Wagtail - en to ro translation catalogue (288 entries)

en: %(count)s descendant collection | %(count)s descendant collections
ro[0]: %(count)s colecție descendentă
ro[1]: %(count)s colecții desdendente
ro[2]: %(count)scolecții desdendente

en: %(hostname)s is already configured as the default site. You must unset that before you can save this site as default.
ro: %(hostname)s este definit deja ca sait implicit și trebuie schimbat pentru a putea seta acest sit ca implicit

en: %(label)s: this block has no options.
ro: %(label)s: acest bloc nu are opțiuni

en: '%(workflow)s' started. Next step '%(task)s'
ro: Fluxul de lucru %(workflow)s început. Sarcina următoare '%(task)s'

en: <b>'{title}' is locked</b> by <b>you</b>.
ro: <b>'{title}' este blocat</b> de către <b>dvs.</b>.

en: <b>'{title}' is locked</b>.
ro: <b>'{title}' este blocat</b>.

en: <b>'{title}' was locked</b> by <b>you</b> on <b>{datetime}</b>.
ro: <b>'{title}' a fost blocat</b> de către <b>dvs.</b> la <b>{datetime}</b>.

en: <b>'{title}' was locked</b> by <b>{user}</b> on <b>{datetime}</b>.
ro: <b>'{title}' a fost blocat</b> de către <b>{user}</b> la <b>{datetime}</b>.

en: Active tasks can be added to workflows. Deactivating a task does not remove it from existing workflows.
ro: Sarcini active pot fi adăugate la fluxuri de lucru. Dezactivarea sarcinii nu rezultă în eliminarea ei din fluxurile de lucru existente.

en: Active workflows can be added to pages/snippets. Deactivating a workflow does not remove it from existing pages/snippets.
ro: Fluxuri de lucru active pot fi adăugate la pagini/fragmente. Dezactivarea unui flux de lucru nu îl elimină de la pagini/fragmente existente.

en: Add
ro: Adaugă

en: Add Comment
ro: Adaugă comentariu

en: Add comment
ro: Adaugă comentariu

en: Add view restrictions
ro: Adăugare restricții de vizualizare

en: Add/edit pages you own
ro: Adaugă/editeaza pagini deținute

en: Added a comment
ro: A adăugat un comentariu

en: Added a comment on field %(field)s: "%(text)s"
ro: A adăugat un comentariu pe câmpul %(field)s: "%(text)s"

en: Added the '%(restriction)s' view restriction
ro: A adăugat restricția de vizualizare '%(restriction)s'

en: Added view restriction
ro: A adăugat restricție de vizualizare

en: Approve
ro: Aprobă

en: Approve with comment
ro: Aprobă cu comentariu

en: Approved
ro: Aprobat

en: Approved at '%(task)s'. '%(workflow)s' complete
ro: Aprobat la sarcina '%(task)s'. Fluxul de lucru '%(workflow)s' finalizat

en: Approved at '%(task)s'. Next step '%(next_task)s'
ro: Aprobat la sarcina '%(task)s'. Faza următoare '%(next_task)s'

en: Bulk delete
ro: Șterge în masă

en: Cancelled
ro: Anulat

en: Cancelled '%(workflow)s' at '%(task)s'
ro: Flux de lucru '%(workflow)s' anulat la sarcina '%(task)s'

en: Comment
ro: Comentariu

en: Continue
ro: Continuă

en: Convert alias into ordinary page
ro: A convertit un alias în pagină obișnuită

en: Converted an alias into an ordinary page
ro: A convertit un alias în pagină obișnuită

en: Converted the alias '%(title)s' into an ordinary page
ro: A convertit alias-ul '%(title)s' în pagină obișnuită

en: Copied
ro: A fost copiată

en: Copied for translation
ro: A copiat pentru traducere

en: Copied for translation from %(title)s (%(locale)s)
ro: A copiat pentru traducere de la %(title)s (%(locale)s)

en: Copied from %(title)s
ro: A fost copiată de la %(title)s

en: Copy
ro: Copiere

en: Copy for translation
ro: Copie pentru traducere

en: Create
ro: Creeare

en: Create alias
ro: Creare alias

en: Created
ro: A creat

en: Created an alias
ro: A creat un alias

en: Created an alias of %(title)s
ro: A creat un alias al %(title)s

en: Currently locked and will go live on the scheduled date
ro: Blocat în prezent și va fi publicat la data programată

en: Default
ro: Implicit

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete comment
ro: Șterge comentariu

en: Delete pages with children
ro: Șterge pagini cu descendenți

en: Delete reply to comment
ro: Șterge răspuns la comentariu

en: Deleted
ro: A șters

en: Deleted a comment
ro: A șters un comentariu

en: Deleted a comment on field %(field)s: "%(text)s"
ro: A șters un comentariu pe câmpul %(field)s: "%(text)s"

en: Deleted a reply
ro: A șters un răspuns

en: Deleted a reply to a comment on field %(field)s: "%(text)s"
ro: A șters un răspuns la un comentariu pe câmpul %(field)s: "%(text)s"

en: Draft saved
ro: Ciornă salvată

en: Drag
ro: Glisează

en: Duplicate
ro: Duplică

en: Edit
ro: Editează

en: Edit any page
ro: Editează orice pagină

en: Edit comment
ro: Editează comentariu

en: Edit reply to comment
ro: Editează răspuns la comentariu

en: Edited
ro: Editat

en: Edited a comment
ro: A editat un comentariu

en: Edited a comment on field %(field)s: "%(text)s"
ro: A editat un comentariu pe câmpul %(field)s: "%(text)s"

en: Edited a reply
ro: A editat un răspuns

en: Edited a reply to a comment on field %(field)s: "%(text)s"
ro: A editat un răspuns la un comentariu pe câmpul %(field)s: "%(text)s"

en: For search engines
ro: Pentru motoare de căutare

en: For site menus
ro: Pentru meniuri

en: Group approval task
ro: Sarcină de aprobare de grup

en: Group approval tasks
ro: Sarcini de aprobare de grup

en: Human-readable name for the site.
ro: Titlu sait lizibil pentru om

en: If true, this site will handle requests for all other hostnames that do not have a site entry of their own
ro: Dacă e 'true', acest sait va gestiona solicitări pentru toate hostname-urile fără setări separate

en: In progress
ro: În desfășurare

en: Lock
ro: Încuie

en: Lock/unlock pages you've locked
ro: Blochează/deblochează paginile tale blocate

en: Locked
ro: A blocat

en: Locked by another user
ro: Blocat de către un alt utilizator

en: Locked by schedule
ro: Blocat conform programului

en: Locked by workflow
ro: Blocat din fluxul de lucru

en: Locked by you
ro: Blocat de către dvs.

en: Log in
ro: Logare

en: Members of the chosen Wagtail Groups can approve this task
ro: Mebrii Grupurilor Wagtail selectați pot aproba această sarcină

en: Move
ro: Mutare

en: Move down
ro: Deplasează în jos

en: Move up
ro: Deplasează în sus

en: Moved
ro: A mutat

en: Moved from '%(old_parent)s' to '%(new_parent)s'
ro: A mutat de la '%(old_parent)s' la '%(new_parent)s'

en: Needs changes
ro: Necesită modificări

en: No one can make changes while the %(model_name)s is locked
ro: Nimeni nu poate face modificări cât timp %(model_name)s este blocat

en: Not started
ro: Neînceput

en: Only %(user)s can make changes while the %(model_name)s is locked
ro: Doar %(user)s poate face modificări cât timp %(model_name)s este blocat

en: Only reviewers can edit and approve the %(model_name)s
ro: Doar revizorii pot edita și aproba %(model_name)s

en: Only reviewers for this task can edit the %(model_name)s.
ro: Numai revizorii pentru această sarcină pot edita %(model_name)s.

en: Only you can make changes while the %(model_name)s is locked
ro: Doar dvs. puteți face modificări cât timp %(model_name)s este blocat

en: Page scheduled for publishing
ro: Pagina a fost programată pentru publicare

en: Page scheduled for publishing at %(go_live_at)s
ro: Pagina a fost programată pentru publicare la %(go_live_at)s

en: Page unscheduled for publishing at %(go_live_at)s
ro: Programarea paginii pentru publicare la %(go_live_at)s a fost anulată

en: Page unscheduled from publishing
ro: Programarea paginii pentru publicare a fost anulată

en: Pages/snippets at this step in a workflow will be moderated or approved by these groups of users
ro: Pagini/fragmente aflate la acest pas dintr-un flux de lucru vor fi moderate sau aprobate de către aceste grupuri de utilizatori

en: Password
ro: Parolă

en: Password required
ro: Parolă necesară

en: Preview in desktop size
ro: Previzualizare în dimensiune desktop

en: Preview in mobile size
ro: Previzualizare în dimensiune telefon mobil

en: Preview in tablet size
ro: Previzualizare în dimensiune tabletă

en: Private, accessible to any logged-in users
ro: Privat, accesibil oricărui utlizator autentificat

en: Private, accessible to users in specific groups
ro: Privat, accesibil utilizatorilor în grupuri specifice

en: Private, accessible with a shared password
ro: Privat, accesibil cu o parolă partajată

en: Publish
ro: Publică

en: Publish any page
ro: Publică orice pagină

en: Publish scheduled draft
ro: Publicare ciornei programate

en: Published
ro: Publicată

en: Published scheduled draft
ro: A publicat ciorna programată

en: Reject
ro: Respingere

en: Rejected
ro: Respins

en: Rejected at '%(task)s'. Changes requested
ro: Respins la faza '%(task)s'. Au fost solicitate modificări

en: Remove view restrictions
ro: Eliminare restricții de vizualizare

en: Removed the '%(restriction)s' view restriction. The page is public.
ro: A fost eliminată restricția de vizualizare '%(restriction)s'. Pagina este publică.

en: Removed view restriction
ro: A eliminat restricția de vizualizare

en: Rename
ro: Redenumire

en: Renamed
ro: A redenumit

en: Renamed from '%(old)s' to '%(new)s'
ro: A redenumit din '%(old)s' în '%(new)s'

en: Reorder
ro: Reordonare

en: Reordered
ro: A reordonat

en: Reordered under '%(parent)s'
ro: A reordonat sub '%(parent)s'

en: Replied to a comment
ro: A răspuns la un comentariu

en: Replied to comment on field %(field)s: "%(text)s"
ro: A răspuns la un comentariu pe câmpul %(field)s: "%(text)s"

en: Reply to comment
ro: Răspunde la comentariu

en: Request changes
ro: Solicită modificări

en: Resolve comment
ro: Rezolvă comentariu

en: Resolved a comment
ro: A rezolvat un comentariu

en: Resolved a comment on field %(field)s: "%(text)s"
ro: A rezolvat un comentariu pe câmpul %(field)s: "%(text)s"

en: Resubmitted '%(task)s'. Workflow resumed
ro: Sarcina '%(task)s' retrimisă. Flux de lucru rezumat

en: Revert
ro: Inversare

en: Reverted to previous revision
ro: A revenit la versiunea precedentă

en: Reverted to previous revision with id %(revision_id)s from %(created_at)s
ro: A revenit la versiunea precendentă cu id %(revision_id)s de la %(created_at)s

en: Reviewers can edit this %(model_name)s – lock it to prevent other reviewers from editing
ro: Revizorii pot edita acest %(model_name)s – blocați pentru a împiedica alți revizori să editeze

en: Revision %(revision_id)s from %(created_at)s scheduled for publishing at %(go_live_at)s.
ro: Revizia %(revision_id)s de la %(created_at)s a fost programată pentru publicare la %(go_live_at)s

en: Revision %(revision_id)s from %(created_at)s unscheduled from publishing at %(go_live_at)s.
ro: Programarea reviziei %(revision_id)s de la %(created_at)s pentru publicare la %(go_live_at)s a fost anulată

en: Schedule publication
ro: Programare publicare

en: Set this to something other than 80 if you need a specific port number to appear in URLs (e.g. development on port 8000). Does not affect request handling (so port forwarding still works).
ro: Dacă aveți nevoie ca un număr de port specific să apară în adrese de internet (de exemplu, dezvoltare pe portul 8000)  setați aceasta la altceva decât 80. Nu influențează gestionarea solicitărilor și transmiterile de port vor continua să funcționeze.

en: Shared passwords should not be used to protect sensitive content. Anyone who has this password will be able to view the content.
ro: Nu folosiți parolele partajate pentru a proteja conținut senzitiv. Oricine are această parolă va putea vedea conținutul.

en: Skipped
ro: Omis

en: Task '%(task_name)s' on Revision '%(revision_info)s': %(status)s
ro: Sarcina '%(task_name)s' pentru revizia '%(revision_info)s': %(status)s

en: Task state
ro: Stare sarcină

en: Task states
ro: Stări de sarcină

en: The descriptive text displayed underneath a headline in search engine results.
ro: Textul descriptiv afișat sub titluri în rezultatele motoarelor de căutare.

en: The log action '%(action_name)s' has not been registered.
ro: Acțiunea de jurnal '%(action_name)s' a fost înregistrată.

en: The maximum number of items is %(max_num)d
ro: Numărul maxim de articole este %(max_num)d

en: The minimum number of items is %(min_num)d
ro: Numărul minim de articole este %(min_num)d

en: The name of the page as it will appear in URLs e.g http://domain.com/blog/[my-slug]/
ro: Numele paginii așa cum va apărea în adrese. De exemplu, http://domain.com/blog/[my-slug]/

en: The name of the page displayed on search engine results as the clickable headline.
ro: Numele paginii afișat ca title pe care se poate face clic în rezultatele motoarelor de căutare.

en: The page title as you'd like it to be seen by the public
ro: Titlul paginii așa cum doriți să fie vizibil public

en: The password you have entered is not correct. Please try again.
ro: Parola introdusă nu este corectă. Vă rugăm să încercați din nou.

en: The slug '%(page_slug)s' is already in use within the parent page at '%(parent_url_path)s'
ro: Slug-ul '%(page_slug)s' este deja folosit în cadrul paginii părinte la '%(parent_url_path)s'

en: There may only be one in progress or needs changes workflow state per page/snippet.
ro: Poate exista o singură stare a fluxului de lucru "în lucru" sau "necesită schimbări" per pagină/fragment.

en: This %(model_name)s is currently awaiting moderation.
ro: Acest %(model_name)s este în moderare.

en: This block has no options.
ro: Acest bloc nu are nici o opțiune.

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: This {model_name} is awaiting <b>'{task_name}'</b> in the <b>'{workflow_name}'</b> workflow.
ro: Acest {model_name} așteaptă <b>'{task_name}'</b> în fluxul de lucru <b>'{workflow_name}'</b> .

en: URL path
ro: Cale

en: Unknown %(action)s
ro: Acțiune necunoscută %(action)s

en: Unknown content type
ro: Tip de conținut necunoscut

en: Unlock
ro: Deblochează

en: Unlock any page
ro: Deblochează orice pagină

en: Unlocked
ro: A deblochat

en: Unpublish
ro: Anulare publicare

en: Unpublish scheduled draft
ro: Anularea publicarii ciornei programate

en: Unpublished
ro: Publicare anulată

en: Unpublished scheduled draft
ro: Publicarea ciornei programate a fost anulată

en: Unschedule publication
ro: Anulare programarii de publicare

en: Update view restrictions
ro: Actualizare restricții de vizualizare

en: Updated the view restriction to '%(restriction)s'
ro: A actualizat restricția de vizualizare '%(restriction)s'

en: Updated view restriction
ro: A actualizat restricția de vizualizare

en: Wagtail core
ro: Nucleu Wagtail

en: Wagtail frontend cache
ro: Cache-ul frontend Wagtail

en: Wagtail routablepage
ro: Pagină rutabilă Wagtail

en: Wagtail sitemaps
ro: Hărți de site Wagtail

en: Whether a link to this page will appear in automatically generated menus
ro: Dacă un link către această pagină va apărea în meniurile generate în mod automat

en: Workflow '%(workflow_name)s' on %(model_name)s '%(title)s': %(status)s
ro: Fluxul de lucru '%(workflow_name)s' pentru %(model_name)s '%(title)s': %(status)s

en: Workflow cancelled
ro: Flux de lucru anulat

en: Workflow started
ro: Flux de lucru început

en: Workflow state
ro: Statut flux de lucru

en: Workflow states
ro: Statuturi flux de lucru

en: Workflow task approved
ro: Sarcina de lucru a fost aprobată

en: Workflow task rejected. Workflow complete
ro: Sarcina de lucru respinsă. Flux de lucru finalizat

en: Workflow task resubmitted. Workflow resumed
ro: Sarcină de lucru retrimisă. Flux de lucru rezumat

en: Workflow: approve task
ro: Flux de lucru: aprobare sarcină

en: Workflow: cancel
ro: Flux de lucru: anulare

en: Workflow: reject task
ro: Flux de lucru: respingere sarcină

en: Workflow: resume task
ro: Flux de lucru: reluare sarcină

en: Workflow: start
ro: Flux de lucru: începere

en: You need a password to access this page.
ro: Aveți nevoie de o parolă pentru a accesa această pagină.

en: Your account doesn't have access to this page. To proceed, please log in with an account that has access.
ro: Nu aveți access la această pagină. Pentru a continua, vă rugăm să vă logați cu un cont care are acces.

en: Your username and password didn't match. Please try again.
ro: Numele de utilizator și parola nu corespund. Vă rugăm să încercați din nou.

en: active
ro: activ

en: approved go live at
ro: aprobat pentru publicare la

en: collection
ro: colecție

en: collection view restriction
ro: restricție de vizualizare colecție

en: collection view restrictions
ro: restricție de vizualizare colecții

en: collections
ro: colecții

en: comment
ro: comentariu

en: comment replies
ro: comentarii răspuns

en: comment reply
ro: comentariu răspuns

en: comments
ro: comentarii

en: content JSON
ro: conținut JSON

en: content type
ro: tip de conținut

en: created at
ro: creat la

en: current task state
ro: starea sarcinii curente

en: default
ro: implicit

en: draft
ro: ciornă

en: expired
ro: expirat

en: expiry date/time
ro: data/timpul de expirare

en: finished at
ro: terminat la

en: finished by
ro: terminat de

en: first published at
ro: publicată pentru prima dată la

en: for content type
ro: pentru tipul de conținut

en: go live date/time
ro: data/timpul de publicare

en: group
ro: grup

en: group collection permission
ro: permisiune grup colecție

en: group collection permissions
ro: permisiuni grup colecție

en: group page permission
ro: permisie grup pagină

en: group page permissions
ro: permisiuni grup pagină

en: groups
ro: grupuri

en: has unpublished changes
ro: conține modificări nepublicate

en: hostname
ro: nume gazdă

en: in moderation
ro: în moderare

en: is default site
ro: sait implicit

en: last published at
ro: publicată pentru prima dată la

en: latest revision
ro: ultima revizie

en: latest revision created at
ro: ultima revizie creată la

en: live + draft
ro: live + ciornă

en: live + in moderation
ro: live + în moderare

en: live + scheduled
ro: live + programată

en: live revision
ro: revizie live

en: locked
ro: blocat

en: locked at
ro: blocat la

en: locked by
ro: blocat de

en: log entries
ro: intrări jurnal

en: log entry
ro: intrare jurnal

en: may prevent deletion
ro: poate previne ștergerea

en: meta description
ro: descriere meta

en: model log entries
ro: intrări jurnal pentru model

en: model log entry
ro: intrare jurnal pentru model

en: name
ro: nume

en: object id
ro: id obiect

en: owner
ro: proprietar

en: page
ro: pagină

en: page log entries
ro: intrări jurnal de pagină

en: page log entry
ro: intrare jurnal de pagină

en: page view restriction
ro: restricție de vizualizare pagină

en: page view restrictions
ro: restricții de vizualizare pagină

en: pages
ro: pagini

en: permission
ro: permisiune

en: prevents deletion
ro: previne ștergerea

en: requested by
ro: solicitat de

en: revision
ro: revizie

en: revisions
ro: reviziuni

en: root page
ro: pagină de bază

en: scheduled
ro: programată

en: shared password
ro: parola comună

en: show in menus
ro: arată în meniuri

en: site
ro: Sait

en: site name
ro: nume sait

en: sites
ro: saituri

en: started at
ro: început la

en: status
ro: stare

en: system
ro: sistem

en: task
ro: sarcină

en: tasks
ro: sarcini

en: the %(model_name)s will also be deleted
ro: %(model_name)s va fi șters de asemenea

en: title
ro: titlu

en: title tag
ro: etichetă de titlu

en: uploaded by user
ro: încărcată de utlizator

en: user
ro: utilizator

en: view restriction
ro: vezi restricție

en: view restrictions
ro: vezi restricții

en: will be set to a %(model_name)s specified by the system
ro: va fi setat la un %(model_name)s specificat de sistem

en: will be set to the default %(model_name)s
ro: va fi setat la %(model_name)s implicit

en: will do nothing
ro: nu va face nimic

en: will unset the reference
ro: va șterge referința

en: workflow
ro: flux de lucru

en: workflow page
ro: pagină flux de lucru

en: workflow pages
ro: pagini flux de lucru

en: workflow state
ro: statut flux de lucru

en: workflow task order
ro: ordine sarcini flux de lucru

en: workflow task orders
ro: ordini sarcini flux de lucru

en: workflows
ro: fluxuri de lucru

en: {model_name} '{title}' is locked and has been scheduled to go live at {datetime}
ro: {model_name} '{title}' este blocat și a fost programat să fie publicat la {datetime}
