Wagtail - en to vi translation catalogue (37 entries)

en: This value may contain only letters, numbers and @/./+/-/_ characters.
vi: Giá trị này chỉ chấp nhận ký tự, số và @/./+/-/_.

en: A user with that username already exists.
vi: Người dùng với username này đã tồn tại.

en: The two password fields didn't match.
vi: Hai mật khẩu không giống nhau.

en: First Name
vi: Tên

en: Last Name
vi: Họ

en: Password
vi: Mật khẩu

en: Leave blank if not changing.
vi: Để trống nếu không thay đổi.

en: Password confirmation
vi: Xác nhận lại mật khẩu

en: Enter the same password as above, for verification.
vi: Nhập lại mật khẩu phía trên để xác nhận.

en: Administrator
vi: Quản trị viên

en: A group with that name already exists.
vi: Nhóm với tên này đã tồn tại.

en: Default
vi: Mặc định

en: Delete
vi: Xoá

en: Yes, delete
vi: Đúng, xoá đi

en: No, don't delete
vi: Không xoá

en: Are you sure you want to delete this group?
vi: Bạn có chắc là muốn xoá nhóm này không?

en: Name
vi: Tên

en: Add
vi: Thêm

en: Change
vi: Sửa

en: Other permissions
vi: Quyền khác

en: Page
vi: Trang

en: Account
vi: Tài khoản

en: Groups
vi: Nhóm

en: Add a group
vi: Tạo nhóm

en: Search groups
vi: Tìm nhóm

en: Add group
vi: Thêm nhóm

en: Group '%(object)s' created.
vi: Nhóm '%(object)s' đã được tạo.

en: Group '%(object)s' updated.
vi: Nhóm '%(object)s' đã được cập nhật.

en: The group could not be saved due to errors.
vi: Nhóm không thể lưu vì lỗi.

en: Group '%(object)s' deleted.
vi: Nhóm '%(object)s' đã được xoá.

en: Delete group
vi: Xoá nhóm

en: Add a user
vi: Thêm người dùng

en: Users
vi: Người dùng

en: Status
vi: Trạng thái

en: Add user
vi: Thêm người dùng

en: User '%(object)s' updated.
vi: Người dùng '%(object)s' đã được cập nhật.

en: The user could not be saved due to errors.
vi: Không thể lưu người dùng vì lỗi.
