Wagtail - en to nl translation catalogue (12 entries)

en: Wagtail table block
nl: Wagtail tabel blok

en: Row header
nl: Rij-header

en: Table headers
nl: Tabel koppen

en: Display the first row as a header
nl: Geef de eerste rij weer als een header.

en: Display the first column as a header
nl: Geef de eerste kolom als een header weer.

en: Column header
nl: Kolomheader

en: Display the first row AND first column as headers
nl: Geef de eerste rij EN eerste kolom als header weer

en: No headers
nl: Geen headers

en: Which cells should be displayed as headers?
nl: Welke cellen moeten als header weergegeven worden?

en: Table caption
nl: Bijschrift

en: A heading that identifies the overall topic of the table, and is useful for screen reader users.
nl: Een algemene omschrijving van de tabel. Nuttig voor bezoekers die gebruik maken van een schermlezer.

en: Table
nl: Tabel
