Wagtail - en to ro translation catalogue (82 entries)

en: Wagtail documents
ro: Documente Wagtail

en: Collection
ro: Colecție

en: Add
ro: Adaugă

en: Add/edit documents you own
ro: Adaugă/editeaza documente deținute

en: Edit
ro: Editează

en: Edit any document
ro: Editează orice document

en: Choose
ro: Selectează

en: Select documents in choosers
ro: Selectează documente în selectoare

en: title
ro: titlu

en: file
ro: fișier

en: created at
ro: creat la

en: uploaded by user
ro: încărcată de utlizator

en: tags
ro: etichete

en: documents
ro: documente

en: Add tags to 1 document | Add tags to %(counter)s documents
ro[0]: Adaugă etichete la 1 document
ro[1]: Adaugă etichete la %(counter)s documente
ro[2]: Adaugă etichete la %(counter)s documente

en: Add tags to documents
ro: Adaugă etichete la documente

en: Are you sure you want to tag the following document? | Are you sure you want to tag the following documents?
ro[0]: Sigur doriți să adaugați etichete la documentul următor?
ro[1]: Sigur doriți să adaugați etichete la documentele următoare?
ro[2]: Sigur doriți să adaugați etichete la documentele următoare?

en: You don't have permission to add tags to this document | You don't have permission to add tags to these documents
ro[0]: Nu aveți permisiunea de a adăuga etichete la acest document
ro[1]: Nu aveți permisiunea de a adăuga etichete la aceste documente
ro[2]: Nu aveți permisiunea de a adăuga etichete la aceste documente

en: Yes, add
ro: Da, adaugă

en: No, don't add
ro: Nu, nu adaugă

en: Add 1 document to new collection | Add %(counter)s documents to new collection
ro[0]: Adaugă 1 document la colecție nouă
ro[1]: Adaugă %(counter)s documente la colecție nouă
ro[2]: Adaugă %(counter)s documente la colecție nouă

en: Add documents to collection
ro: Adaugă documente la colecție

en: Are you sure you want to add the following document to the selected collection? | Are you sure you want to add the following documents to the selected collection?
ro[0]: Sigur doriți să adăugați documentul următor la colecția selectată?
ro[1]: Sigur doriți să adăugați documentele următoare la colecția selectată?
ro[2]: Sigur doriți să adăugați documentele următoare la colecția selectată?

en: You don't have permission to add this document to a collection | You don't have permission to add these documents to a collection
ro[0]: Nu aveți permisiunea de a adăuga acest document la o colecție
ro[1]: Nu aveți permisiunea de a adăuga aceste documente la o colecție
ro[2]: Nu aveți permisiunea de a adăuga aceste documente la o colecție

en: Delete 1 document | Delete %(counter)s documents
ro[0]: Șterge 1 document
ro[1]: Șterge %(counter)s documente
ro[2]: Șterge %(counter)s documente

en: Delete documents
ro: Șterge documente

en: Are you sure you want to delete this document? | Are you sure you want to delete these documents?
ro[0]: Sigur doriți să ștergeți acest document?
ro[1]: Sigur doriți să ștergeți aceste documente?
ro[2]: Sigur doriți să ștergeți aceste documente?

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
ro[0]: %(usage_count)s utilizare
ro[1]: %(usage_count)s utilizări
ro[2]: %(usage_count)s de utilizări

en: You don't have permission to delete this document | You don't have permission to delete these documents
ro[0]: Nu aveți permisiunea de a șterge acest document
ro[1]: Nu aveți permisiunea de a șterge aceste documente
ro[2]: Nu aveți permisiunea de a șterge aceste documente

en: Yes, delete
ro: Da, șterge

en: No, don't delete
ro: Nu, nu șterge

en: Latest documents
ro: Documente recente

en: Sorry, no documents match "<em>%(search_query)s</em>"
ro: Ne pare rău, "<em>%(search_query)s</em>" nu se potrivește cu nici un document

en: You haven't uploaded any documents in this collection.
ro: Nu ați încărcat nici un document în această colecție.

en: You haven't uploaded any documents.
ro: Nu ați încărcat nici un document.

en: Why not <a class="upload-one-now" href="#tab-upload" data-tab-trigger>upload one now</a>?
ro: De ce să nu <a class="upload-one-now" href="#tab-upload" data-tab-trigger>încărcați unul acum</a>?

en: Change document:
ro: Schimbă documentul:

en: Add a document
ro: Adaugă un document

en: Uploading…
ro: În curs de încărcare…

en: Upload
ro: Încărcare

en: Filesize
ro: Mărime fișier

en: File not found
ro: Fișierul nu a fost găsit

en: Usage
ro: Utilizare

en: Select all documents in listing
ro: Selectează toate documentele din listă

en: Sorry, no documents match "<em>%(query_string)s</em>"
ro: Ne pare rău, "<em>%(query_string)s</em>" nu se potrivește cu nici un document

en: You haven't uploaded any documents in this collection. Why not <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">upload one now</a>?
ro: Nu ați încărcat nici un document în această colecție. De ce să nu <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">adăugați unul</a>?

en: You haven't uploaded any documents. Why not <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">upload one now</a>?
ro: Nu ați încărcat nici un document. De ce să nu <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">adăugați unul</a>?

en: Add multiple documents
ro: Adaugă mai multe documente

en: Drag and drop documents into this area to upload immediately.
ro: Trageți și plasați documente în această zonă pentru încărcare imediată.

en: Or choose from your computer
ro: Sau alegeți de pe computer

en: Add to collection:
ro: Adaugă la colecția:

en: Upload successful. Please update this document with a more appropriate title, if necessary. You may also delete the document completely if the upload wasn't required.
ro: Încărcare de success. Dacă este necesar, actualizați aceast document cu un titlu potrivit. Puteți deasemenea să ștergeți documentul în întregime dacă încărcarea nu a fost necesară.

en: Sorry, upload failed.
ro: Încărcarea a eșuat.

en: Document updated.
ro: Document actualizat.

en: You need a password to access this document.
ro: Aveți nevoie de o parolă pentru a accesa aceast document.

en: Document permissions
ro: Permisiunile documentului

en: Add a document permission
ro: Adaugă permisiune document

en: Tags
ro: Etichete

en: Tag
ro: Adaugă etichetă

en: Add tags to the selected documents
ro: Adaugă etichete la documentele selectate

en: New tags have been added to %(num_parent_objects)d document | New tags have been added to %(num_parent_objects)d documents
ro[0]: Au fost adăugate etichete noi la %(num_parent_objects)d document
ro[1]: Au fost adăugate etichete noi la %(num_parent_objects)d documente
ro[2]: Au fost adăugate etichete noi la %(num_parent_objects)d documente

en: Add to collection
ro: Adaugă la colecție

en: Add selected documents to collection
ro: Adaugă documente selectate la colecție

en: %(num_parent_objects)d document has been added to %(collection)s | %(num_parent_objects)d documents have been added to %(collection)s
ro[0]: %(num_parent_objects)d document a fost adăugat la %(collection)s
ro[1]: %(num_parent_objects)d documente au fost adăugate la %(collection)s
ro[2]: %(num_parent_objects)d documente au fost adăugate la %(collection)s

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete selected documents
ro: Șterge documentele selectate

en: %(num_parent_objects)d document has been deleted | %(num_parent_objects)d documents have been deleted
ro[0]: %(num_parent_objects)d document a fost șters
ro[1]: %(num_parent_objects)d documente au fost șterse
ro[2]: %(num_parent_objects)d documente au fost șterse

en: File
ro: Fișier

en: Created
ro: Creat la

en: Choose a document
ro: Alege document

en: Choose another document
ro: Alege alt document

en: Edit this document
ro: Editează acest document

en: Documents
ro: Documente

en: Title
ro: Titlu

en: Document '%(document_title)s' added.
ro: Documentul '%(document_title)s' a fost adăugat.

en: The document could not be saved due to errors.
ro: Documentul nu a fost salvat din cauza erorilor.

en: Document '%(document_title)s' updated
ro: Documentul '%(document_title)s' a fost actualizat.

en: The file could not be found. Please change the source or delete the document
ro: Fișierul nu a fost găsit. Schimbă sursa sau sterge documentul

en: Delete document
ro: Șterge document

en: Document '%(document_title)s' deleted.
ro: Documentul '%(document_title)s' a fost șters.

en: Add documents
ro: Adaugă documente

en: %(count)s document | %(count)s documents
ro[0]: %(count)s document
ro[1]: %(count)s documente
ro[2]: %(count)s de documente
