s' poistettu.

en: Editing %(page_type)s
fi: Muokataan %(page_type)s

en: Page '%(page_title)s' has been replaced with version from %(previous_revision_datetime)s.
fi: Sivu '%(page_title)s' on korvattu versiolla, jonka ajankohta on %(previous_revision_datetime)s.

en: Page '%(page_title)s' has been updated.
fi: Sivu '%(page_title)s' päivitetty.

en: Workflow on page '%(page_title)s' has been cancelled.
fi: Työnkulku sivulla '%(page_title)s' on peruttu.

en: Page '%(page_title)s' is live and this version has been scheduled for publishing.
fi: Sivu '%(page_title)s' on livenä ja tämä versio on ajastettu julkaistavaksi.

en: Page '%(page_title)s' has been scheduled for publishing.
fi: Sivu '%(page_title)s' on ajastettu julkaistavaksi.

en: Page '%(page_title)s' has been published.
fi: Sivu '%(page_title)s' julkaistu.

en: Page '%(page_title)s' has been submitted for moderation.
fi: Sivu '%(page_title)s' on lähetetty tarkastettavaksi.

en: Workflow on page '%(page_title)s' has been restarted.
fi: Työnkulku sivulla '%(page_title)s' on käynnistetty uudelleen.

en: The page could not be saved as it is locked
fi: Sivua ei voitu tallentaa, sillä se on lukittu

en: The page could not be saved due to validation errors
fi: Sivua ei voitu tallentaa validointivirheiden vuoksi

en: Owner
fi: Omistaja

en: Site
fi: Sivusto

en: Yes
fi: Kyllä

en: Page type
fi: Sivutyyppi

en: '%(page_title)s' has been moved successfully.
fi: '%(page_title)s' on siirretty.

en: Page '%(page_title)s' is now unlocked.
fi: Sivu '%(page_title)s' ei ole enää lukittu.

en: The slug '%(page_slug)s' is already in use at the selected parent page. Make sure the slug is unique and try again
fi: Lyhytnimi '%(page_slug)s' on jo käytössä tällä isäntäsivulla. Valitse lyhytnimi, joka ei ole käytössä

en: Page '%(page_title)s' moved.
fi: Sivu '%(page_title)s' siirretty.

en: Page '%(page_title)s' unpublished.
fi: Sivu '%(page_title)s' piilotettu

en: Pages using
fi: Käyttävät sivut

en: Page types usage
fi: Sivutyyppien käyttö

en: The page '%(page_title)s' is not currently awaiting moderation.
fi: Sivu '%(page_title)s' ei odota parhaillaan tarkastusta.

en: Last published before
fi: Viimeksi julkaistu ennen

en: Aging pages
fi: Ikääntyvät sivut

en: Last published at
fi: Viimeksi julkaistu

en: Site history
fi: Sivuston historia

en: Action type
fi: Toiminnon tyyppi

en: Date/Time
fi: Päivä/aika

en: Locked pages
fi: Lukitut sivut

en: Show
fi: Näytä

en: Awaiting my review
fi: Odottaa tarkastustani

en: Workflows
fi: Työnkulut

en: Page/Snippet ID
fi: Sivun/pätkän tunniste

en: Page/Snippet Type
fi: Sivun/pätkän tyyppi

en: Page/Snippet Title
fi: Sivun/pätkän nimi

en: Workflow tasks
fi: Työnkulun tehtävät

en: Requested By
fi: Pyytänyt

en: Add a workflow
fi: Lisää työnkulku

en: New workflow
fi: Uusi työnkulku

en: Workflow '%(object)s' created.
fi: Työnkulku '%(object)s' luotu.

en: Editing workflow
fi: Muokataan työnkulkua

en: Workflow '%(object)s' updated.
fi: Työnkulku '%(object)s' päivitetty.

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable workflow
fi: Poista työnkulku käytöstä

en: Workflow '%(object)s' disabled.
fi: Työnkulku '%(object)s' poistettu käytöstä.

en: Workflow '%(workflow_name)s' enabled.
fi: Työnkulku '%(workflow_name)s' otettu käyttöön.

en: Workflow removed from Page '%(page_title)s'.
fi: Työnkulku poistettu sivulta '%(page_title)s'.

en: New workflow task
fi: Uusi työnkulun tehtävä

en: Task '%(object)s' created.
fi: Tehtävä '%(object)s' luotu.

en: Editing workflow task
fi: Muokataan työnkulun tehtävää

en: Task '%(object)s' updated.
fi: Tehtävä '%(object)s' päivitetty.

en: Editing %(task_type)s
fi: Muokataan %(task_type)s

en: Disable task
fi: Poista tehtävä käytöstä

en: Task '%(object)s' disabled.
fi: Tehtävä '%(object)s' poistettu käytöstä.

en: Task '%(task_name)s' enabled.
fi: Tehtävä '%(task_name)s' otettu käyttöön.

en: Choose another
fi: Valitse toinen

en: Preview draft version of '%(title)s'
fi: Esikatsele sivun '%(title)s' vedosta

en: View live version of '%(title)s'
fi: Katso sivun '%(title)s' esillä olevaa versiota

en: Move page '%(title)s'
fi: Siirrä sivu '%(title)s'

en: Copy page '%(title)s'
fi: Kopioi sivu '%(title)s'

en: Delete page '%(title)s'
fi: Poista sivu '%(title)s'

en: Unpublish page '%(title)s'
fi: Peruuta sivun '%(title)s' julkaisu

en: View page history for '%(title)s'
fi: Näytä sivun '%(title)s' historia

en: Heading %(level)d
fi: Otsikko %(level)d

en: Bulleted list
fi: Numeroimaton luettelo

en: Numbered list
fi: Numeroitu luettelo

en: Blockquote
fi: Lainaus

en: Link
fi: Linkki

en: Strikethrough
fi: Yliviivattu

en: Code
fi: Koodi

en: Reports
fi: Raportit

en: What's new in Wagtail %(version)s
fi: Mitä uutta Wagtail %(version)s sisältää

en: Editor Guide
fi: Muokkausopas

en: Shortcuts
fi: Pikanäppäimet

en: Help
fi: Tuki

en: Choose an item
fi: Valitse vaihtoehto

en: Choose another item
fi: Valitse toinen vaihtoehto

en: Clear choice
fi: Poista valinta

en: Choose another page
fi: Valitse toinen sivu

en: Multi-word tags with spaces will automatically be enclosed in double quotes (").
fi: Monisanaiset tunnisteet välilyönneillä suljetaan automaattisesti lainausmerkkeihin (").

en: Tags can only consist of a single word, no spaces allowed.
fi: Tunnisteet voivat koostua vain yhdestä sanasta, välilyönnit eivät ole sallittuja.

en: Choose another task
fi: Valitse toinen tehtävä

en: Edit this task
fi: Muokkaa tätä tehtävää
