Wagtail - en to fi translation catalogue (145 entries)

en: Wagtail images
fi: Wagtailin kuvat

en: Image is decorative
fi: Kuva on vain koristeellinen

en: Alt text
fi: Vaihtoehtoinen teksti

en: Please add some alt text for your image or mark it as decorative
fi: Lisää kuvalle vaihtoehtoinen teksti tai merkitse se vain koristeelliseksi.

en: Supported formats: %(supported_formats)s. Maximum filesize: %(max_upload_size)s.
fi: Tuetut muodot: %(supported_formats)s. Tiedoston koko voi olla enintään: %(max_upload_size)s.

en: Supported formats: %(supported_formats)s.
fi: Tuetut muodot: %(supported_formats)s.

en: Not a supported image format. Supported formats: %(supported_formats)s.
fi: Kuvan muoto ei ole tuettu. Tuetut muodot: %(supported_formats)s.

en: Not a valid .%(extension)s image. The extension does not match the file format (%(image_format)s)
fi: Ei kelvollinen .%(extension)s-kuva. Tiedostopääte ei vastaa tiedostomuotoa (%(image_format)s)

en: This file is too big (%(file_size)s). Maximum filesize %(max_filesize)s.
fi: Tiedosto on liian suuri (%(file_size)s). Tiedoston koko voi olla enintään %(max_filesize)s.

en: This file has too many pixels (%(num_pixels)s). Maximum pixels %(max_pixels_count)s.
fi: Tässä tiedostossa on liian monta kuvapistettä (%(num_pixels)s). Enimmäismäärä on %(max_pixels_count)s,

en: This file is too big. Maximum filesize %(max_filesize)s.
fi: Tiedosto on liian suuri. Tiedoston koko voi olla enintään %(max_filesize)s.

en: Full width
fi: Täysi leveys

en: Left-aligned
fi: Tasattu vasemmalle

en: Right-aligned
fi: Tasattu oikealle

en: Collection
fi: Kokoelma

en: Format
fi: Muoto

en: Filter
fi: Suodatin

en: Original size
fi: Alkuperäinen koko

en: Resize to width
fi: Muuta leveys

en: Resize to height
fi: Muuta korkeus

en: Resize to min
fi: Muuta pienempään suuntaan

en: Resize to max
fi: Muuta suurempaan suuntaan

en: Resize to fill
fi: Muuta täyttämään

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Closeness
fi: Läheisyys

en: Add
fi: Lisää

en: Add/edit images you own
fi: Lisää/muokkaa kuvia jota omistat

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit any image
fi: Muokkaa mitä vain kuvaa

en: Choose
fi: Valitse

en: Select images in choosers
fi: Valitse kuvat valitsimissa

en: title
fi: otsikko

en: file
fi: tiedosto

en: description
fi: kuvaus

en: width
fi: leveys

en: height
fi: korkeus

en: created at
fi: luotu

en: uploaded by user
fi: lähettänyt käyttäjä

en: tags
fi: tunnisteet

en: image
fi: kuva

en: images
fi: kuvaa

en: Add tags to 1 image | Add tags to %(counter)s images
fi[0]: Lisää tunnisteet 1 kuvaan
fi[1]: Lisää tunnisteet %(counter)s kuvaan

en: Add tags to images
fi: Lisää tunnisteet kuviin

en: Are you sure you want to tag the following image? | Are you sure you want to tag the following images?
fi[0]: Haluatko varmasti lisätä tunnisteen seuraavaan kuvaan?
fi[1]: Haluatko varmasti lisätä tunnisteen seuraaviin kuviin?

en: You don't have permission to add tags to this image | You don't have permission to add tags to these images
fi[0]: Oikeutesi eivät riitä tunnisteiden lisäämiseen tähän kuvaan
fi[1]: Oikeutesi eivät riitä tunnisteiden lisäämiseen näihin kuviin

en: Yes, add
fi: Kyllä, lisää

en: No, don't add
fi: Ei, älä lisää

en: Add 1 image to new collection | Add %(counter)s images to new collection
fi[0]: Lisää 1 kuva uuteen kokoelmaan
fi[1]: Lisää %(counter)s kuvaa uuteen kokoelmaan

en: Add images to collection
fi: Lisää kuvia kokoelmaan

en: Are you sure you want to add the following image to the selected collection? | Are you sure you want to add the following images to the selected collection?
fi[0]: Haluatko varmasti lisätä seuraavan kuvan valittuun kokoelmaan?
fi[1]: Haluatko varmasti lisätä seuraavat kuvat valittuun kokoelmaan?

en: You don't have permission to add this image to a collection | You don't have permission to add these images to a collection
fi[0]: Oikeutesi eivät riitä tämän kuvan lisäämiseksi kokoelmaan
fi[1]: Oikeutesi eivät riitä näiden kuvien lisäämiseen kokoelmaan

en: Delete 1 image | Delete %(counter)s images
fi[0]: Poista 1 kuva
fi[1]: Poista %(counter)s kuvaa

en: Delete images
fi: Poista kuvat

en: Are you sure you want to delete this image? | Are you sure you want to delete these images?
fi[0]: Haluatko varmasti poistaa tämän kuvan?
fi[1]: Haluatko varmasti poistaa nämä kuvat?

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
fi[0]: Käytetty %(usage_count)s kerran
fi[1]: Käytetty %(usage_count)s kertaa

en: You don't have permission to delete this image | You don't have permission to delete these images
fi[0]: Oikeutesi eivät riitä tämän kuvan poistamiseen
fi[1]: Oikeutesi eivät riitä näiden kuvien poistamiseen

en: Yes, delete
fi: Kyllä, poista

en: No, don't delete
fi: Ei, älä poista

en: Popular tags
fi: Suositut tunnisteet

en: Upload successful. However, your new image seems to be a duplicate of an existing image. You may delete it if it wasn't required.
fi: Lähetys onnistui. Uusi kuva vaikuttaa kuitenkin olevan kaksoiskappale olemassa olevasta kuvasta. Saatat mahdollisesti haluta poistaa uuden kuvan, jos kaksoiskappale ei ollut tarkoituksellinen.

en: Existing
fi: Olemassa oleva

en: New
fi: Uusi

en: Use new image
fi: Käytä uutta kuvaa

en: Use existing and delete new
fi: Käytä olemassa olevaa ja poista uusi

en: Latest images
fi: Tuoreimmat kuvat

en: Select %(title)s
fi: Valitse %(title)s

en: You haven't uploaded any images in this collection.
fi: Et ole lähettänyt kuvia tähän kokoelmaan.

en: You haven't uploaded any images.
fi: Et ole lähettänyt kuvia.

en: Why not <a class="upload-one-now" href="#tab-upload" data-tab-trigger>upload one now</a>?
fi: Mitä jos vaikka <a class="upload-one-now" href="#tab-upload" data-tab-trigger>lähettäisit kuvan nyt</a>?

en: Choose a format
fi: Valitse muoto

en: Insert image
fi: Lisää kuva

en: %(total)s Image <span class="w-sr-only">created in %(site_name)s</span> | %(total)s Images <span class="w-sr-only">created in %(site_name)s</span>
fi[0]: %(total)s kuva <span class="w-sr-only">luotu sivustolla %(site_name)s</span>
fi[1]: %(total)s kuvaa <span class="w-sr-only">luotu sivustolla %(site_name)s</span>

en: Change image file:
fi: Vaihda kuvatiedosto:

en: Add an image
fi: Lisää kuva

en: Uploading…
fi: Lähetetään…

en: Upload
fi: Lähetä

en: Keep new image
fi: Säilytä uusi kuva

en: Delete new image
fi: Poista uusi kuva

en: Image focal point
fi: Kuvan kiintopiste

en: URL Generator
fi: URL-generaattori

en: Focal point
fi: Polttopiste

en: (optional)
fi: (valinnainen)

en: To define this image's most important region, drag a box over the image above.
fi: Määrittele kuvan tärkein alue rajaamalla yläpuolella olevasta kuvasta suorakaide.

en: Current focal point shown
fi: Nykyinen kiintopiste näkyy

en: Remove focal area
fi: Poista polttopiste

en: Max dimensions
fi: Enimmäismitat

en: Filesize
fi: Tiedostokoko

en: File not found
fi: Tiedostoa ei löydy

en: Usage
fi: Käyttö

en: Sort by
fi: Järjestys

en: Select all images in listing
fi: Valitse listauksen kaikki kuvat

en: Sorry, no images match "<em>%(query_string)s</em>"
fi: Pahoittelut, yksikään kuva ei täsmää hakuun "<em>%(query_string)s</em>"

en: You haven't uploaded any images in this collection. Why not <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">upload one now</a>?
fi: Et ole lähettänyt yhtään kuvaa tähän kokoelmaan. Mikset vaikka <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">lähettäisi yhtä nyt</a>?

en: You haven't uploaded any images. Why not <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">upload one now</a>?
fi: Et ole lähettänyt yhtään kuvaa. Mikset vaikka <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">lähettäisi yhtä nyt</a>?

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Image URL
fi: Kuvan osoite

en: Copy URL
fi: Kopioi osoite

en: Copied to clipboard
fi: Kopioitu leikepöydälle

en: Copying to clipboard failed
fi: Leikepöydälle kopiointi epäonnistui

en: Add multiple images
fi: Lisää useita kuvia

en: Drag and drop images into this area to upload immediately.
fi: Raahaa ja pudota kuvia tälle alueelle lähettääksesi ne heti.

en: Or choose from your computer
fi: Tai valitse tietokoneeltasi

en: Add to collection:
fi: Lisää kokoelmaan:

en: Please provide an image description to comply with best practices for accessibility.
fi: Kirjoita kuvalle kuvaus, jotta saavutettavuuden parhaita käytäntöjä noudatetaan.

en: Upload successful. Please update this image with a more appropriate title, if necessary. You may also delete the image completely if the upload wasn't required.
fi: Siirto onnistui. Päivitä kuva osuvammalla otsikolla, jos tarpeellista. Voit myös poistaa kuvan kokonaan, jos siirto ei ollut tarpeellinen.

en: Upload successful. However, your new image seems to be a duplicate of this existing image. You may delete it if it wasn't required.
fi: Lähetys onnistui. Uusi kuva vaikuttaa kuitenkin olevan tämän olemassa olevan kuvan kaksoiskappale. Saatat mahdollisesti haluta poistaa uuden kuvan, jos kaksoiskappale ei ollut tarkoituksellinen.

en: Sorry, upload failed.
fi: Pahoittelut, siirto epäonnistui.

en: Server Error
fi: Palvelinvirhe

en: Report this error to your website administrator with the following information:
fi: Raportoi tämä virhe sivuston ylläpitäjälle seuraavan tiedon kanssa:

en: Image updated.
fi: Kuva päivitetty.

en: Image permissions
fi: Kuvan oikeudet

en: Add an image permission
fi: Lisää kuvaoikeus

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: Tag
fi: Tunniste

en: Add tags to the selected images
fi: Lisää tunnisteet valittuihin kuviin

en: New tags have been added to %(num_parent_objects)d image | New tags have been added to %(num_parent_objects)d images
fi[0]: Uusia tunnisteita on lisätty %(num_parent_objects)d kuvaan
fi[1]: Uusia tunnisteita on lisätty %(num_parent_objects)d kuvaan

en: Add to collection
fi: Lisää kokoelmaan

en: Add selected images to collection
fi: Lisää valitut kuvat kokoelmaan

en: %(num_parent_objects)d image has been added to %(collection)s | %(num_parent_objects)d images have been added to %(collection)s
fi[0]: %(num_parent_objects)d kuva on lisätty kokoelmaan %(collection)s
fi[1]: %(num_parent_objects)d kuvaa on lisätty kokoelmaan %(collection)s

en: Delete
fi: Poista

en: Delete selected images
fi: Poista valitut kuvat

en: %(num_parent_objects)d image has been deleted | %(num_parent_objects)d images have been deleted
fi[0]: %(num_parent_objects)d kuva on poistettu
fi[1]: %(num_parent_objects)d kuvaa on poistettu

en: Choose an image
fi: Valitse kuva

en: Choose another image
fi: Valitse toinen kuva

en: Edit this image
fi: Muokkaa tätä kuvaa

en: Newest
fi: Uusin

en: Oldest
fi: Vanhin

en: Title: (A -> Z)
fi: Nimi: (A -> Ö)

en: Title: (Z -> A)
fi: Nimi: (Ö -> A)

en: File size: (low to high)
fi: Tiedostokoko: (pienimmästä suurimpaan)

en: File size: (high to low)
fi: Tiedostokoko: (suurimmasta pienimpään)

en: Images
fi: Kuvat

en: The image could not be saved due to errors.
fi: Kuvaa ei voitu tallentaa virheiden vuoksi.

en: Image '%(image_title)s' updated.
fi: Kuva '%(image_title)s' päivitetty.

en: The source image file could not be found. Please change the source or delete the image.
fi: Valittua kuvatiedostoa ei löytynyt. Ole hyvä ja valitse toinen kuvatiedosto tai poista kuva.

en: Generate URL
fi: Luo verkko-osoite

en: Delete image
fi: Poista kuva

en: Image '%(image_title)s' deleted.
fi: Kuva '%(image_title)s' poistettu.

en: The image could not be created due to errors.
fi: Kuvaa ei voitu luoda virheiden vuoksi.

en: Image '%(image_title)s' added.
fi: Kuva '%(image_title)s' lisätty.

en: Add images
fi: Lisää kuvia

en: Image
fi: Kuva

en: %(count)s image | %(count)s images
fi[0]: %(count)s kuva
fi[1]: %(count)s kuvaa

en: Change image
fi: Vaihda kuva
