Wagtail - en to ja translation catalogue (45 entries)

en: Wagtail forms
ja: Wagtail フォーム

en: Date from
ja: 開始日入力フォーム

en: Date to
ja: 終了日入力フォーム

en: There is another field with the label %(label_name)s, please change one of them.
ja: ラベルが%(label_name)sの別のフィールドがあります。いずれか1つを変更してください。

en: Single line text
ja: 一行テキスト

en: Multi-line text
ja: 複数行テキスト

en: Email
ja: Eメール

en: Number
ja: 数値

en: Checkbox
ja: チェックボックス

en: Checkboxes
ja:  複数のチェックボックス

en: Drop down
ja: セレクトボックス

en: Multiple select
ja: 複数セレクター

en: Radio buttons
ja: ラジオボタン

en: Date
ja: 日付

en: Date/time
ja: 日時

en: Hidden field
ja: 非表示フィールド

en: submit time
ja: 送信時刻

en: form submission
ja: フォームを送信

en: name
ja: 名前

en: label
ja: ラベル

en: The label of the form field
ja: フォームフィールドのラベル

en: field type
ja: フィールド種別

en: required
ja: 必須

en: choices
ja: 選択肢

en: default value
ja: デフォルト値

en: help text
ja: 説明文

en: Submission date
ja: 送信日

en: to address
ja: 送信先

en: Optional - form submissions will be emailed to these addresses. Separate multiple addresses by comma.
ja: オプション - フォームで送信された内容が指定したメールアドレスに送信されます。複数のアドレスはカンマで区切ります。

en: from address
ja: 送信元

en: subject
ja: 件名

en: %(model_name)s submissions
ja: %(model_name)sの送信

en: Delete form data %(title)s
ja: データ%(title)sから削除

en: Delete form data
ja: データから削除する

en: Delete
ja: 削除

en: Delete selected submissions
ja: 選択した送信を削除します

en: There have been no submissions of the '%(title)s' form.
ja: 「%(title)s」のフォームには、送信されたデータがありません。

en: Total submissions
ja: 合計送信数

en: Latest submission
ja: 最新の送信

en: Submissions of %(form_title)s
ja: %(form_title)sを送信

en: Forms
ja: フォーム

en: Title
ja: タイトル

en: Origin
ja: 出身

en: Pages
ja: ページ

en: One submission has been deleted. | %(count)d submissions have been deleted.
ja[0]: %(count)d件の送信が削除されました。
