Wagtail - en to sv translation catalogue (57 entries)

en: Parent page
sv: Topp-sida

en: Add %(object)s
sv: Lägg till %(object)s

en: Add a new %(object)s
sv: Lägg till ny %(object)s

en: Inspect
sv: Inspektera

en: Inspect this %(object)s
sv: Inspektera denna %(object)s

en: Edit
sv: Redigera

en: Edit this %(object)s
sv: Redigera %(object)s

en: Delete
sv: Ta bort

en: Delete this %(object)s
sv: Ta bort denna %(object)s

en: Unpublish
sv: Avpublicera

en: Unpublish this %(object)s
sv: Avpublicera denna %(object)s

en: Copy
sv: Kopiera

en: Copy this %(object)s
sv: Kopiera denna %(object)s

en: image
sv: Bild

en: Back to %(model_name)s list
sv: Tillbaka till listan för %(model_name)s

en: Choose a parent page
sv: Välj en topp-sida

en: %(plural)s can be added to more than one place within your site. Which of the following would you like to be the parent of your new page?
sv: %(plural)skan läggas till på fler än ett ställe på din webbplats. Vilken av följande vill du ska vara topp-sidan till din nya sida?

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Saving…
sv: Sparar…

en: Save
sv: Spara

en: %(model_name)s could not be deleted
sv: %(model_name)s kunde inte tas bort

en: '%(instance_name)s' is currently referenced by other objects, and cannot be deleted without jeopardising data integrity. To delete it successfully, first remove references from the following objects, then try again:
sv: %(instance_name)s refereras för närvarande av andra objekt och kan därför inte tas bort utan att riskera dataintegriteten. Ta först bort referenserna från följande objekt och försök igen:

en: Go back to listing
sv: Gå tillbaka till listsidan

en: Yes, delete
sv: Ja, ta bort

en: No, don't delete
sv: Nej, radera inte

en: By %(filter_title)s
sv: På %(filter_title)s

en: Last updated
sv: Senast ändrad

en: History
sv: Historik

en: %(result_count)s out of %(all_count)s
sv: %(result_count)s av %(all_count)s

en: Sorry, there are no %(name)s matching your search parameters.
sv: Tyvärr, hittar inga %(name)s som matchar dina sökparametrar.

en: Search for
sv: Sök efter

en: Search %(name)s
sv: Sök %(name)s

en: Search
sv: Sök

en: Download XLSX
sv: Ladda ner XLSX

en: Download CSV
sv: Ladda ner CSV

en: No %(name)s have been created yet. One of the following must be created before you can add any %(name)s:
sv: Inga %(name)s har skapats ännu. Någon/något av följande måste skapas innan du kan lägga till en/ett  %(name)s:

en: No %(name)s have been created yet.
sv: Inga %(name)s har skapats ännu.

en: Why not <a href="%(url)s">add one</a>?
sv: Varför inte <a href="%(url)s">skapa en</a>?

en: Pagination
sv: Sidnumrering

en: Page %(current_page)s of %(num_pages)s.
sv: Sida %(current_page)s av %(num_pages)s.

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: %(model_name)s '%(object)s' created.
sv: %(model_name)s '%(object)s' skapad.

en: The %(object)s could not be created due to errors.
sv: %(object)s kunde inte läggas till p.g.a. fel.

en: New
sv: Ny

en: Create new %(object)s
sv: Lägg till ny %(object)s

en: Editing
sv: Redigerar

en: Editing %(object)s
sv: Redigerar %(object)s

en: %(model_name)s '%(object)s' updated.
sv: %(model_name)s '%(object)s' uppdaterad.

en: The %(object)s could not be saved due to errors.
sv: %(object)s kunde inte sparas p.g.a. av fel.

en: Confirm deletion of %(object)s
sv: Bekräfta borttagning av %(object)s

en: Are you sure you want to delete this %(object)s? If other things in your site are related to it, they may also be affected.
sv: Är du säker att du vill ta bort %(object)s? Om andra objekt på din webbsida är relaterad till den kan även de påverkas.

en: %(model_name)s '%(object)s' deleted.
sv: %(model_name)s '%(object)s' raderad.

en: Inspecting
sv: Inspekterar

en: Inspecting %(object)s
sv: Inspekterar%(object)s

en: Action
sv: Handling

en: Date
sv: Datum
