Wagtail - en to sv translation catalogue (54 entries)

en: Wagtail forms
sv: Wagtail formulär

en: Date from
sv: Datum från

en: Date to
sv: Datum till

en: There is another field with the label %(label_name)s, please change one of them.
sv: Det finns ett annat fält med etiketten %(label_name)s, vänligen ändra en av dem.

en: Single line text
sv: Text, enkelrad

en: Multi-line text
sv: Text, flera rader

en: Email
sv: E-post

en: Number
sv: Siffra

en: Checkbox
sv: Kryssruta

en: Checkboxes
sv: Kryssrutor

en: Drop down
sv: Dropdown

en: Multiple select
sv: Flervalslista

en: Radio buttons
sv: Radioknappar

en: Date
sv: Datum

en: Date/time
sv: Datum/tid

en: Hidden field
sv: Dolt fält

en: submit time
sv: inlämningstid

en: form submission
sv: formulärinlämning

en: form submissions
sv: inskickade formulär

en: name
sv: namn

en: Safe name of the form field, the label converted to ascii_snake_case
sv: Webbsäkert namn på formulärfält, etikett konverterad till ascii_snake_case

en: label
sv: etikett

en: The label of the form field
sv: Namn på fältet

en: field type
sv: fälttyp

en: required
sv: obligatorisk

en: choices
sv: val

en: Comma or new line separated list of choices. Only applicable in checkboxes, radio and dropdown.
sv: Kommaseparerad lista med val. Används bara för kryssrutor, radioknappar och rullistor.

en: default value
sv: standardvärde

en: Default value. Comma or new line separated values supported for checkboxes.
sv: Standardvärde. Komma- eller ny rad-separerade värden stöds för kryssrutor

en: help text
sv: hjälptext

en: Submission date
sv: Inlämningsdatum

en: Form
sv: Formulär

en: Landing page
sv: Målsida (Landing page)

en: to address
sv: mottagaradress

en: Optional - form submissions will be emailed to these addresses. Separate multiple addresses by comma.
sv: Valfritt - formulärinlagor mejlas till dessa adresser. Separera flera adresser med  kommatecken.

en: from address
sv: avsändaradress

en: subject
sv: ämne

en: %(model_name)s submissions
sv: %(model_name)s anmälningar

en: Delete form data %(title)s
sv: Radera formulärdata %(title)s

en: Delete form data
sv: Radera formulärdata

en: Are you sure you want to delete this form submission? | Are you sure you want to delete these form submissions?
sv[0]: Är du säker på att du vill radera denna formulärinlaga?
sv[1]: Är du säker på att du vill radera dessa formulärinlagor?

en: Delete
sv: Radera

en: Delete selected submissions
sv: Radera valda inlämningar

en: There have been no submissions of the '%(title)s' form.
sv: Det finns inga mottagna formulär från '%(title)s'.

en: Total submissions
sv: Antal inlämningar

en: Latest submission
sv: Senaste inlämning

en: Submissions of %(form_title)s
sv: Mottagna från %(form_title)s

en: Page type
sv: Sidtyp

en: Forms
sv: Formulär

en: Title
sv: Titel

en: Origin
sv: Källa

en: Pages
sv: Sidor

en: One submission has been deleted. | %(count)d submissions have been deleted.
sv[0]: En inlaga har raderats
sv[1]: %(count)d inlagor har raderats.

en: Form data
sv: Formulärdata
