Wagtail - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Wagtail sites
fr: Sites Wagtail

en: Choose a root page
fr: Choisir une page racine

en: Choose a different root page
fr: Choisissez une page racine différente

en: Add a site
fr: Ajouter un site

en: Default?
fr: Défaut ?

en: Default
fr: Défaut

en: Add site
fr: Ajouter un site

en: Site '%(object)s' created.
fr: Site « %(object)s » créé.

en: The site could not be saved due to errors.
fr: Le site ne peut être enregistré du fait d'erreurs.

en: Site '%(object)s' updated.
fr: Site « %(object)s » mis à jour.

en: Site '%(object)s' deleted.
fr: Site « %(object)s » supprimé.

en: Delete site
fr: Supprimer le site

en: Are you sure you want to delete this site?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer ce site ?
