Wagtail - en to th translation catalogue (54 entries)

en: Wagtail documents
th: เอกสารของWagtail

en: Collection
th: ชุด

en: Add
th: เพิ่มเติม

en: Add/edit documents you own
th: เพิ่มเติม/แก้ไข เอกสารของคุณ

en: Edit
th: แก้ไข

en: Edit any document
th: แก้ไขเอกสารไหนก็ได้

en: Choose
th: เลือก

en: title
th: หัวเรื่อง,หัวข้อ

en: file
th: ไฟล์, แฟ้ม

en: created at
th: ถูกสร้างแล้วที่

en: uploaded by user
th: อัพโหลดโดยผู้ใช้

en: tags
th: แท็ก

en: document
th: เอกสาร

en: documents
th: เอกสาร

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
th[0]: ถูกใช้ %(usage_count)s ครั้ง

en: Yes, delete
th: ใช่,ลบทิ้ง

en: Latest documents
th: เอกสารอันล่าสุด

en: You haven't uploaded any documents in this collection.
th: คุณยังไม่ได้อัพโหลดเอกสารของชุดนี้

en: You haven't uploaded any documents.
th: คุณยังไม่ได้อัพโหลดเอกสารอันไหนเลย

en: Change document:
th: เปลี่ยนแปลงเอกสาร

en: Add a document
th: เพิ่มเติมเอกสาร

en: Uploading…
th: กำลังอัพโหลด...

en: Upload
th: อัพโหลด

en: Filesize
th: ขนาดของไฟล์,ขนาดของแฟ้ม

en: File not found
th: ไม่พบไฟล์ที่หา,ไม่พบแฟ้มที่หา

en: Usage
th: การใช้

en: Sorry, no documents match "<em>%(query_string)s</em>"
th: ขออภัย,ไม่มีเอกสารที่ตรงกัน "<em>%(query_string)s</em>"

en: You haven't uploaded any documents in this collection. Why not <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">upload one now</a>?
th: คุณไม่ได้อัพโหลดเอกสารอันไหนเลยในชุดนี้ ทำไม่คุณไม่ <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">อัพโหลดสักอันตอนนี้</a>?

en: You haven't uploaded any documents. Why not <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">upload one now</a>?
th: คุณยังไม่ได้อัพโหลดเอกสารอันไหนเลย ทำไมคุณไม่ <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">อัพโหลดสักอันตอนนี้</a>?

en: Add multiple documents
th: เพิ่มเติมเอกสารแบบไม่จำกัด

en: Drag and drop documents into this area to upload immediately.
th: ลากเอกสารลงมาในพื้นที่อัพโหลดทันที่

en: Or choose from your computer
th: หรือจะเลือกจากคอมพิวเตอร์ของคุณ

en: Add to collection:
th: เพิ่เติมลงในชุด :

en: Upload successful. Please update this document with a more appropriate title, if necessary. You may also delete the document completely if the upload wasn't required.
th: อัพโหลดสำเร็จ กรุณาอัพเดทเอกสารนี้ที่มีหัวข้อที่เหมาะสมมากกว่านี้,ถ้าจำเป็น คุณสามารถลบเอกสารนี้ทั้งหมดได้ถ้าคุณไม่ต้องการอัพโหลด

en: Sorry, upload failed.
th: ขออภัย,การอัพโหลดผิดพลาด

en: You need a password to access this document.
th: คุณต้องใช้รหัสผ่านในการเข้าถึงเอกสารนี้

en: Document permissions
th: การให้อนุญาตเอกสาร

en: Add a document permission
th: เพิ่มเติมการให้อนุญาตเอกสาร

en: Delete
th: ลบ

en: File
th: ไฟล์,แฟ้ม

en: Choose a document
th: เลือกเอกสาร

en: Choose another document
th: เลือกเอกสารอันอื่น

en: Edit this document
th: แก้ไขเอกสารนี้

en: Documents
th: เอกสาร

en: Title
th: หัวเรื่อง,หัวข้อ

en: Document '%(document_title)s' added.
th: เอกสาร'%(document_title)s 'เพิ่มเติมเรียบร้อยแล้ว

en: The document could not be saved due to errors.
th: เอกสารไม่สามารถถูกเซฟได้ในระหว่างที่เกิดข้อผิดพลาด

en: Document '%(document_title)s' updated
th: เอกสาร '%(document_title)s'อัพเดทเรียบร้อยแล้ว

en: The file could not be found. Please change the source or delete the document
th: ไม่พบไฟล์นี้ กรุณาเปลี่ยนต้นฉบับหรือลบเอกสารทิ้ง

en: Delete document
th: ลบทิ้งเอกสาร

en: Document '%(document_title)s' deleted.
th: เอกสาร '%(document_title)s' ถูกลบเรียบร้อยแล้ว

en: Add documents
th: เพิ่มเติมเอกสาร

en: Document
th: เอกสาร

en: %(count)s document | %(count)s documents
th[0]: %(count)s เอกสาร
