Wagtail - en to th translation catalogue (10 entries)

en: Wagtail table block
th: บล็อคตารางของ Wagtail

en: Row header
th: หัวแถว,ส่วนหัวของแถว

en: Table headers
th: หัวตาราง

en: Display the first row as a header
th: แสดงแถวแรกเป็นหัวตาราง

en: Display the first column as a header
th: แสดงคอลัมน์แรกเป็นหัวตาราง

en: Column header
th: ส่วนหัวของคอลัมน์

en: Display the first row AND first column as headers
th: แสดงทั้งแถวแรกและคอลัมน์แรกเป็นหัวตาราง

en: Table caption
th: คำอธิบายตาราง

en: A heading that identifies the overall topic of the table, and is useful for screen reader users.
th: ส่วนหัวที่ระบุหัวข้อโดยรวมของตาราง และมีประโยชน์สำหรับผู้ใช้โปรแกรมอ่านหน้าจอ

en: Table
th: ตาราง
