Wagtail - en to th translation catalogue (45 entries)

en: Wagtail forms
th: แบบฟอร์ม Wagtail

en: Date from
th: จากวันที่

en: Date to
th: ถึงวันที่

en: There is another field with the label %(label_name)s, please change one of them.
th: มีช่องใส่ข้อมูลอื่นที่มีป้ายกำกับ %(label_name)s, กรุณาเปลี่ยนอันใดอันหนึ่ง

en: Single line text
th: ข้อความบรรทัดเดียว

en: Multi-line text
th: ข้อความหลายบรรทัด

en: Email
th: อีเมล

en: Number
th: ตัวเลข

en: Checkbox
th: ช่องสำหรับทำเครื่องหมาย

en: Checkboxes
th: ช่องสำหรับเทำเครื่องหมาย

en: Drop down
th: ลากลงมา

en: Multiple select
th: หลายตัวเลือก

en: Radio buttons
th: ปุ่มกดวิทยุ

en: Date
th: วันที่

en: Date/time
th: วันที่/เวลา

en: Hidden field
th: ซ้อนข้อความนี้

en: submit time
th: เวลาส่ง

en: form submission
th: แบบฟอร์มการส่ง

en: name
th: ชื่อ

en: label
th: ป้าย,แทบ

en: The label of the form field
th: แทบของแบบฟอร์ม

en: field type
th: ประเภทของช่องที่ใส่ตัวเลือก

en: required
th: จำเป็น

en: choices
th: ทางเลือก

en: default value
th: คุณค่าของต้นฉบับ

en: help text
th: ข้อความช่วยเหลือ

en: Submission date
th: วันที่ส่ง

en: to address
th: ถึงที่อยู่

en: Optional - form submissions will be emailed to these addresses. Separate multiple addresses by comma.
th: ตัวเลือก- แบบฟอร์มการส่งจะถูกส่งไปที่อีเมลนี้ แยกที่อยู่หลายๆที่อยู่โดยใช้เครื่องหมายจุลภาค

en: from address
th: จากที่อยู่

en: subject
th: เรื่อง

en: %(model_name)s submissions
th: %(model_name)s ส่ง

en: Delete form data %(title)s
th: ลบทิ้งรูปแบบข้อมูล %(title)s

en: Delete form data
th: ลบจากข้อมูล

en: Delete
th: ลบ

en: Delete selected submissions
th: การส่งที่เราเลือกลบแล้ว

en: There have been no submissions of the '%(title)s' form.
th: ไม่เคยมีการส่งของ '%(title)s' รูปแบบ

en: Total submissions
th: การส่งทั้งหมด

en: Latest submission
th: การส่งล่าสุด

en: Submissions of %(form_title)s
th: การส่งของ %(form_title)s

en: Forms
th: แบบฟอร์ม

en: Title
th: หัวข้อ

en: Origin
th: ต้นแบบ

en: Pages
th: หลายหน้า

en: One submission has been deleted. | %(count)d submissions have been deleted.
th[0]: %(count)d การส่งถูกลบทิ้งแล้ว
