Wagtail - en to cs translation catalogue (53 entries)

en: Wagtail forms
cs: Wagtail formuláře

en: Date from
cs: Od

en: Date to
cs: Do

en: There is another field with the label %(label_name)s, please change one of them.
cs: Již existuje jiné pole s popisem %(label_name)s, prosím změňte jedno z nich.

en: Single line text
cs: Jednořádkový text

en: Multi-line text
cs: Víceřádkový text

en: Email
cs: E-mail

en: Number
cs: Číslo

en: Checkbox
cs: Zaškrtávací políčko

en: Checkboxes
cs: Zaškrtávací políčka

en: Drop down
cs: Rozbalovací seznam

en: Multiple select
cs: Výběr více položek

en: Radio buttons
cs: Přepínací tlačítka

en: Date
cs: Datum

en: Date/time
cs: Datum a čas

en: Hidden field
cs: Skryté pole

en: submit time
cs: čas odeslání

en: form submission
cs: odeslání formuláře

en: form submissions
cs: odeslání formuláře

en: name
cs: jméno

en: Safe name of the form field, the label converted to ascii_snake_case
cs: Slug (jméno pole v ascii_snake_case verzi)

en: label
cs: popisek

en: The label of the form field
cs: Popisek pole formuláře

en: field type
cs: typ pole

en: required
cs: vyžadováno

en: choices
cs: volby

en: Comma or new line separated list of choices. Only applicable in checkboxes, radio and dropdown.
cs: Seznam možností oddělený čárkou nebo novým řádkem. Použitelné pouze u zaškrtávacích políček, přepínacích tlačítek a rozbalovacích seznamů.

en: default value
cs: výchozí hodnota

en: Default value. Comma or new line separated values supported for checkboxes.
cs: Výchozí hodnota. Pro zaškrtávací políčka jsou podporovány hodnoty oddělené čárkou nebo novými řádky.

en: help text
cs: nápověda

en: Submission date
cs: Datum odeslání

en: Form
cs: Formulář

en: Landing page
cs: Potvrzovací stránka

en: to address
cs: příjemce

en: Optional - form submissions will be emailed to these addresses. Separate multiple addresses by comma.
cs: Volitelné - odeslané formuláře se doručí na tento e-mail. Více adres oddělte čárkou.

en: from address
cs: odesílatel

en: subject
cs: předmět

en: %(model_name)s submissions
cs: %(model_name)s odeslání

en: Delete form data %(title)s
cs: Smazat formulářová data %(title)s

en: Delete form data
cs: Smazat formulářová data

en: Are you sure you want to delete this form submission? | Are you sure you want to delete these form submissions?
cs[0]: Opravdu chcete smazat tento odeslaný formulář?
cs[1]: Opravdu chcete smazat tyto odeslané formuláře?
cs[2]: Opravdu chcete smazat tyto odeslané formuláře?
cs[3]: Opravdu chcete smazat tyto odeslané formuláře?

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete selected submissions
cs: Smazat vybraná odeslání

en: There have been no submissions of the '%(title)s' form.
cs: Zatím nikdo nevyplnil formulář '%(title)s'.

en: Total submissions
cs: Celkový počet odeslání

en: Latest submission
cs: Poslední odeslání

en: Submissions of %(form_title)s
cs: Odeslané formuláře %(form_title)s

en: Forms
cs: Formuláře

en: Title
cs: Název

en: Origin
cs: Původ

en: Pages
cs: Stránky

en: One submission has been deleted. | %(count)d submissions have been deleted.
cs[0]: Odeslání bylo smazáno.
cs[1]: %(count)d odeslání byla smazána.
cs[2]: %(count)d odeslání bylo smazáno.
cs[3]: %(count)d odeslání bylo smazáno.

en: Form data
cs: Formulářová data
