Wagtail - en to ar translation catalogue (52 entries)

en: Parent page
ar: صفحة الأم

en: Add %(object)s
ar: اضف %(object)s

en: Add a new %(object)s
ar: اضف جديد %(object)s

en: Inspect
ar: فحص

en: Inspect this %(object)s
ar: افحص %(object)s

en: Edit
ar: تعديل

en: Edit this %(object)s
ar: تحرير هذا %(object)s

en: Delete
ar: حذف

en: Delete this %(object)s
ar: حذف %(object)s

en: Unpublish
ar: غير منشور

en: Unpublish this %(object)s
ar: عدم نشر %(object)s

en: Copy
ar: انسخ

en: Copy this %(object)s
ar: نسخ %(object)s

en: image
ar: صورة

en: Back to %(model_name)s list
ar: الرجوع الى %(model_name)s القائمة

en: Choose a parent page
ar: إختر صفحة أم

en: %(plural)s can be added to more than one place within your site. Which of the following would you like to be the parent of your new page?
ar: %(plural)sيمكن إضافتها إلى أكثر من مكان واحد في موقعك. أي مما يلي تود أن تكون أصل الصفحة الجديدة؟

en: Continue
ar: أكمل

en: Saving…
ar: يتم الحفظ…

en: Save
ar: حفظ

en: %(model_name)s could not be deleted
ar: %(model_name)sلا يمكن حذفها

en: '%(instance_name)s' is currently referenced by other objects, and cannot be deleted without jeopardising data integrity. To delete it successfully, first remove references from the following objects, then try again:
ar: '%(instance_name)s' تتم الإشارة إليها حاليًا بواسطة كائنات أخرى ، ولا يمكن حذفها دون تعريض سلامة البيانات للخطر. لحذفها بنجاح ، قم أولاً بإزالة المراجع من الكائنات التالية ، ثم حاول مرة أخرى:

en: Go back to listing
ar: العودة إلى القائمة

en: Yes, delete
ar: نعم, احذف

en: No, don't delete
ar: لا, لا تذف

en: Sorry, there are no %(name)s matching your search parameters.
ar: عذرًا ، لا توجد مطابقة لـ %(name)s عمليات البحث الخاصة بك.

en: Search for
ar: إبحث عن

en: Search %(name)s
ar: بحث %(name)s

en: Search
ar: بحث

en: Download XLSX
ar: تنزيل XLSX

en: Download CSV
ar: تنزيل ملف CSV

en: Filter
ar: فلتر

en: No %(name)s have been created yet. One of the following must be created before you can add any %(name)s:
ar: لا %(name)s تم إنشاؤه بعد. يجب إنشاء أحد الإجراءات التالية قبل أن تتمكن من إضافة أي %(name)s:

en: No %(name)s have been created yet.
ar: لا %(name)s تم إنشاؤه بعد.

en: Pagination
ar: ترقيم الصفحات

en: Page %(current_page)s of %(num_pages)s.
ar: صفحة %(current_page)s من %(num_pages)s.

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: %(model_name)s '%(object)s' created.
ar: تم إنشاء '%(object)s' '%(model_name)s'

en: The %(object)s could not be created due to errors.
ar: لا يمكن إنشاء %(object)s بسبب أخطاء.

en: New
ar: جديد

en: Create new %(object)s
ar: أنشئ %(object)s جديد

en: Editing
ar: جاري التعديل

en: Editing %(object)s
ar: جاري التعديل %(object)s

en: %(model_name)s '%(object)s' updated.
ar: تم تحديث '%(object)s' '%(model_name)s'.

en: The %(object)s could not be saved due to errors.
ar: لا يمكن حفظ %(object)s بسبب الأخطاء.

en: Confirm deletion of %(object)s
ar: تأكيد حذف %(object)s

en: Are you sure you want to delete this %(object)s? If other things in your site are related to it, they may also be affected.
ar: هل أنت متأكد أنك تريد حذف هذا %(object)s؟ إذا كانت هناك أشياء أخرى في موقعك مرتبطة بها ، فقد تتأثر أيضًا.

en: %(model_name)s '%(object)s' deleted.
ar: تم حذف '%(object)s' '%(model_name)s'.

en: Inspecting
ar: يتم الفحص

en: Inspecting %(object)s
ar: يتم فحص %(object)s

en: Date
ar: تاريخ
