Wagtail - en to mi translation catalogue (142 entries)

en: Wagtail core
mi: Iho-a-Wagtail

en: The minimum number of items is %(min_num)d
mi: Te nama iti rawa mō ēnei tūemi ko %(min_num)d

en: The maximum number of items is %(max_num)d
mi: Te nama nui rawa mō ēnei tūemi ko %(max_num)d

en: Move up
mi: Mū ki runga

en: Move down
mi: Mū ki raro

en: Delete
mi: Muku

en: Add
mi: Tāpiri

en: %(label)s: this block has no options.
mi: %(label)s: Ehara he kōwhiringa mō tēnei paraka

en: This block has no options.
mi: Ehara he kōwhiringa mō tēnei paraka

en: This field is required.
mi: Hiahiatia ana tēnei whīra

en: Password
mi: Kupu muna

en: The password you have entered is not correct. Please try again.
mi: Kua hē tou kupu muna. Whakamātau koa anō.

en: Comment
mi: Tākupu

en: live
mi: mataora

en: has unpublished changes
mi: ngā panoni ehara kua perehi

en: first published at
mi: I perehi tuatahi ki

en: last published at
mi: Perehi whakamutunga ki

en: live revision
mi: whakahou mataora

en: go live date/time
mi: Haere mataora rā/ taima

en: expiry date/time
mi: mōnehu rā/ taima

en: expired
mi: kua mōnehu

en: scheduled
mi: āpiti

en: draft
mi: hukihuki

en: live + scheduled
mi: mataora + āpiti

en: live + draft
mi: mataora + hukihuki

en: Default
mi: Taunoa

en: locked
mi: kua raka

en: locked at
mi: Kua raka ki

en: locked by
mi: I raka nō

en: in moderation
mi: kia whakaōrite

en: live + in moderation
mi: mataora + kia whakaōrite

en: Add/edit pages you own
mi: Tāpiri/ whakarerekē ou whārangi

en: Bulk delete
mi: Muku maha

en: Delete pages with children
mi: Muku ngā whārangi-a-tamariki

en: Edit
mi: Whakarerekē

en: Edit any page
mi: Whakarerekē ngā whārangi

en: Lock
mi: Raka

en: Lock/unlock pages you've locked
mi: Raka/ iriti ngā whārangi kua raka e koe

en: Publish
mi: Perehi

en: Publish any page
mi: Perehi ngā whārangi

en: Unlock
mi: Iriti

en: Unlock any page
mi: Iriti ngā whārangi

en: title
mi: taitara

en: The page title as you'd like it to be seen by the public
mi: Te taitara-a-whārangi e pirangi ana koe kia kite mā marea

en: slug
mi: ngata

en: The name of the page as it will appear in URLs e.g http://domain.com/blog/[my-slug]/
mi: Te ingoa ō te whārangi hei kitea i roto it ngā URLs ara, http://domain.com/blog/[my-slug]/

en: content type
mi: Momo rārangi take

en: URL path
mi: Tukutata URL

en: owner
mi: Rangatira

en: show in menus
mi: Kitea kī roto i te pae tahua

en: Whether a link to this page will appear in automatically generated menus
mi: Mēna ka kitea he taukea ki tēnei whārangi ki roto i ngā pae tahua aunoa-waihanga

en: latest revision created at
mi: I hanga whakahou ki

en: page
mi: Whārangi

en: pages
mi: Ngā whārangi

en: created at
mi: I hangaia ki

en: user
mi: Kaiwhakamahi

en: content JSON
mi: Rārangi take JSON

en: approved go live at
mi: Whakamiha kia tuku hei mataora ki

en: group
mi: rōpū

en: permission
mi: whakaae

en: group page permission
mi: Rōpū whakaae-a-whārangi

en: group page permissions
mi: Ngā rōpū whakaae-a-whārangi

en: page view restriction
mi: Kitea aukatinga-a-whārangi

en: page view restrictions
mi: Ngā kitea aukatinga-a-whārangi

en: workflow
mi: mahi pūheke

en: workflow page
mi: Whārangi mahi pūheke

en: workflow pages
mi: Ngā whārangi mahi pūheke

en: workflow_tasks
mi: Ngā mahi pūheke

en: task
mi: mahi

en: workflow task order
mi: Ōra mahi pūheke

en: workflow task orders
mi: Ngā ōra mahi pūheke

en: name
mi: Ingoa

en: active
mi: hohe

en: Active tasks can be added to workflows. Deactivating a task does not remove it from existing workflows.
mi: Ka taea ngā mahi hohe ki te tāpiri ki ngā mahi pūheke. Mēna ka whakaweto e koe i tēnei, ehara ka hura mai i ngā mahi pūheke e tauoranga.

en: tasks
mi: mahi

en: workflows
mi: Ngā mahi pūheke

en: groups
mi: Rōpū

en: Request changes
mi: Tono kōrure

en: Approve
mi: Whakamiha

en: Approve with comment
mi: Whakamiha me tētahi tākupu

en: Members of the chosen Wagtail Groups can approve this task
mi: Ka taea ngā mema-a-rōpū kōhiti ō Wagtail ki te whakamiha tēnei mahi

en: Group approval task
mi: Mahi whakamiha-a-rōpū

en: Group approval tasks
mi: Ngā mahi whakamiha-a-rōpū

en: In progress
mi: haeretia

en: Approved
mi: kua whakamiha

en: Needs changes
mi: Matea kōrure

en: Cancelled
mi: Whakakāhoretia

en: status
mi: tūnga

en: requested by
mi: I tonoa a

en: current task state
mi: te tātaku ō te mahi o nāianei

en: Not started
mi: Kāhore ē timata

en: Workflow state
mi: Tātaku ō te mahi pūheke

en: Workflow states
mi: Ngā tātaku ō te mahi pūheke

en: Rejected
mi: Parahako

en: Skipped
mi: Piu

en: workflow state
mi: tātaku ō te mahi pūheke

en: started at
mi: Tīmata ki

en: finished at
mi: I mutu ī

en: finished by
mi: I mutu a

en: Task state
mi: Mahi tātaku

en: Task states
mi: Ngā mahi tātaku

en: page log entry
mi: takiuru tomokanga-a-whārangi

en: page log entries
mi: ngā takiuru tomokanga-a-whārangi

en: timestamp (UTC)
mi: takahi taima (UTC)

en: log entry
mi: takiuru tomokanga

en: log entries
mi: ngā takiuru tomokanga

en: system
mi: pūnaha

en: Unknown %(action)s
mi: tautangata %(action)s

en: collection
mi: kohikohinga

en: collection view restriction
mi: Kohikohinga kitea aukatinga

en: collection view restrictions
mi: Ngā kohikohinga kitea aukatinga

en: collections
mi: Ngā kohikohinga

en: group collection permission
mi: rōpū kohikohinga whakaae

en: group collection permissions
mi: Ngā rōpū kohikohinga whakaae

en: uploaded by user
mi: Nō te kaiwhakamahi ī tukuatu

en: hostname
mi: Ingoa-a-manuhiri

en: port
mi: Tumu rorohiko

en: Set this to something other than 80 if you need a specific port number to appear in URLs (e.g. development on port 8000). Does not affect request handling (so port forwarding still works).
mi: Hāpai tēnei kī tētahi nama ērā atu kī te 80 mēna ka hiahia koe kī te kimihia te tumu kī roto ī ngā URLs
    (ara, whakawhanake kī tumu 8000). Karekau tēnei e pā tono hūrau. (kei te mahi tonu ngā tumu whakaete).

en: site name
mi: Ingoa-a-pae

en: Human-readable name for the site.
mi: He Ingoa tūturu mō tēnei pae. Pānui-a-tangata

en: root page
mi: whārangi rarau

en: is default site
mi: kō te pae taunoa

en: If true, this site will handle requests for all other hostnames that do not have a site entry of their own
mi: Mēna he pono, ka hūrau tēnei pae ī ngā tono katoa mō nga ingoa-a-manuhiri e kore pae tomokanga mō a rātau.

en: site
mi: Pae

en: sites
mi: Ngā pae

en: default
mi: taunoa

en: %(hostname)s is already configured as the default site. You must unset that before you can save this site as default.
mi: Kua whakatakoto a %(hostname)s hei te pae taunoa. Me whakakore koe tēnei i mua, hei puritia tēnei pae hei taunoa.

en: Public
mi: Marea

en: Private, accessible to users in specific groups
mi: Paraiweti, whakatapoko kī ngā kai whakamahi i roto ngā rōpū motuhake

en: view restriction
mi: Kitea ngā aukatinga

en: view restrictions
mi: Kitea ngā aukatinga

en: Log in
mi: Takiuru

en: Your username and password didn't match. Please try again.
mi: Ehara ī māti tōu ingoa kaiwhakamahi me tōu kupu muna. Tēnā anō koa.

en: Your account doesn't have access to this page. To proceed, please log in with an account that has access.
mi: Karekau tōu pūkete ka taea ki te tomonga ī tēnei whārangi. Kia haere tonu, takiuru koa me tētahi pūkete hei tomonga.

en: Password required
mi: Hiahia kupu muna

en: You need a password to access this page.
mi: E hiahia ana he kupu muna kia tomonga i tēnei whārangi.

en: Continue
mi: Tonu

en: %(count)s descendant collection | %(count)s descendant collections
mi[0]: %(count)s tuhanga kohikohinga
mi[1]: %(count)s tuhanga kohikohinga

en: Created
mi: Hangaia

en: Edited
mi: Kua whakarerekē

en: Unpublish
mi: whakakore te whakaputa

en: Reject
mi: Parahako
