Wagtail - en to cy translation catalogue (12 entries)

en: Wagtail table block
cy: Bloc bwrdd Wagtail

en: Row header
cy: Pennawd rhes

en: Table headers
cy: Penawdau tabl

en: Display the first row as a header
cy: Dangoswch y rhes gyntaf fel pennawd

en: Display the first column as a header
cy: Dangoswch y colofn gyntaf fel pennawd

en: Column header
cy: Pennawd colofn

en: Display the first row AND first column as headers
cy: Dangoswch y rhes gyntaf A'R golofn gyntaf fel pennawd

en: No headers
cy: Dim penawdau

en: Which cells should be displayed as headers?
cy: Pa gelloedd ddylai gael eu harddangos fel penawd?

en: Table caption
cy: Pennawd bwrdd

en: A heading that identifies the overall topic of the table, and is useful for screen reader users.
cy: Pennawd sy'n nodi pwnc cyffredinol y tabl, ac sy'n ddefnyddiol i ddefnyddwyr efo darllenwyr sgrin.

en: Table
cy: Bwrdd
