Wagtail - en to ca translation catalogue (287 entries)

en: Wagtail core
ca: Nucli de Wagtail

en: Add Comment
ca: Afegir comentari

en: The minimum number of items is %(min_num)d
ca: El nombre mínim d'elements és %(min_num)d

en: The maximum number of items is %(max_num)d
ca: El nombre màxim d'elements és %(max_num)d

en: Move up
ca: Puja

en: Move down
ca: Baixa

en: Drag
ca: Agafa

en: Duplicate
ca: Duplicar

en: Delete
ca: Eliminar

en: Add
ca: Afegir

en: %(label)s: this block has no options.
ca: %(label)s: aquest bloc no té opcions.

en: This block has no options.
ca: Aquest bloc no té opcions.

en: This field is required.
ca: Aquest camp és obligatori.

en: Unknown content type
ca: Tipus de contingut desconegut

en: Password
ca: Contrasenya

en: The password you have entered is not correct. Please try again.
ca: La contrasenya que heu introduït és incorrecta. Torneu-ho a provar.

en: Comment
ca: Commentari

en: Locked
ca: Bloquejada

en: No one can make changes while the %(model_name)s is locked
ca: Ningú pot fer modificacions mentre el/la %(model_name)s està bloquejat/da

en: <b>'{title}' was locked</b> by <b>you</b> on <b>{datetime}</b>.
ca: <b>'{title}' va ser bloquejada</b> per <b>vós</b> el <b>{datetime}</b>.

en: <b>'{title}' is locked</b> by <b>you</b>.
ca: <b>'{title}' està bloquejada</b> per <b>vós</b>.

en: <b>'{title}' was locked</b> by <b>{user}</b> on <b>{datetime}</b>.
ca: <b>'{title}' va ser bloquejada</b> per <b>{user}</b> el <b>{datetime}</b>.

en: <b>'{title}' is locked</b>.
ca: <b>'{title}' està bloquejada</b>.

en: Locked by you
ca: Bloquejat/da per tu

en: Locked by another user
ca: Bloquejat per un altre usuari

en: Only you can make changes while the %(model_name)s is locked
ca: Només tu pots fer modificacions mentre el/la %(model_name)s està bloquejat/da

en: Only %(user)s can make changes while the %(model_name)s is locked
ca: Només %(user)s pot fer modificacions mentre el/la %(model_name)s està bloquejat/da

en: This %(model_name)s is currently awaiting moderation.
ca: Aquest/a %(model_name)s està en espera de moderació.

en: This {model_name} is awaiting <b>'{task_name}'</b> in the <b>'{workflow_name}'</b> workflow.
ca: Aquest {model_name} està esperant <b>'{task_name}'</b> al fluxe de treball <b>'{workflow_name}'</b>.

en: Only reviewers for this task can edit the %(model_name)s.
ca: Només els revisar d'aquesta tasca poden editar el/la %(model_name)s.

en: Unlocked
ca: Desbloquejat

en: Locked by workflow
ca: Bloquejat/da pel fluxe de treball

en: Reviewers can edit this %(model_name)s – lock it to prevent other reviewers from editing
ca: Els revisors poden editar aquest/a %(model_name)s – bloquegeu-lo/la per evitar que altres revisors pugin editar-lo/la

en: Only reviewers can edit and approve the %(model_name)s
ca: Només els revisors poden editar i aprovar el/la %(model_name)s

en: {model_name} '{title}' is locked and has been scheduled to go live at {datetime}
ca: {model_name} '{title}' està bloquedat/da i ha estat programat/da per anar a En viu el {datetime}

en: Locked by schedule
ca: Bloquejat/da per programació de publicació

en: Currently locked and will go live on the scheduled date
ca: Actualment bloquejat i passarà a En viu en la data programada

en: latest revision
ca: última revisió

en: live
ca: en viu

en: has unpublished changes
ca: té canvis no publicats

en: first published at
ca: primera publicació el

en: last published at
ca: última publicació el

en: live revision
ca: Revisió en viu

en: go live date/time
ca: data/hora de pas a en viu

en: expiry date/time
ca: Data/hora d'expiració

en: expired
ca: expirat

en: scheduled
ca: programat

en: draft
ca: esborrany

en: live + scheduled
ca: en viu + programada

en: live + draft
ca: en viu + esborrany

en: Default
ca: Per defecte?

en: Preview in mobile size
ca: Previsualitzar en mida de mòbil

en: Preview in tablet size
ca: Previsualitzar en mida de tauleta

en: Preview in desktop size
ca: Previsualitzar en mida d'escriptori

en: locked
ca: bloquejat

en: locked at
ca: bloquejada el

en: locked by
ca: bloquejada per

en: in moderation
ca: en moderació

en: live + in moderation
ca: en viu + en moderació

en: Add/edit pages you own
ca: Afegir/editar pàgines pròpies

en: Bulk delete
ca: Eliminació en massa

en: Delete pages with children
ca: Eliminar pàgines amb pàgines filles

en: Edit
ca: Editar

en: Edit any page
ca: Editar una pàgina

en: Lock
ca: Bloquejar

en: Lock/unlock pages you've locked
ca: Bloqueig i desbloqueig de pàgines que he bloquejat

en: Publish
ca: Publicar

en: Publish any page
ca: Publicar una pàgina

en: Unlock
ca: Desbloquejar

en: Unlock any page
ca: Desbloquejar alguna pàgina

en: title
ca: títol

en: The page title as you'd like it to be seen by the public
ca: El títol de la pàgina que vols que sigui vist pel públic

en: The name of the page as it will appear in URLs e.g http://domain.com/blog/[my-slug]/
ca: El nom de la pàgina que apareixerà en la URL. Per exemple: http://domini.com/blog/[nom]/

en: content type
ca: tipus de contingut

en: URL path
ca: ruta URL

en: owner
ca: propietari

en: title tag
ca: etiqueta de títol

en: The name of the page displayed on search engine results as the clickable headline.
ca: El nom de la pàgina que es mostra als resultats del motor de cerca com a títol on es pot fer clic.

en: show in menus
ca: mostrar als menús

en: Whether a link to this page will appear in automatically generated menus
ca: Si s'enllaça cap aquesta pàgina apareixerà automàticament als menús generats

en: meta description
ca: descripció meta

en: The descriptive text displayed underneath a headline in search engine results.
ca: El text descriptiu que es mostra sota un títol als resultats del motor de cerca.

en: latest revision created at
ca: última revisió creada el

en: For search engines
ca: Per motors de cerca

en: For site menus
ca: Per menús de lloc web

en: The slug '%(page_slug)s' is already in use within the parent page at '%(parent_url_path)s'
ca: El llimac '%(page_slug)s' ja està en ún a la pàgina pare a '%(parent_url_path)s'

en: page
ca: pàgina

en: pages
ca: pàgines

en: object id
ca: id d'objecte

en: created at
ca: creat el

en: user
ca: usuari

en: content JSON
ca: contingut JSON

en: approved go live at
ca: aprovat l'en viu el

en: revision
ca: revisió

en: group
ca: grup

en: permission
ca: permís

en: group page permission
ca: permís de pàgina de grup

en: group page permissions
ca: permisos de pàgina de grup

en: page view restriction
ca: restrició de visualització de pàgina

en: page view restrictions
ca: restriccions de visualització de pàgina

en: workflow
ca: fluxe de treball

en: workflow page
ca: pàgina de fluxe de treball

en: workflow pages
ca: pàgines de fluxes de treball

en: task
ca: tasca

en: workflow task order
ca: ordre de tasques de fluxe de treball

en: workflow task orders
ca: ordres de tasques de fluxe de treball

en: name
ca: nom

en: active
ca: actiu

en: Active tasks can be added to workflows. Deactivating a task does not remove it from existing workflows.
ca: Les tasques actives poden ser afegides als fluxes de treball. Desactivar una tasca no l'esborra de fluxes de treball existents.

en: tasks
ca: tasques

en: Active workflows can be added to pages/snippets. Deactivating a workflow does not remove it from existing pages/snippets.
ca: Els fluxos de treball actius es poden afegir a les pàgines/fragments. La desactivació d'un flux de treball no l'elimina de les pàgines o fragments existents.

en: workflows
ca: fluxes de treball

en: groups
ca: grups

en: Pages/snippets at this step in a workflow will be moderated or approved by these groups of users
ca: Les pàgines/fragments d'aquest pas d'un flux de treball seran moderades o aprovades per aquests grups d'usuaris

en: Request changes
ca: Sol·licitar canvis

en: Approve
ca: Aprovar

en: Approve with comment
ca: Aprovar amb comentari

en: Members of the chosen Wagtail Groups can approve this task
ca: Els membres dels Wagtail Groups triats poden aprovar aquesta tasca

en: Group approval task
ca: Tasca d'aprovació de grup

en: Group approval tasks
ca: Tasques d'aprovació de grup

en: In progress
ca: En progrés

en: Approved
ca: Aprovat

en: Needs changes
ca: Es necessiten canvis

en: Cancelled
ca: Cancel·lat

en: status
ca: estat

en: requested by
ca: sol·licitat per

en: current task state
ca: estat de la tasca actual

en: There may only be one in progress or needs changes workflow state per page/snippet.
ca: És possible que només n'hi hagi un en curs o que necessiti canvis d'estat del flux de treball per pàgina/fragment.

en: Workflow '%(workflow_name)s' on %(model_name)s '%(title)s': %(status)s
ca: Fluxe de treball '%(workflow_name)s' a %(model_name)s '%(title)s': %(status)s

en: Not started
ca: No iniciat

en: Workflow state
ca: Estat del fluxe de treball

en: Workflow states
ca: Estats de fluxe de treball

en: Rejected
ca: Rebutjat

en: Skipped
ca: Omesos

en: workflow state
ca: estat del fluxe de treball

en: started at
ca: iniciat el

en: finished at
ca: finalitzat el

en: finished by
ca: finalitzat per

en: Task '%(task_name)s' on Revision '%(revision_info)s': %(status)s
ca: Taca '%(task_name)s' a la Revisió '%(revision_info)s': %(status)s

en: Task state
ca: Estat de la tasca

en: Task states
ca: Estat de les tasques

en: page log entry
ca: entrada de registre de pàgina

en: page log entries
ca: entrades de registre de pàgina

en: Draft saved
ca: S'ha desat l'esborrany

en: comment
ca: comentari

en: comments
ca: comentaris

en: comment reply
ca: resposta de comentari

en: comment replies
ca: respostes de comentaris

en: timestamp (UTC)
ca: marca de temps (UTC)

en: log entry
ca: entrada de registre

en: log entries
ca: entrades de registre

en: The log action '%(action_name)s' has not been registered.
ca: L'acció de registre '%(action_name)s' no ha estat registrada.

en: system
ca: sistema

en: Unknown %(action)s
ca: Desconegut/da %(action)s

en: model log entry
ca: entrada de registre de model

en: model log entries
ca: entrades de registre de models

en: locale
ca: Localització

en: collection
ca: col·lecció

en: collection view restriction
ca: Restricció de visualització de col·lecció

en: collection view restrictions
ca: Restriccions de visualitzacions de col·leccions

en: collections
ca: col·leccions

en: group collection permission
ca: permís de col·lecció de grups

en: group collection permissions
ca: permisos de col·leccions de grups

en: for content type
ca: per tipus de contingut

en: uploaded by user
ca: pujada per l'usuari

en: the %(model_name)s will also be deleted
ca: el/la %(model_name)s serà també esborrat/da

en: prevents deletion
ca: evita l'esborrat

en: will be set to the default %(model_name)s
ca: serà establert al %(model_name)s per defecte

en: will do nothing
ca: no farà res

en: may prevent deletion
ca: pot evitar l'esborrat

en: will be set to a %(model_name)s specified by the system
ca: serà establert a un/a %(model_name)s especificat/da pel sistema

en: will unset the reference
ca: anul·larà la referència

en: Set this to something other than 80 if you need a specific port number to appear in URLs (e.g. development on port 8000). Does not affect request handling (so port forwarding still works).
ca: Canvia això per un número diferent de 80 si necessites que aparegui un port específic en les URLs (per ex: port de desenvolupament al 8000). No afecta a la petició actual (el port de reenviament encara funciona).

en: site name
ca: nom del lloc

en: Human-readable name for the site.
ca: Nom del lloc llegible per humans

en: root page
ca: pàgina arrel

en: is default site
ca: és el lloc predeterminat

en: If true, this site will handle requests for all other hostnames that do not have a site entry of their own
ca: Si és cert, aquest lloc s'encarregarà de les peticions de totes les altres màquines que no tenen un lloc establert.

en: site
ca: lloc

en: sites
ca: llocs

en: default
ca: per defecte

en: %(hostname)s is already configured as the default site. You must unset that before you can save this site as default.
ca: %(hostname)s ja està configurat com a lloc predeterminat. Heu de treure aquesta configuració abans de desar aquest lloc com a predeterminat.

en: Public
ca: Pública

en: Private, accessible with a shared password
ca: Privat, accessible amb una contrasenya compartida

en: Private, accessible to any logged-in users
ca: Privat, accessible per qualsevol usuari amb sessió iniciada

en: Private, accessible to users in specific groups
ca: Privada, accessible a usuaris de grups específics

en: shared password
ca: contrasenya compartida

en: Shared passwords should not be used to protect sensitive content. Anyone who has this password will be able to view the content.
ca: Les contrasenyes compartides no s'han d'utilitzar per protegir contingut sensible. Qualsevol persona que tingui aquesta contrasenya podrà visualitzar el contingut.

en: view restriction
ca: restricció de visualització

en: view restrictions
ca: restriccions de visualització

en: Log in
ca: Iniciar sessió

en: Your username and password didn't match. Please try again.
ca: El vostre nom d'usuari i contrasenya no coincideixen. Torneu-ho a provar.

en: Your account doesn't have access to this page. To proceed, please log in with an account that has access.
ca: El vostre compte no té accés a aquesta pàgina. Per procedir, inicieu sessió amb un compte que hi tingui accés.

en: Password required
ca: Es requereix contrsenya

en: You need a password to access this page.
ca: Necessiteu una contrasenya per accedir a aquesta pàgina.

en: Continue
ca: Continuar

en: %(count)s descendant collection | %(count)s descendant collections
ca[0]: %(count)s col·lecció descendent
ca[1]: %(count)s col·leccions descendents

en: Create
ca: Crear

en: Created
ca: Creada

en: Edited
ca: Editat

en: Deleted
ca: Suprimida

en: Published
ca: Publicada

en: Publish scheduled draft
ca: Publicar esborrany programat

en: Published scheduled draft
ca: S'ha publicat l'esborrany programat

en: Unpublish
ca: Despublicar

en: Unpublished
ca: Despublicada

en: Unpublish scheduled draft
ca: Anul·lar publicació d'esborrany programat

en: Unpublished scheduled draft
ca: S'ha anul·lat la publicació de l'esborrany programat

en: Reject
ca: Rebutjar

en: Rename
ca: Reanomenar

en: Renamed from '%(old)s' to '%(new)s'
ca: Reanomentat de '%(old)s' a '%(new)s'

en: Renamed
ca: Reanomenat

en: Revert
ca: Revertir

en: Reverted to previous revision with id %(revision_id)s from %(created_at)s
ca: S'ha revertit a la versió anterior amb id %(revision_id)s de %(created_at)s

en: Reverted to previous revision
ca: S'ha revertit a la revisió anterior

en: Copy
ca: Copiar

en: Copied from %(title)s
ca: S'ha copiat de %(title)s

en: Copied
ca: Copiat

en: Copy for translation
ca: Copiar per a traducció

en: Copied for translation from %(title)s (%(locale)s)
ca: Copiat per a traducció des de %(title)s (%(locale)s)

en: Copied for translation
ca: S'ha copiat per a traducció

en: Create alias
ca: Crear àlies

en: Created an alias of %(title)s
ca: S'ha creat un àlies de %(title)s

en: Created an alias
ca: S'ha creat un àlies

en: Convert alias into ordinary page
ca: Convertir un àlies en una pàgina ordinària

en: Converted the alias '%(title)s' into an ordinary page
ca: S'ha convertit l'àlies '%(title)s' en una pàgina ordinària

en: Converted an alias into an ordinary page
ca: S'ha convertit un àlies en una pàgina ordinària

en: Move
ca: Mou

en: Moved from '%(old_parent)s' to '%(new_parent)s'
ca: S'ha mogut de '%(old_parent)s' a '%(new_parent)s'

en: Moved
ca: Mogut

en: Reorder
ca: Reordenar

en: Reordered under '%(parent)s'
ca: Reordenat sota '%(parent)s'

en: Reordered
ca: Reordenat

en: Schedule publication
ca: Programar la publicació

en: Revision %(revision_id)s from %(created_at)s scheduled for publishing at %(go_live_at)s.
ca: La revisió %(revision_id)s del %(created_at)s ha estat programada per publicar el %(go_live_at)s.

en: Page scheduled for publishing at %(go_live_at)s
ca: S'ha programat la publicació pel %(go_live_at)s

en: Page scheduled for publishing
ca: S'ha programat la publicació de la pàgina

en: Unschedule publication
ca: Anul·lar la programació de la publicació

en: Revision %(revision_id)s from %(created_at)s unscheduled from publishing at %(go_live_at)s.
ca: La revisió %(revision_id)s del %(created_at)s ha estat desprogramada per publicar el %(go_live_at)s.

en: Page unscheduled for publishing at %(go_live_at)s
ca: S'ha anul·lat la programació de publicació de la pàgina pel %(go_live_at)s

en: Page unscheduled from publishing
ca: S'ha anul·lat la programació de la publicació de la pàgina

en: Add view restrictions
ca: Afegir restriccions de visualització

en: Added the '%(restriction)s' view restriction
ca: S'ha afegit '%(restriction)s' restricció de visualització

en: Added view restriction
ca: S'ha afegit una restricció de visualització

en: Update view restrictions
ca: Actualitzar restriccions de visualització

en: Updated the view restriction to '%(restriction)s'
ca: S'ha actualitzat la restricció de visualitzatció de to '%(restriction)s'

en: Updated view restriction
ca: S'ha actualitzat la restricció de visualització

en: Remove view restrictions
ca: Esborrar restriccions de visualització

en: Removed the '%(restriction)s' view restriction. The page is public.
ca: S'ha esborrat la restricció de visualització '%(restriction)s'. Aquesta pàgina és pública.

en: Removed view restriction
ca: S'ha esborrat al restricció de visualització

en: Add comment
ca: Afegir comentari

en: Added a comment on field %(field)s: "%(text)s"
ca: S'ha afegit un comentari del camp %(field)s: "%(text)s"

en: Added a comment
ca: S'ha afegit un comentari

en: Edit comment
ca: Editar comentari

en: Edited a comment on field %(field)s: "%(text)s"
ca: S'ha editat un comentari del camp %(field)s: "%(text)s"

en: Edited a comment
ca: S'ha editat un comentari

en: Delete comment
ca: Esborrar comentari

en: Deleted a comment on field %(field)s: "%(text)s"
ca: S'ha esborrat un comentari del camp %(field)s: "%(text)s"

en: Deleted a comment
ca: S'ha esborrat un comentari

en: Resolve comment
ca: Resoldre un comentari

en: Resolved a comment on field %(field)s: "%(text)s"
ca: S'ha resolt un comentari del camp %(field)s: "%(text)s"

en: Resolved a comment
ca: S'ha resolt un comentari

en: Reply to comment
ca: Respondre a un comentari

en: Replied to comment on field %(field)s: "%(text)s"
ca: S'ha respost a un comentari del camp %(field)s: "%(text)s"

en: Replied to a comment
ca: S'ha respost a un comentari

en: Edit reply to comment
ca: Editar resposta de comentari

en: Edited a reply to a comment on field %(field)s: "%(text)s"
ca: S'ha editat una resposta a comentari del camp %(field)s: "%(text)s"

en: Edited a reply
ca: S'ha editat una resposta

en: Delete reply to comment
ca: Esborrar resposta a comentari

en: Deleted a reply to a comment on field %(field)s: "%(text)s"
ca: S'ha esborrat una resposta a comentari del camp %(field)s: "%(text)s"

en: Deleted a reply
ca: Esborrar una resposta

en: Workflow: start
ca: Fluxe de treball: inicia

en: '%(workflow)s' started. Next step '%(task)s'
ca: '%(workflow)s' iniciat. Següent pas '%(task)s'

en: Workflow started
ca: Fluxe de treball iniciat

en: Workflow: approve task
ca: Fluxe de treball: aprova la tasca

en: Approved at '%(task)s'. Next step '%(next_task)s'
ca: Aprovat a '%(task)s'. Següent pas '%(next_task)s'

en: Approved at '%(task)s'. '%(workflow)s' complete
ca: Aprovat a '%(task)s'. '%(workflow)s' complert

en: Workflow task approved
ca: S'ha aprovat la tasca de fluxe de treball

en: Workflow: reject task
ca: Fluxe de treball: rebutja la tasca

en: Rejected at '%(task)s'. Changes requested
ca: Rebutjat a '%(task)s'. Canvis demanats

en: Workflow task rejected. Workflow complete
ca: Tasca de fluxe de treball rebutjada. Fluxe de treball complert

en: Workflow: resume task
ca: Fluxe de treball: reprèn la tasca

en: Resubmitted '%(task)s'. Workflow resumed
ca: Reenviat '%(task)s'. Fluxe de treball reprès

en: Workflow task resubmitted. Workflow resumed
ca: Tasca de fluxe de treball reenviada. Fluxe de treball reprès

en: Workflow: cancel
ca: Fluxe de treball: cancel·la

en: Cancelled '%(workflow)s' at '%(task)s'
ca: Cancel·lat '%(workflow)s' a '%(task)s'

en: Workflow cancelled
ca: S'ha cancel·lat el fluxe de treball
