Wagtail - en to fi translation catalogue (86 entries)

en: Wagtail documents
fi: Wagtailin dokumentit

en: Collection
fi: Kokoelma

en: Add
fi: Lisää

en: Add/edit documents you own
fi: Lisää/muokkaa dokumentteja jota omistat

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit any document
fi: Muokkaa mitä vain dokumenttia

en: Choose
fi: Valitse

en: Select documents in choosers
fi: Valitse dokumentit valitsimessa

en: title
fi: otsikko

en: file
fi: tiedosto

en: created at
fi: luotu

en: uploaded by user
fi: lähettänyt käyttäjä

en: tags
fi: tunnisteet

en: document
fi: dokumentti

en: documents
fi: ohjeet

en: Add tags to 1 document | Add tags to %(counter)s documents
fi[0]: Lisää tunnisteet 1 dokumenttiin
fi[1]: Lisää tunnisteet %(counter)s dokumenttiin

en: Add tags to documents
fi: Lisää tunnisteita dokumentteihin

en: Are you sure you want to tag the following document? | Are you sure you want to tag the following documents?
fi[0]: Haluatko varmasit lisätä tunnisteen seuraavaan dokumenttiin?
fi[1]: Haluatko varmasit lisätä tunnisteen seuraaviin dokumentteihin?

en: You don't have permission to add tags to this document | You don't have permission to add tags to these documents
fi[0]: Oikeutesi eivät riitä tunnisteiden lisäämiseen tähän dokumenttiin
fi[1]: Oikeutesi eivät riitä tunnisteiden lisäämiseen näihin dokumentteihin

en: Yes, add
fi: Kyllä, lisää

en: No, don't add
fi: Ei, älä lisää

en: Add 1 document to new collection | Add %(counter)s documents to new collection
fi[0]: Lisää 1 dokumentti uuteen kokoelmaan
fi[1]: Lisää %(counter)s dokumenttia uuteen kokoelmaan

en: Add documents to collection
fi: Lisää dokumentit kokoelmaan

en: Are you sure you want to add the following document to the selected collection? | Are you sure you want to add the following documents to the selected collection?
fi[0]: Haluatko varmasti lisätä seuraavan dokumentin valittuun kokoelmaan?
fi[1]: Haluatko varmasti lisätä seuraavat dokumentit valittuun kokoelmaan?

en: You don't have permission to add this document to a collection | You don't have permission to add these documents to a collection
fi[0]: Oikeutesi eivät riitä tämän dokumentin lisäämiseksi kokoelmaan
fi[1]: Oikeutesi eivät riitä näiden dokumenttien lisäämiseksi kokoelmaan

en: Delete 1 document | Delete %(counter)s documents
fi[0]: Poista 1 dokumentti
fi[1]: Poista %(counter)s dokumenttia

en: Delete documents
fi: Poista dokumentit

en: Are you sure you want to delete this document? | Are you sure you want to delete these documents?
fi[0]: Haluatko varmasti poistaa tämän dokumentin?
fi[1]: Haluatko varmasti poistaa nämä dokumentit?

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
fi[0]: Käytetty %(usage_count)s kerran
fi[1]: Käytetty %(usage_count)s kertaa

en: You don't have permission to delete this document | You don't have permission to delete these documents
fi[0]: Oikeutesi eivät riitä tämän dokumentin poistamiseen
fi[1]: Oikeutesi eivät riitä näiden dokumenttien poistamiseen

en: Yes, delete
fi: Kyllä, poista

en: No, don't delete
fi: Ei, älä poista

en: Latest documents
fi: Tuoreimmat dokumentit

en: Sorry, no documents match "<em>%(search_query)s</em>"
fi: Valitettavasti yksikään dokumentti ei vastaa hakua "<em>%(search_query)s</em>"

en: You haven't uploaded any documents in this collection.
fi: Et ole tuonut dokumentteja tähän kokoelmaan.

en: You haven't uploaded any documents.
fi: Et ole tuonut dokumenttejä.

en: Why not <a class="upload-one-now" href="#tab-upload" data-tab-trigger>upload one now</a>?
fi: Mitä jos vaikka <a class="upload-one-now" href="#tab-upload" data-tab-trigger>lähettäisit dokumentin nyt</a>?

en: Change document:
fi: Vaihda dokumentti:

en: Add a document
fi: Lisää dokumentti

en: Uploading…
fi: Lähetetään…

en: Upload
fi: Lähetä

en: Filesize
fi: Tiedostokoko

en: File not found
fi: Tiedostoa ei löydy

en: Usage
fi: Käyttö

en: Select all documents in listing
fi: Valitse listauksen kaikki dokumentit

en: Sorry, no documents match "<em>%(query_string)s</em>"
fi: Pahoittelut, yksikään dokumentti ei täsmää hakuun "<em>%(query_string)s</em>"

en: You haven't uploaded any documents in this collection. Why not <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">upload one now</a>?
fi: Et ole lisännyt yhtään dokumenttia tähän kokoelmaan. Mikset vaikka <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">lisäisi yhtä nyt</a>?

en: You haven't uploaded any documents. Why not <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">upload one now</a>?
fi: Et ole lisännyt yhtään dokumenttia. Mikset vaikka <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">lisäisi yhtä nyt</a>?

en: %(total)s Document <span class="w-sr-only">created in %(site_name)s</span> | %(total)s Documents <span class="w-sr-only">created in %(site_name)s</span>
fi[0]: %(total)s dokumentti <span class="w-sr-only">luotu sivustolla %(site_name)s</span>
fi[1]: %(total)s dokumenttia <span class="w-sr-only">luotu sivustolla %(site_name)s</span>

en: Add multiple documents
fi: Lisää useampi dokumentti

en: Drag and drop documents into this area to upload immediately.
fi: Raahaa ja pudota dokumentteja tälle alueelle lähettääksesi ne heti.

en: Or choose from your computer
fi: Tai valitse tietokoneeltasi

en: Add to collection:
fi: Lisää kokoelmaan:

en: Upload successful. Please update this document with a more appropriate title, if necessary. You may also delete the document completely if the upload wasn't required.
fi: Dokumentti on tuotu. Anna sille sopivampi otsikko, jos se on tarpeen. Voit myös poistaa dokumentin, jos sitä ei tarvinnutkaan tuoda.

en: Sorry, upload failed.
fi: Pahoittelut, siirto epäonnistui.

en: Document updated.
fi: Dokumentti päivitetty.

en: You need a password to access this document.
fi: Tarvitset salasanan avataksesi tämän dokumentin.

en: Document permissions
fi: Dokumentin oikeudet

en: Add a document permission
fi: Lisää dokumenttioikeus

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: Tag
fi: Tunniste

en: Add tags to the selected documents
fi: Lisää tunnisteita valituille dokumenteille

en: New tags have been added to %(num_parent_objects)d document | New tags have been added to %(num_parent_objects)d documents
fi[0]: Uusia tunnisteita on lisätty %(num_parent_objects)d dokumenttiin
fi[1]: Uusia tunnisteita on lisätty %(num_parent_objects)d dokumenttiin

en: Add to collection
fi: Lisää kokoelmaan

en: Add selected documents to collection
fi: Lisää valitut dokumentit kokoelmaan

en: %(num_parent_objects)d document has been added to %(collection)s | %(num_parent_objects)d documents have been added to %(collection)s
fi[0]: %(num_parent_objects)d dokumentti on lisätty kokoelmaan %(collection)s
fi[1]: %(num_parent_objects)d dokumenttia on lisätty kokoelmaan %(collection)s

en: Delete
fi: Poista

en: Delete selected documents
fi: Poista valitut dokumentit

en: %(num_parent_objects)d document has been deleted | %(num_parent_objects)d documents have been deleted
fi[0]: %(num_parent_objects)d dokumentti on poistettu
fi[1]: %(num_parent_objects)d dokumenttia on poistettu

en: File
fi: Tiedosto

en: Created
fi: Luotu

en: Choose a document
fi: Valitse dokumentti

en: Choose another document
fi: Valitse toinen dokumentti

en: Edit this document
fi: Muokkaa tätä dokumenttia

en: Documents
fi: Dokumentit

en: Title
fi: Otsikko

en: The document could not be created due to errors.
fi: Dokumenttia ei voitu luoda virheiden vuoksi.

en: Document '%(document_title)s' added.
fi: Dokumentti '%(document_title)s' lisätty.

en: The document could not be saved due to errors.
fi: Dokumenttia ei voitu tallentaa virheiden vuoksi.

en: Document '%(document_title)s' updated
fi: Dokumentti '%(document_title)s' päivitetty

en: The file could not be found. Please change the source or delete the document
fi: Tiedostoa ei löydy. Vaihda lähde tai poista dokumentti

en: Delete document
fi: Poista dokumentti

en: Document '%(document_title)s' deleted.
fi: Dokumentti '%(document_title)s' poistettu.

en: Add documents
fi: Lisää dokumentteja

en: Document
fi: Dokumentti

en: %(count)s document | %(count)s documents
fi[0]: %(count)s dokumentti
fi[1]: %(count)s dokumenttia
