Wagtail - en to hu translation catalogue (286 entries)

en: %(count)s descendant collection | %(count)s descendant collections
hu[0]: %(count)s gyermek gyűjtemény
hu[1]: %(count)s gyermek gyűjtemény

en: %(hostname)s is already configured as the default site. You must unset that before you can save this site as default.
hu: A %(hostname)s az alapértelmezett webhely. Először törölje azt a beállítást és utána teheti a jelenlegi webhelyet alapértelmezetté.

en: %(label)s: this block has no options.
hu: %(label)s: ehhez a blokkhoz nincsenek beállítások.

en: '%(workflow)s' started. Next step '%(task)s'
hu: '%(workflow)s' elindítva. Következő lépés: '%(task)s'

en: <b>'{title}' is locked</b> by <b>you</b>.
hu: <b>A(z) '{title}' zárolva van</b>, zároló: <b>én</b>.

en: <b>'{title}' is locked</b>.
hu: <b>'{title}' zárolva van</b>.

en: <b>'{title}' was locked</b> by <b>you</b> on <b>{datetime}</b>.
hu: A(z) <b>'{title}' zárolva van</b>, zárolta: <b>én</b>, időpont: <b>{datetime}</b>.

en: <b>'{title}' was locked</b> by <b>{user}</b> on <b>{datetime}</b>.
hu: A(z) <b>'{title}' zárolva van</b>, zárolta: <b>{user}</b>, időpont: <b>{datetime}</b>.

en: Active tasks can be added to workflows. Deactivating a task does not remove it from existing workflows.
hu: Az aktív feladatokat hozzá lehet adni a munkafolyamatokhoz. Az inaktivált feladatok nem fognak törlődni a meglévő munkafolyamatokból.

en: Active workflows can be added to pages/snippets. Deactivating a workflow does not remove it from existing pages/snippets.
hu: Az aktív munkafolyamatokat hozzá lehet rendelni az oldalakhoz és elemekhez. A munkafolyamat inaktiválása nem fogja azt törölni a meglévő tartalmakból.

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add Comment
hu: Megjegyzés hozzáadása

en: Add comment
hu: Megjegyzés hozzáadása

en: Add view restrictions
hu: Elérési korlátozás hozzáadása

en: Add/edit pages you own
hu: Saját oldalaim létrehozása/szerkesztése

en: Added a comment
hu: Megjegyzés hozzáadva

en: Added a comment on field %(field)s: "%(text)s"
hu: %(field)s mezőhöz megjegyzés hozzáadva: "%(text)s"

en: Added the '%(restriction)s' view restriction
hu: A(z) '%(restriction)s' elérési korlátozás hozzáadva.

en: Added view restriction
hu: Elérési korlátozás hozzáadva

en: Approve
hu: Jóváhagyás

en: Approve with comment
hu: Jóváhagyás megjegyzéssel

en: Approved
hu: Jóváhagyva

en: Approved at '%(task)s'. '%(workflow)s' complete
hu: '%(task)s' lépésben jóváhagyva. '%(workflow)s' munkafolyamat befejeződött

en: Approved at '%(task)s'. Next step '%(next_task)s'
hu: '%(task)s' lépésben jóváhagyva. Következő lépés: '%(next_task)s'

en: Bulk delete
hu: Kötegelt törlés

en: Cancelled
hu: Megszakítva

en: Cancelled '%(workflow)s' at '%(task)s'
hu: '%(workflow)s' munkamenet megállítva a(z) '%(task)s' lépésnél

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Continue
hu: Folytatás

en: Convert alias into ordinary page
hu: Kpacsolt példány rendes oldallá alakítása

en: Converted an alias into an ordinary page
hu: Kapcsolt példány rendes oldallá konvertálva

en: Converted the alias '%(title)s' into an ordinary page
hu: '%(title)s' kapcsolt példány konvertálva rendes oldallá

en: Copied
hu: Másolva

en: Copied for translation
hu: Fordításhoz átmásolva

en: Copied for translation from %(title)s (%(locale)s)
hu: %(title)s fordításhoz átmásolva (%(locale)s)

en: Copied from %(title)s
hu: Másolva innét: %(title)s

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy for translation
hu: Másolás fordításhoz

en: Create
hu: Létrehozás

en: Create alias
hu: Kapcsolt példény létrehozása

en: Created
hu: Létrehozva

en: Created an alias
hu: Kapcsolt példány létrehozva

en: Created an alias of %(title)s
hu: Kapcsolt példány létrehozva: %(title)s

en: Currently locked and will go live on the scheduled date
hu: Jelenleg zárolva van, és a megadott időpontban lesz látható

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete comment
hu: Megjegyzés törlése

en: Delete pages with children
hu: Oldalak törlése a gyermek oldalakkal együtt

en: Delete reply to comment
hu: Válasz törlése

en: Deleted
hu: Törölve

en: Deleted a comment
hu: Megjegyzés törölve

en: Deleted a comment on field %(field)s: "%(text)s"
hu: %(field)s mező megjegyzése törölve: "%(text)s"

en: Deleted a reply
hu: Vákasz törölve

en: Deleted a reply to a comment on field %(field)s: "%(text)s"
hu: %(field)s mező megjegyzés válasz törölve: "%(text)s"

en: Draft saved
hu: Vázlat elmentve

en: Drag
hu: Megragadás

en: Duplicate
hu: Másolás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit any page
hu: Bármelyik oldal szerkesztése

en: Edit comment
hu: Megjegyzés szerkesztése

en: Edit reply to comment
hu: Válasz szerkesztése

en: Edited
hu: Szerkesztve

en: Edited a comment
hu: Megjegyzés módosítva

en: Edited a comment on field %(field)s: "%(text)s"
hu: %(field)s mező megjegyzése módosítva: "%(text)s"

en: Edited a reply
hu: Válasz módosítva

en: Edited a reply to a comment on field %(field)s: "%(text)s"
hu: %(field)s mező megjegyzés válasz módosítva: "%(text)s"

en: For search engines
hu: Keresőmotorok számára

en: For site menus
hu: Oldal menük számára

en: Group approval task
hu: Csoport jóváhagyás feladat

en: Group approval tasks
hu: Csoport jóváhagyás feladatok

en: Human-readable name for the site.
hu: A webhely neve emberi nyelven

en: If true, this site will handle requests for all other hostnames that do not have a site entry of their own
hu: Ha igazra van állítva, ez a webhely fogja az összes olyan hosztnév kéréseit lekezelni, amelyhez nem tartozik saját webhely.

en: In progress
hu: Folyamatban

en: Lock
hu: Zárolás

en: Lock/unlock pages you've locked
hu: Saját zárolt oldalaim feloldása

en: Locked
hu: Zárolt

en: Locked by another user
hu: Zároló: másik felhasználó

en: Locked by schedule
hu: Zároló: időzített publikálás funkció

en: Locked by workflow
hu: Zároló: munkafolyamat

en: Locked by you
hu: Zároló: én

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Members of the chosen Wagtail Groups can approve this task
hu: A kiválasztott csoport tagjai tudják ezt a feladatot jóváhagyni

en: Move
hu: Mozgatás

en: Move down
hu: Mozgatás le

en: Move up
hu: Mozgatás fel

en: Moved
hu: Átmozgatva

en: Moved from '%(old_parent)s' to '%(new_parent)s'
hu: Átmozgatva innét: '%(old_parent)s' ide: '%(new_parent)s'

en: Needs changes
hu: Változtatás szükséges

en: No one can make changes while the %(model_name)s is locked
hu: Senki nem végezhet változtatásokat, amíg a(z) %(model_name)s zárolva van.

en: Not started
hu: Nincs elindítva

en: Only %(user)s can make changes while the %(model_name)s is locked
hu: Csak %(user)s hajthat végre változtatásokat amíg a(z) %(model_name)s zárolva van

en: Only reviewers can edit and approve the %(model_name)s
hu: Csak az ellenőrzők szerkeszthetik és hagyhatják jóvá a(z) %(model_name)s tartalmat

en: Only reviewers for this task can edit the %(model_name)s.
hu: Csak az ellenőrzők szerkeszthetik a(z) %(model_name)s tartalmat.

en: Only you can make changes while the %(model_name)s is locked
hu: Csak ez a felhasználó hajthat végre változtatásokat, amíg a(z) %(model_name)s zárolva van

en: Page scheduled for publishing
hu: Oldal közzétételre időzítve

en: Page scheduled for publishing at %(go_live_at)s
hu: Oldal közzététele időzítve ekkorra: %(go_live_at)s

en: Page unscheduled for publishing at %(go_live_at)s
hu: Oldal visszavonása időzítve ekkorra: %(go_live_at)s

en: Page unscheduled from publishing
hu: Oldal visszavonása időzítve

en: Pages/snippets at this step in a workflow will be moderated or approved by these groups of users
hu: Az adott lépésnél tartó oldalakat/elemeket ezek a felhasználók fogják moderálni vagy jóváhagyni

en: Password
hu: Jelszó

en: Password required
hu: Jelszó szükséges

en: Preview in desktop size
hu: Előnézet monitor méretben

en: Preview in mobile size
hu: Előnézet okostelefon méretben

en: Preview in tablet size
hu: Előnézet tablet méretben

en: Private, accessible to users in specific groups
hu: Privát, csak a megadott csoportba tartozó felhasználók látják

en: Public
hu: Publikus

en: Publish
hu: Közzététel

en: Publish any page
hu: Bármelyik oldal közzététele

en: Publish scheduled draft
hu: Időzített verzió közzététele

en: Published
hu: Közzétéve

en: Published scheduled draft
hu: Közzétett időzített verzió

en: Reject
hu: Visszautasít

en: Rejected
hu: Elutasítva

en: Rejected at '%(task)s'. Changes requested
hu: '%(task)s' lépésben elutasítve. Változtatások szükségesek

en: Remove view restrictions
hu: Elérési korlátozás eltávolítása

en: Removed the '%(restriction)s' view restriction. The page is public.
hu: '%(restriction)s' elérési korlátozás eltávolítva. Az oldal nyilvános.

en: Removed view restriction
hu: Elérési korlátozás eltávolítva

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Renamed
hu: Átnevezve

en: Renamed from '%(old)s' to '%(new)s'
hu: Átnevezve erről: '%(old)s' erre: '%(new)s'

en: Reorder
hu: Átrendezés

en: Reordered
hu: Újrasorrendezve

en: Reordered under '%(parent)s'
hu: Újrasorrendezve ez alatt: '%(parent)s'

en: Replied to a comment
hu: Válasz megjegyzésre

en: Replied to comment on field %(field)s: "%(text)s"
hu: %(field)s mező megjegyzésére válasz: "%(text)s"

en: Reply to comment
hu: Válasz a megjegyzésre

en: Request changes
hu: Változtatások kérése

en: Resolve comment
hu: Megjegyzés készre jelölése

en: Resolved a comment
hu: Megjegyzés készre jelölve

en: Resolved a comment on field %(field)s: "%(text)s"
hu: %(field)s mező megjegyzése készre jelölve: "%(text)s"

en: Resubmitted '%(task)s'. Workflow resumed
hu: '%(task)s' újra beköltve. Munkafolyamat újraindult

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Reverted to previous revision
hu: Korábbi verzió visszaállítva

en: Reverted to previous revision with id %(revision_id)s from %(created_at)s
hu: Korábbi verzió visszaállítva, azonosító: %(revision_id)s, dátum: %(created_at)s

en: Reviewers can edit this %(model_name)s – lock it to prevent other reviewers from editing
hu: Az ellenőrzők szerkeszthetik ezt a(z) %(model_name)s tartalmat - zárolja, ha nem szeretné, hogy mások is szerkesszék.

en: Revision %(revision_id)s from %(created_at)s scheduled for publishing at %(go_live_at)s.
hu: A(z) %(revision_id)s azonosítójú, %(created_at)s dátummal létrehozott verzió közzététele időzítve ekkorra: %(go_live_at)s.

en: Revision %(revision_id)s from %(created_at)s unscheduled from publishing at %(go_live_at)s.
hu: A(z) %(revision_id)s azonosítójú, %(created_at)s dátummal létrehozott verzió visszavonása időzítve ekkorra: %(go_live_at)s.

en: Schedule publication
hu: Közzététel időzítése

en: Set this to something other than 80 if you need a specific port number to appear in URLs (e.g. development on port 8000). Does not affect request handling (so port forwarding still works).
hu: A port száma, amely a webhely URL nevében fog szerepelni (pl. fejlesztéshez állítsa 80-ról 8000-re). Az oldal betöltését nem befolyásolja (a port továbbítás automatikusan működik).

en: Skipped
hu: Átlépve

en: Task '%(task_name)s' on Revision '%(revision_info)s': %(status)s
hu: '%(task_name)s' feladat a(z) '%(revision_info)s' verzión: %(status)s

en: Task state
hu: Feladat állapot

en: Task states
hu: Feladat állapotok

en: The descriptive text displayed underneath a headline in search engine results.
hu: Az oldal kerés oldalakon megjelenített leírása.

en: The log action '%(action_name)s' has not been registered.
hu: A '%(action_name)s' napló akció nincs regisztrálva.

en: The maximum number of items is %(max_num)d
hu: Az elemek maximális száma %(max_num)d

en: The minimum number of items is %(min_num)d
hu: Az elemek minimális száma %(min_num)d

en: The name of the page as it will appear in URLs e.g http://domain.com/blog/[my-slug]/
hu: Az oldal neve, ahogy az URL-ben szerepelni fog, pl. http://domain.com/blog/[oldal domain-darabkája]/

en: The name of the page displayed on search engine results as the clickable headline.
hu: Az oldal keresés oldalakon megjelenített, kattintható neve.

en: The page title as you'd like it to be seen by the public
hu: Az oldal címe a közzététel után

en: The password you have entered is not correct. Please try again.
hu: A megadott jelszó érvénytelen. Kérjük próbálja újra.

en: The slug '%(page_slug)s' is already in use within the parent page at '%(parent_url_path)s'
hu: A(z) '%(page_slug)s' rövidítés már használatban van a szülőoldal alatt itt: '%(parent_url_path)s'

en: There may only be one in progress or needs changes workflow state per page/snippet.
hu: Egy oldal/elem esetén csak egyetlen folyamatban vagy változtatás szükséges munkafolyamat állapot lehet

en: This %(model_name)s is currently awaiting moderation.
hu: Ez a(z) %(model_name)s jelenleg moderálásra vár.

en: This block has no options.
hu: Ehhez az elemhez nincsenek beállítások.

en: This field is required.
hu: Ennek a mezőnek a megadása kötelező.

en: This {model_name} is awaiting <b>'{task_name}'</b> in the <b>'{workflow_name}'</b> workflow.
hu: Ez a(z) {model_name} jelenleg a(z) <b>'{workflow_name}'</b> munkafolyamatban vár erre: <b>'{task_name}'</b>.

en: URL path
hu: URL cím

en: Unknown %(action)s
hu: Ismeretlen %(action)s

en: Unknown content type
hu: Ismeretlen tartalomtípus

en: Unlock
hu: Felold

en: Unlock any page
hu: Bármely oldal feloldása

en: Unlocked
hu: Megnyitott

en: Unpublish
hu: Visszavonás

en: Unpublish scheduled draft
hu: Időzített verzió visszavonása

en: Unpublished
hu: Visszavonva

en: Unpublished scheduled draft
hu: Visszavont időzített verzió

en: Unschedule publication
hu: Közzététel időzítésének visszavonása

en: Update view restrictions
hu: Elérési korlátozás frissítése

en: Updated the view restriction to '%(restriction)s'
hu: Elérési korlátozás frissítve erre: '%(restriction)s'

en: Updated view restriction
hu: Elérési korlátozás frissítve

en: Wagtail core
hu: Alapok

en: Wagtail frontend cache
hu: Wagtail frontend gyorstár

en: Whether a link to this page will appear in automatically generated menus
hu: Erre az oldalra mutató link fog megjelenni a generált menükben

en: Workflow '%(workflow_name)s' on %(model_name)s '%(title)s': %(status)s
hu: '%(workflow_name)s' munkafolyamat a(z) '%(title)s' %(model_name)s esetén: %(status)s

en: Workflow cancelled
hu: Munkafolyamat megállítva

en: Workflow started
hu: Munkafolyamat elindítva

en: Workflow state
hu: Munkafolyamat állapot

en: Workflow states
hu: Munkafolyamat állapotok

en: Workflow task approved
hu: Munkafolyamat lépés jóváhagyva

en: Workflow task rejected. Workflow complete
hu: Munkafolyamat lépés elutasítva. Munkafolyamat befejeződött

en: Workflow task resubmitted. Workflow resumed
hu: Munkafolyamat lépés újrakezdve. A munkafolyamat folytatódik

en: Workflow: approve task
hu: Munkafolyamat: lépés jóváhagyása

en: Workflow: cancel
hu: Munkafolyamat: megállítás

en: Workflow: reject task
hu: Munkafolyamat: lépés elutasítása

en: Workflow: resume task
hu: Munkafolyamat: lépés folytatása

en: Workflow: start
hu: Munkafolyamat: indítás

en: You need a password to access this page.
hu: Ezen oldal megtekintéséhez jelszó szükséges.

en: Your account doesn't have access to this page. To proceed, please log in with an account that has access.
hu: A fiókjának nincs jogosultsága elérni ezt az oldalt. Kérjük jelentkezzen be egy olyan fiókkal, amely rendelkezik a megfelelő engedélyekkel.

en: Your username and password didn't match. Please try again.
hu: A felhasználónév és jelszó nem megfelelő. Kérjük próbálja újra.

en: active
hu: aktív

en: approved go live at
hu: jóváhagyott közzététel időpontja

en: collection
hu: gyűjtemény

en: collection view restriction
hu: gyűjtemény elérési korlátozás

en: collection view restrictions
hu: gyűjtemény elérési korlátozások

en: collections
hu: gyűjtemények

en: comment
hu: megjegyzés

en: comment replies
hu: megjegyzés válaszok

en: comment reply
hu: megjegyzés válasz

en: comments
hu: megjegyzések

en: content JSON
hu: JSON tartalom

en: content type
hu: tartalomtípus

en: created at
hu: létrehozás ideje

en: current task state
hu: jelenlegi feladat állapot

en: default
hu: alapértelmezett

en: draft
hu: vázlat

en: expired
hu: lejárt

en: expiry date/time
hu: lejárat dátuma/ideje

en: finished at
hu: befejezve:

en: finished by
hu: befejező:

en: first published at
hu: első közzététel időpontja

en: go live date/time
hu: közzététel ideje

en: group
hu: csoport

en: group collection permission
hu: csoportos gyűjtemény engedély

en: group collection permissions
hu: csoportos gyűjtemény engedélyek

en: group page permission
hu: csoport hozzáférés

en: group page permissions
hu: csoport hozzáférések

en: groups
hu: csoportok

en: has unpublished changes
hu: nem közzétett tartalommal rendelkezik

en: hostname
hu: hosztnév

en: in moderation
hu: jóváhagyás alatt

en: is default site
hu: az alapértelmezett webhely

en: last published at
hu: utolsó közzététel időpontja

en: latest revision
hu: utolsó verzió

en: latest revision created at
hu: a legutóbbi verzió letrehozásának időpontja

en: live
hu: közzétett oldal

en: live + draft
hu: közzétéve + vázlat

en: live + in moderation
hu: közzétéve + moderálás alatt

en: live + scheduled
hu: közzétéve + időzítve

en: live revision
hu: közzétett verzió

en: locked
hu: zárolt

en: locked at
hu: zárolva ekkor:

en: locked by
hu: zároló:

en: log entries
hu: napló bejegyzések

en: log entry
hu: napló bejegyzés

en: may prevent deletion
hu: megakadályozhatja a törlést

en: meta description
hu: meta leírás

en: model log entries
hu: adatmodell naplóbejegyzések

en: model log entry
hu: adatmodell naplóbejegyzés

en: name
hu: név

en: object id
hu: azonosító

en: owner
hu: tulajdonos

en: page
hu: oldal

en: page log entries
hu: oldal naplóbejegyzések

en: page log entry
hu: oldal naplóbejegyzés

en: page view restriction
hu: az oldal megtekintésének korlátozása

en: page view restrictions
hu: az oldal megtekintésének korlátozásai

en: pages
hu: oldalak

en: permission
hu: hozzáférés

en: prevents deletion
hu: akadályozza a törlést

en: requested by
hu: kérelmező

en: revision
hu: verzió

en: revisions
hu: verziók

en: root page
hu: főoldal

en: scheduled
hu: időzítve

en: show in menus
hu: szerepeljen a menükben

en: site
hu: webhely

en: site name
hu: webhely neve

en: sites
hu: webhelyek

en: slug
hu: domain-darabka

en: started at
hu: elindítva:

en: status
hu: státusz

en: system
hu: rendszer

en: task
hu: feladat

en: tasks
hu: feladatok

en: the %(model_name)s will also be deleted
hu: a(z) %(model_name)s is törölve lesz

en: timestamp (UTC)
hu: Időbélyeg (UTC)

en: title
hu: cím

en: title tag
hu: cím elem

en: uploaded by user
hu: feltöltő

en: user
hu: felhasználó

en: view restriction
hu: elérési korlátozás

en: view restrictions
hu: elérési korlátozások

en: will be set to a %(model_name)s specified by the system
hu: rendszer által meghatározott %(model_name)s tartalomra lesz állítva

en: will be set to the default %(model_name)s
hu: az alapértelmezett %(model_name)s tartalomra lesz állítva

en: will do nothing
hu: nem tesz semmit

en: will unset the reference
hu: törli a hivatkozást

en: workflow
hu: munkafolyamat

en: workflow page
hu: munkafolyamat oldal

en: workflow pages
hu: munkafolyamat oldalak

en: workflow state
hu: munkafolyamat állapot

en: workflow task order
hu: munkafolyamat feladat sorrend

en: workflow task orders
hu: munkafolyamat feladat sorrendek

en: workflow_tasks
hu: munkafolyamat feladatok

en: workflows
hu: munkafolyamatok

en: {model_name} '{title}' is locked and has been scheduled to go live at {datetime}
hu: A(z) '{title}' {model_name} le van zárva, és {datetime} időpontban jelenik meg
