Wagtail - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Wagtail forms
ar: نماذج Wagtail

en: Date from
ar: التاريخ من

en: Date to
ar: تاريخ لـ

en: There is another field with the label %(label_name)s, please change one of them.
ar: هناك حقل آخر مع العلامة %(label_name)s، يرجى تغيير واحد منهم.

en: Single line text
ar: نص ذو سطر واحد

en: Multi-line text
ar: نص متعدد الأسطر

en: Email
ar: بريد إلكتروني

en: Number
ar: عدد

en: URL
ar: الرابط

en: Checkbox
ar: خانة الاختيار

en: Checkboxes
ar: خانات الاختيار

en: Drop down
ar: اسقاط

en: Multiple select
ar: اختيار متعددة

en: Radio buttons
ar: أزرار راديو

en: Date
ar: تاريخ

en: Date/time
ar: تاريخ وقت

en: Hidden field
ar: حقل مخفي

en: submit time
ar: تاريخ النشر

en: form submission
ar: نشر النموذج

en: name
ar: اسم

en: label
ar: بطاقة

en: The label of the form field
ar: بظاقة حقل النوع

en: field type
ar: نوع الحقل

en: required
ar: مطلوب

en: choices
ar: خيارات

en: default value
ar: القيمة الإفتراضية

en: help text
ar: نص للمساعدة

en: Submission date
ar: تاريخ التقديم

en: Form
ar: نموذج

en: Landing page
ar: صفحة هبوط

en: to address
ar: إلى العنوان

en: Optional - form submissions will be emailed to these addresses. Separate multiple addresses by comma.
ar: اختياري - سيتم إرسال رسائل عبر البريد الإلكتروني إلى هذه العناوين. افصل بين عدة عناوين بفاصلة.

en: from address
ar: من العنوان

en: subject
ar: موضوع

en: %(model_name)s submissions
ar: %(model_name)sالمقدمة

en: Delete form data %(title)s
ar: حذف من بيانات%(title)s

en: Delete form data
ar: حذف بيانات النموذج

en: Delete
ar: احذف

en: Delete selected submissions
ar: حذف التقديمات المحددة

en: There have been no submissions of the '%(title)s' form.
ar: لم تكن هناك أي مساهمات من '%(title)s' النموذج.

en: Total submissions
ar: مجموع التقديمات

en: Latest submission
ar: أحدث التقديم

en: Forms
ar: نماذج

en: Title
ar: عنوان

en: Origin
ar: أصل

en: Pages
ar: صفحات
