Wagtail - en to el translation catalogue (124 entries)

en: Add Comment
el: Προσθήκη σχολίου

en: The minimum number of items is %(min_num)d
el: Ο ελάχιστος αριθμός στοιχείων είναι %(min_num)d

en: The maximum number of items is %(max_num)d
el: Ο μέγιστος αριθμός στοιχείων είναι %(max_num)d

en: Move up
el: Πάνω

en: Move down
el: Κάτω

en: Drag
el: Τραβήξτε

en: Duplicate
el: Αναπαραγωγή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Add
el: Προσθήκη

en: %(label)s: this block has no options.
el: %(label)s: αυτό το μπλοκ δεν έχει επιλογές

en: This block has no options.
el: Αυτό το block δεν έχει επιλογές.

en: This field is required.
el: Το πεδίο αυτό είναι απαραίτητο

en: Password
el: Κωδικός

en: The password you have entered is not correct. Please try again.
el: Ο κωδικός που εισαγάγατε δεν είναι σωστός. Προσπαθήστε ξανα.

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Unlocked
el: Ξεκλειδωμενο

en: has unpublished changes
el: έχει αδημοσίευτες αλλαγές

en: first published at
el: πρώτη δημοσίευση στις

en: last published at
el: τελευταία δημοσίευση στις

en: live revision
el: τρέχουσα αναθεώρηση

en: go live date/time
el: ημερομηνία/ώρα δημοσίευσης

en: expiry date/time
el: ημερομηνία/ώρα λήξης

en: expired
el: έχει λήξει

en: scheduled
el: έχει προγραμματιστεί

en: live + scheduled
el: τρέχουσα + προγραμματισμένη

en: Default
el: Προεπιλογή

en: locked
el: κλειδωμένο

en: locked at
el: κλειδώθηκε στις

en: locked by
el: κλειδώθηκε από

en: in moderation
el: υπό έλεγχο

en: live + in moderation
el: τρέχουσα + υπό έλεγχο

en: Add/edit pages you own
el: Προσθέστε/επεξεργαστείτε σελίδες που σας ανήκουν

en: Bulk delete
el: Μαζική διαγραφή

en: Delete pages with children
el: Διαγραφή σελιδών με υποσελίδες

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit any page
el: Επεξεργασία όλων των σελίδων

en: Lock
el: Κλείδωμα

en: Lock/unlock pages you've locked
el: Κλείδωμα/ξεκλείδωμα σελίδων που έχετε κλειδώσει

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Publish any page
el: Δημοσίευση καθε σελίδας

en: Unlock
el: Ξεκλείδωμα

en: Unlock any page
el: Ξεκλείδωμα οποιασδήποτε σελίδας

en: title
el: τίτλος

en: The page title as you'd like it to be seen by the public
el: Ο τίτλος της σελίδας έτσι όπως θα εμφανίζεται στο κοινό

en: The name of the page as it will appear in URLs e.g http://domain.com/blog/[my-slug]/
el: Το όνομα της σελίδας έτσι όπως θα εμφανίζεται στις διευθύνσεις, π.χ http://domain.com/blog/[my-slug]/

en: content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: URL path
el: Διεύθυνση URL

en: owner
el: ιδιοκτήτης

en: title tag
el: ετικέτα τίτλου

en: The name of the page displayed on search engine results as the clickable headline.
el: Το όνομα της σελίδας που εμφανίζεται ως επικεφαλίδα-σύνδεσμος σε μηχανές αναζήτησης

en: show in menus
el: εμφάνιση στα μενού

en: Whether a link to this page will appear in automatically generated menus
el: Επιλέξτε αν μια σύνδεση σε αυτή τη σελίδα θα εμφανιστεί στα μενού που δημιουργούνται αυτόματα

en: meta description
el: Περιγραφή

en: The descriptive text displayed underneath a headline in search engine results.
el: Το κείμενο που εμφανίζεται κάτω από την επικεφαλίδα σε μηχανές αναζήτησης

en: latest revision created at
el: τελευταία αναθεώρηση δημιουργήθηκε στις

en: For search engines
el: Για μηχανές αναζήτησης

en: For site menus
el: Για τα μενού του ιστότοπου

en: page
el: σελίδα

en: pages
el: σελίδες

en: created at
el: δημιουργία στις

en: user
el: χρήστης

en: content JSON
el: περιεχόμενο JSON

en: approved go live at
el: εγκρίθηκε να δημοσιευθεί στις

en: group
el: ομάδα

en: permission
el: άδεια

en: group page permission
el: άδεια ομάδας σελίδων

en: group page permissions
el: άδειες ομάδας σελίδων

en: page view restriction
el: περιορισμός προβολής σελίδων

en: page view restrictions
el: περιορισμός προβολών σελίδων

en: workflow
el: ροή εργασιών

en: workflow page
el: σελίδα ροής εργασιών

en: workflow pages
el: σελίδες ροής εργασιών

en: workflow_tasks
el: ροή_εργασιών_εργασίες

en: task
el: εργασία

en: workflow task order
el: σειρά εργασιών της ροής εργασιών

en: workflow task orders
el: σειρές εργασιών της ροής εργασιών

en: name
el: όνομα

en: active
el: εν ενεργεία

en: Active tasks can be added to workflows. Deactivating a task does not remove it from existing workflows.
el: Εργασίες εν ενεργεία μπορούν να προστεθούν σε ροές εργασιών . Η απενεργοποίηση μιας εργασίας δεν την διαγράφει από υπάρχοντες ροές εργασιών.

en: tasks
el: εργασίες

en: workflows
el: ροές εργασιών

en: groups
el: ομάδες

en: Approve
el: Έγκριση

en: Draft saved
el: Προσχέδιο αποθηκεύτηκε

en: collection
el: συλλογή

en: collections
el: συλλογές

en: group collection permission
el: άδεια ομάδας συλλογών

en: uploaded by user
el: ανέβηκε από το χρήστη

en: hostname
el: Όνομα κεντρικού υπολογιστή

en: port
el: θύρα

en: Set this to something other than 80 if you need a specific port number to appear in URLs (e.g. development on port 8000). Does not affect request handling (so port forwarding still works).
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε κάτι διαφορετικό από το 80 αν θέλετε να εμφανίζεται στις διευθύνσεις μια συγκεκριμένη θύρα (π.χ. ανάπτυξη στη θύρα 8000). Δεν επηρεάζει τον τρόπο που χειρίζονται τις αιτήσεις (οπότε η προώθηση θύρας δουλεύει ακόμα)

en: site name
el: ονομα site

en: Human-readable name for the site.
el: Φιλικό όνομα για το site.

en: root page
el: κεντρική σελίδα

en: is default site
el: είναι το προεπιλεγμένο site

en: If true, this site will handle requests for all other hostnames that do not have a site entry of their own
el: Αν είναι αληθές, το εν λόγω site θα χειρίζεται και τις αιτήσεις για όλα τα άλλα ονόματα που δεν έχουν δική τους εγγραφή

en: default
el: προεπιλογή

en: %(hostname)s is already configured as the default site. You must unset that before you can save this site as default.
el: %(hostname)s έχει ήδη ρυθμιστεί ως η προεπιλεγμένη τοποθεσία. Θα πρέπει να το απενεργοποιήσετε προτού αποθηκεύσετε αυτή την τοποθεσία ως προεπιλογή.

en: Public
el: Δημόσια

en: Private, accessible to users in specific groups
el: Ιδιωτικό, προσβάσιμο μόνο σε χρήστες που ανήκουν σε συγκεκριμένες ομάδες

en: Log in
el: Είσοδος

en: Your username and password didn't match. Please try again.
el: Το όνομα χρήστη και ο κωδικός δεν ταιριάζουν. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Your account doesn't have access to this page. To proceed, please log in with an account that has access.
el: Ο λογαριασμός σας δεν έχει πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα. Για να προχωρήσετε, παρακαλούμε συνδεθείτε με έναν λογαριασμό που να έχει πρόσβαση.

en: Password required
el: Απαιτείται κωδικός

en: You need a password to access this page.
el: Θα χρειαστείτε κωδικό για να δείτε αυτή τη σελίδα

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Create
el: Δημιουργία

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Edited
el: Διορθωμένη

en: Deleted
el: Διαγράφηκε

en: Published
el: Δημοσιεύθηκε

en: Publish scheduled draft
el: Δημοσίευση προγραμματισμένου προσχεδίου

en: Published scheduled draft
el: Προγραμματισμένο προσχέδιο δημοσιεύτηκε

en: Unpublish
el: Κατάργηση δημοσίευσης

en: Unpublished
el: Αποδημοσιεύτηκε

en: Unpublish scheduled draft
el: Αποδημοσίευση προγραμματισμένου προσχεδίου

en: Unpublished scheduled draft
el: Προγραμματισμένο προσχέδιο αποδημοσιεύτηκε

en: Reject
el: Απόρριψη

en: Rename
el: μετονομασία

en: Renamed from '%(old)s' to '%(new)s'
el: Μετονομάστηκε από '%(old)s' σε '%(new)s'

en: Renamed
el: Μετονομάστηκε

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Move
el: Μετακίνηση
