Wagtail - en to gl translation catalogue (295 entries)

en: Wagtail API v2
gl: API Wagtail v2

en: Wagtail core
gl: Núcleo Wagtail

en: Add Comment
gl: Engadir comentario

en: The minimum number of items is %(min_num)d
gl: O mínimo número de ítems é %(min_num)d

en: The maximum number of items is %(max_num)d
gl: O máximo número de ítems é %(max_num)d

en: Move up
gl: Subir

en: Move down
gl: Baixar

en: Drag
gl: Levar

en: Duplicate
gl: Duplicado

en: Delete
gl: Eliminar

en: Add
gl: Engadir

en: %(label)s: this block has no options.
gl: %(label)s: este bloque non ten opcións.

en: This block has no options.
gl: Este bloque non ten opcións.

en: This field is required.
gl: Este campo é requirido.

en: Wagtail frontend cache
gl: Cache frontal Wagtail

en: Wagtail routablepage
gl: Páxinas enrutables Wagtail

en: Wagtail sitemaps
gl: Mapas de sitio Wagtail

en: Unknown content type
gl: Tipo de contido descoñecido

en: Password
gl: Contrasinal

en: The password you have entered is not correct. Please try again.
gl: O contrasinal introducido non é correcto. Por favor, téntao de novo.

en: Comment
gl: Comentario

en: Locked
gl: Bloqueada

en: No one can make changes while the %(model_name)s is locked
gl: Ninguén pode facer cambios mentras o %(model_name)s esté bloqueado

en: <b>'{title}' was locked</b> by <b>you</b> on <b>{datetime}</b>.
gl: <b>'{title}' foi bloqueado</b> por <b>ti</b> en <b>{datetime}</b>.

en: <b>'{title}' is locked</b> by <b>you</b>.
gl: <b>'{title} está bloqueado</b> por <b>ti</b>.

en: <b>'{title}' was locked</b> by <b>{user}</b> on <b>{datetime}</b>.
gl: <b>'{title}' foi bloqueado</b> por <b>{user}</b> en <b>{datetime}</b>.

en: <b>'{title}' is locked</b>.
gl: <b>'{title}' está bloqueado</b>.

en: Locked by you
gl: Bloqueado por ti

en: Locked by another user
gl: Bloqueado por outro usuario

en: Only you can make changes while the %(model_name)s is locked
gl: So ti podes facer cambios mentras o %(model_name)s esté bloqueado

en: Only %(user)s can make changes while the %(model_name)s is locked
gl: So %(user)s pode facer cambios mentras o %(model_name)s esté bloqueado

en: This %(model_name)s is currently awaiting moderation.
gl: Este %(model_name)s está esperando a ser moderado.

en: This {model_name} is awaiting <b>'{task_name}'</b> in the <b>'{workflow_name}'</b> workflow.
gl: Este {model_name} está esperando <b>'{task_name}'</b> no fluxo de traballo <b>'{workflow_name}'</b>.

en: Only reviewers for this task can edit the %(model_name)s.
gl: Só os revisores desta tarefa poden editar o %(model_name)s.

en: Unlocked
gl: Desbloqueada

en: Locked by workflow
gl: Bloqueado polo fluxo de traballo

en: Reviewers can edit this %(model_name)s – lock it to prevent other reviewers from editing
gl: Os revisores poden editar este %(model_name)s – bloquéao para impedir que outros o editen

en: Only reviewers can edit and approve the %(model_name)s
gl: So os revisores poden editar e aprobar o %(model_name)s

en: {model_name} '{title}' is locked and has been scheduled to go live at {datetime}
gl: {model_name} '{title}' está bloqueado e foi adiado a estar en vivo en {datetime}

en: Locked by schedule
gl: Bloqueado por adiamento

en: Currently locked and will go live on the scheduled date
gl: Agora mesmo bloqueado e publicarase na data programada

en: latest revision
gl: Última revisión

en: live
gl: en vivo

en: has unpublished changes
gl: publicou cambios

en: first published at
gl: primeira publicación en

en: last published at
gl: publicada por última vez en

en: live revision
gl: revisión en vivo

en: go live date/time
gl: ir en vivo data/hora

en: expiry date/time
gl: data/hora de expiración

en: expired
gl: expirado

en: scheduled
gl: programado

en: draft
gl: borrador

en: live + scheduled
gl: en vivo + adiado

en: live + draft
gl: en vivo + borrador

en: Default
gl: Por defecto

en: Preview in mobile size
gl: Previsualizar en tamaño móvil

en: Preview in tablet size
gl: Previsualizar en tamaño tableta

en: Preview in desktop size
gl: Previsualizar en tamaño escritorio

en: locked
gl: bloquedada

en: locked at
gl: bloqueada en

en: locked by
gl: bloqueada por

en: in moderation
gl: en moderación

en: live + in moderation
gl: en vivo + en moderación

en: Add/edit pages you own
gl: Engadir/editar páxinas que posúes

en: Bulk delete
gl: Eliminado en masa

en: Delete pages with children
gl: Eliminar páxinas con fillos

en: Edit
gl: Editar

en: Edit any page
gl: Editar calquera páxina

en: Lock
gl: Bloquear

en: Lock/unlock pages you've locked
gl: Bloquear/desbloquear páxinas que bloqueaches

en: Publish
gl: Publicar

en: Publish any page
gl: Publicar calquera páxina

en: Unlock
gl: Desbloquear

en: Unlock any page
gl: Desbloquear calquer páxina

en: title
gl: título

en: The page title as you'd like it to be seen by the public
gl: O título da páxina como queres que sexa visto polo público

en: The name of the page as it will appear in URLs e.g http://domain.com/blog/[my-slug]/
gl: O nome da páxina tal como aparecerá nas URLs p.ex. http://domain.com/blog/[my-slug]/

en: content type
gl: tipo de contigo

en: URL path
gl: ruta URL

en: owner
gl: propietario

en: title tag
gl: etiqueta de título

en: The name of the page displayed on search engine results as the clickable headline.
gl: O nome da páxina amosado nos resultados dos motores de búsqueda como o titular enlazado.

en: show in menus
gl: mostrar en menús

en: Whether a link to this page will appear in automatically generated menus
gl: Un enlace a esta páxina aparecerá en menús xerados automáticamente

en: meta description
gl: meta descripción

en: The descriptive text displayed underneath a headline in search engine results.
gl: O texto descriptivo que se amosa baixo o titular dos resultados dun motor de busca.

en: latest revision created at
gl: última revisión creada en

en: For search engines
gl: Para os motores de busca

en: For site menus
gl: Para os menús de sitio

en: The slug '%(page_slug)s' is already in use within the parent page at '%(parent_url_path)s'
gl: O slug '%(page_slug)s' xa se está usando dentro da páxina nai en '%(parent_url_path)s'

en: page
gl: páxina

en: pages
gl: páxinas

en: object id
gl: id do obxeto

en: created at
gl: creada en

en: user
gl: usuario

en: content JSON
gl: contenido JSON

en: approved go live at
gl: aprobado ir en vivo en

en: revision
gl: revisión

en: revisions
gl: revisións

en: group
gl: grupo

en: permission
gl: permiso

en: group page permission
gl: permiso de grupo da páxina

en: group page permissions
gl: Permisos de grupo da páxina

en: page view restriction
gl: restrición da vista da páxina

en: page view restrictions
gl: restición da vista da páxina

en: workflow
gl: fluxo de traballo

en: workflow page
gl: páxina de fluxo de traballo

en: workflow pages
gl: páxinas de fluxo de traballo

en: workflow_tasks
gl: tarefas_fluxo_traballo

en: task
gl: tarefa

en: workflow task order
gl: orde da tarefa no fluxo de traballo

en: workflow task orders
gl:  ordes da tarefa no fluxo de traballo

en: name
gl: nome

en: active
gl: activa

en: Active tasks can be added to workflows. Deactivating a task does not remove it from existing workflows.
gl: As tarefas activas pódense engadir ós fluxos de traballo. Desactivar unha tarefa non a elimina dos fluxos de traballo existentes.

en: tasks
gl: tarefas

en: Active workflows can be added to pages/snippets. Deactivating a workflow does not remove it from existing pages/snippets.
gl: Os fluxos de traballo activos poden engadirse ás páxinas/fragmentos. Desactivar un fluxo de traballo non o elimina das páxinas/fragmentos existentes.

en: workflows
gl: fluxos de traballo

en: groups
gl: grupos

en: Pages/snippets at this step in a workflow will be moderated or approved by these groups of users
gl: As páxinas/fragmentos neste paso dun fluxo de traballo serán moderadas ou aprobadas por estes grupos de usuarios.

en: Request changes
gl: Solicitar cambios

en: Approve
gl: Aprobar

en: Approve with comment
gl: Aprobar con comentario

en: Members of the chosen Wagtail Groups can approve this task
gl: Os membros dos Grupos Wagtail escollidos poden aprobar esta tarefa

en: Group approval task
gl: Grupo de aprobación de tarefa

en: Group approval tasks
gl: Grupo de aprobación de tarefas

en: In progress
gl: Está indo

en: Approved
gl: Aprobado

en: Needs changes
gl: Precisa cambios

en: Cancelled
gl: Cancelado

en: status
gl: estado

en: requested by
gl: solicitado por

en: current task state
gl: estado actual da tarefa

en: There may only be one in progress or needs changes workflow state per page/snippet.
gl: So pode haber un estado de fluxo de traballo de ir indo ou precisar cambios por páxina/fragmento.

en: Workflow '%(workflow_name)s' on %(model_name)s '%(title)s': %(status)s
gl: Fluxo de traballo '%(workflow_name)s' no %(model_name)s '%(title)s': %(status)s

en: Not started
gl: Non comezóu

en: Workflow state
gl: Estado do fluxo de traballo

en: Workflow states
gl: Estados do fluxo de traballo

en: Rejected
gl: Rexeitado

en: Skipped
gl: Saltado

en: workflow state
gl: estado do fluxo de traballo

en: started at
gl: comezado en

en: finished at
gl: rematado en

en: finished by
gl: rematado por

en: Task '%(task_name)s' on Revision '%(revision_info)s': %(status)s
gl: Tarefa '%(task_name)s' na Revisión de '%(revision_info)s': %(status)s

en: Task state
gl: Estado da tarefa

en: Task states
gl: Estados das tarefas

en: page log entry
gl: apunte no rexistro da páxina

en: page log entries
gl: apuntes no rexistro da páxina

en: Draft saved
gl: Borrador gardado

en: comment
gl: comentario

en: comments
gl: comentarios

en: comment reply
gl: resposta ó comentario

en: comment replies
gl: respostas ó comentario

en: timestamp (UTC)
gl: marca temporal (UTC)

en: log entry
gl: apunte no rexistro

en: log entries
gl: apuntes no rexistro

en: The log action '%(action_name)s' has not been registered.
gl: A acción do rexistro '%(action_name)s' non se rexistróu.

en: system
gl: sistema

en: Unknown %(action)s
gl: Descoñecido %(action)s

en: model log entry
gl: apunte no rexistro de modelo

en: model log entries
gl: apuntes no rexistro de modelo

en: locale
gl: local

en: collection
gl: colección

en: collection view restriction
gl: restricción na vista da colección

en: collection view restrictions
gl: restriccións na vista da colección

en: collections
gl: coleccións

en: group collection permission
gl: permiso de grupo da colección

en: group collection permissions
gl: permisos de grupo da colección

en: for content type
gl: para tipo de contido

en: uploaded by user
gl: subido por usuario

en: the %(model_name)s will also be deleted
gl: o %(model_name)s tamén será borrado

en: prevents deletion
gl: prevén o borrado

en: will be set to the default %(model_name)s
gl: axustarase ó %(model_name)s por defecto

en: will do nothing
gl: non fará nada

en: may prevent deletion
gl: pode previr o borrado

en: will be set to a %(model_name)s specified by the system
gl: axustarase a un %(model_name)s especificado polo sistema

en: will unset the reference
gl: anulará a referencia

en: hostname
gl: Nome do equipo

en: port
gl: porto

en: Set this to something other than 80 if you need a specific port number to appear in URLs (e.g. development on port 8000). Does not affect request handling (so port forwarding still works).
gl: Cambia isto a algo que non sexa o 80 se necesitas que un porto específico apareza nas URLs (p.e. desenvolvemento no porto 8000). Isto non afecta ao manexo de solicitudes (así que a redirección de portos segue funcionando).

en: site name
gl: Nome do sitio web

en: Human-readable name for the site.
gl: Nome do sitio web lexible por humáns

en: root page
gl: páxina raíz

en: is default site
gl: é sitio web por defecto

en: If true, this site will handle requests for all other hostnames that do not have a site entry of their own
gl: Se é afirmativo, este sitio manexará solicitudes para todos os demais nomes de host que non teñan unha entrada por si mesmos

en: site
gl: sitio web

en: sites
gl: sitios web

en: default
gl: por defecto

en: %(hostname)s is already configured as the default site. You must unset that before you can save this site as default.
gl: %(hostname)s está xa configurado como sitio web por defecto. Debes desactivar iso antes de que podas establecer este sitio web por defecto.

en: Public
gl: Público

en: Private, accessible with a shared password
gl: Privado, accesible con contrasinal compartido

en: Private, accessible to any logged-in users
gl: Privado, accesible a calquer usuario logueado

en: Private, accessible to users in specific groups
gl: Privada, accesible a usuarios en grupos concretos

en: shared password
gl: contrasinal compartido

en: Shared passwords should not be used to protect sensitive content. Anyone who has this password will be able to view the content.
gl: Os contrasináis compartidos non deben usarse para protexer contido sensible. Calquera que teña este contrasinal poderá ver o contido.

en: view restriction
gl: ver restricción

en: view restrictions
gl: ver restriccións

en: Log in
gl: Loguearse

en: Your username and password didn't match. Please try again.
gl: O teu usuario e contrasinal non coinciden. Por favor, téntao de novo.

en: Your account doesn't have access to this page. To proceed, please log in with an account that has access.
gl: A túa conta non ten acceso a esta páxina. Para seguir, por favor entre con unha conta que teña acceso.

en: Password required
gl: Require contrasinal

en: You need a password to access this page.
gl: Necesitas contrasinal para acceder a esta páxina.

en: Continue
gl: Continuar

en: %(count)s descendant collection | %(count)s descendant collections
gl[0]: %(count)s coleccción descendente
gl[1]: %(count)s coleccións descendentes

en: Create
gl: Crear

en: Created
gl: Creada

en: Edited
gl: Editado

en: Deleted
gl: Eliminada

en: Published
gl: Publicada

en: Publish scheduled draft
gl: Publicar borrador adiado

en: Published scheduled draft
gl: Borrador adiado publicado

en: Unpublish
gl: Cancelar publicación

en: Unpublished
gl: Non publicado

en: Unpublish scheduled draft
gl: Despublicar borrador adiado

en: Unpublished scheduled draft
gl: Borrador adiado non publicado

en: Reject
gl: Rexeitar

en: Rename
gl: Renomear

en: Renamed from '%(old)s' to '%(new)s'
gl: Renomeado de '%(old)s' a '%(new)s'

en: Renamed
gl: Renomeado

en: Revert
gl: Revertir

en: Reverted to previous revision with id %(revision_id)s from %(created_at)s
gl: Revertido da versión previa con id %(revision_id)s a %(created_at)s

en: Reverted to previous revision
gl: Revertido á versión previa

en: Copy
gl: Copiar

en: Copied from %(title)s
gl: Copiado de %(title)s

en: Copied
gl: Copiado

en: Copy for translation
gl: Copiar para traducir

en: Copied for translation from %(title)s (%(locale)s)
gl: Copiado para traducir de %(title)s (%(locale)s)

en: Copied for translation
gl: Copiado para traducir

en: Create alias
gl: Crear alias

en: Created an alias of %(title)s
gl: Creado un alias de %(title)s

en: Created an alias
gl: Un alias creado

en: Convert alias into ordinary page
gl: Convertir alias en páxina normal

en: Converted the alias '%(title)s' into an ordinary page
gl: Alias '%(title)s' convertido en unha páxina normal

en: Converted an alias into an ordinary page
gl: Alias convertido en páxina normal

en: Move
gl: Mover

en: Moved from '%(old_parent)s' to '%(new_parent)s'
gl: Movido de '%(old_parent)s' a '%(new_parent)s'

en: Moved
gl: Movido

en: Reorder
gl: Reordear

en: Reordered under '%(parent)s'
gl: Reordeado baixo '%(parent)s'

en: Reordered
gl: Reordeado

en: Schedule publication
gl: Publicación adiada

en: Revision %(revision_id)s from %(created_at)s scheduled for publishing at %(go_live_at)s.
gl: Revisión %(revision_id)s de %(created_at)s adiada para publicarse en %(go_live_at)s.

en: Page scheduled for publishing at %(go_live_at)s
gl: Páxina adiada para publicarse en %(go_live_at)s

en: Page scheduled for publishing
gl: Páxina adiada para publicarse

en: Unschedule publication
gl: Desadiar publicación

en: Revision %(revision_id)s from %(created_at)s unscheduled from publishing at %(go_live_at)s.
gl: Revisión %(revision_id)s de %(created_at)s desadiada para publicarse en %(go_live_at)s.

en: Page unscheduled for publishing at %(go_live_at)s
gl: Páxina desadiada para publicarse en %(go_live_at)s

en: Page unscheduled from publishing
gl: Páxina desadiada para publicarse

en: Add view restrictions
gl: Engadir restriccións de vista

en: Added the '%(restriction)s' view restriction
gl: Engadida a restricción de vista '%(restriction)s'

en: Added view restriction
gl: Engadida restricción de vista

en: Update view restrictions
gl: Actualizar restriccións de vista

en: Updated the view restriction to '%(restriction)s'
gl: Actualizada a restricción de vista a '%(restriction)s'

en: Updated view restriction
gl: Actualizada restricción de vista

en: Remove view restrictions
gl: Eliminar restricción de vista

en: Removed the '%(restriction)s' view restriction. The page is public.
gl: Eliminada a restricción '%(restriction)s' da vista. A páxina é pública.

en: Removed view restriction
gl: Eliminada restricción de vista

en: Add comment
gl: Engadir comentario

en: Added a comment on field %(field)s: "%(text)s"
gl: Comentario engadido no campo %(field)s: "%(text)s"

en: Added a comment
gl: Comentario engadido

en: Edit comment
gl: Editar comentario

en: Edited a comment on field %(field)s: "%(text)s"
gl: Comentario editado no campo %(field)s: "%(text)s"

en: Edited a comment
gl: Comentario editado

en: Delete comment
gl: Eliminar comentario

en: Deleted a comment on field %(field)s: "%(text)s"
gl: Comentario eliminado no campo %(field)s: "%(text)s"

en: Deleted a comment
gl: Comentario eliminado

en: Resolve comment
gl: Resolver comentario

en: Resolved a comment on field %(field)s: "%(text)s"
gl: Comentario resolto no campo %(field)s: "%(text)s"

en: Resolved a comment
gl: Comentario resolto

en: Reply to comment
gl: Respostar a comentario

en: Replied to comment on field %(field)s: "%(text)s"
gl: Comentario respostado no campo %(field)s: "%(text)s"

en: Replied to a comment
gl: Comentario respostado

en: Edit reply to comment
gl: Editar resposta a comentario

en: Edited a reply to a comment on field %(field)s: "%(text)s"
gl: Editada resposta a comentario no campo %(field)s: "%(text)s"

en: Edited a reply
gl: Resposta editada

en: Delete reply to comment
gl: Eliminar resposta a comentario

en: Deleted a reply to a comment on field %(field)s: "%(text)s"
gl: Resposta a comentario eliminada no campo %(field)s: "%(text)s"

en: Deleted a reply
gl: Resposta eliminada

en: Workflow: start
gl: Fluxo de traballo: comezar

en: '%(workflow)s' started. Next step '%(task)s'
gl: '%(workflow)s' iniciada. Próximo paso '%(task)s'

en: Workflow started
gl: Fluxo de traballo iniciado

en: Workflow: approve task
gl: Fluxo de traballo: aprobar tarefa

en: Approved at '%(task)s'. Next step '%(next_task)s'
gl: Aprobado en '%(task)s'. Próximo paso '%(next_task)s'

en: Approved at '%(task)s'. '%(workflow)s' complete
gl: Aprobado en '%(task)s'. '%(workflow)s' completada

en: Workflow task approved
gl: Aprobada tarefa do fluxo de traballo

en: Workflow: reject task
gl: Fluxo de traballo: rexeitar tarefa

en: Rejected at '%(task)s'. Changes requested
gl: Rexeitada en '%(task)s'. Requírense cambios

en: Workflow task rejected. Workflow complete
gl: Rexeitada tarefa de fluxo de traballo. Fluxo de traballo completado

en: Workflow: resume task
gl: Fluxo de traballo: renovar tarefa

en: Resubmitted '%(task)s'. Workflow resumed
gl: Reenviada '%(task)s'. Fluxo de traballo retomado

en: Workflow task resubmitted. Workflow resumed
gl: Tarefa de fluxo de traballo reenviada. Fluxo de traballo retomado

en: Workflow: cancel
gl: Fluxo de traballo: cancelar

en: Cancelled '%(workflow)s' at '%(task)s'
gl: '%(workflow)s' en '%(task)s' cancelado

en: Workflow cancelled
gl: Fluxo de traballo cancelado
