Wagtail - en to fi translation catalogue (59 entries)

en: Wagtail ModelAdmin
fi: Wagtailin tietomallin hallinta

en: Parent page
fi: Isäntäsivu

en: Add %(object)s
fi: Lisää %(object)s

en: Add a new %(object)s
fi: Lisää uusi %(object)s

en: Inspect
fi: Tarkastele

en: Inspect this %(object)s
fi: Tarkastele %(object)s-kohdetta

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit this %(object)s
fi: Muokkaa %(object)s-kohdetta

en: Delete
fi: Poista

en: Delete this %(object)s
fi: Poista tämä %(object)s

en: Unpublish
fi: Piilota

en: Unpublish this %(object)s
fi: Piilota %(object)s

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy this %(object)s
fi: Kopioi %(object)s

en: image
fi: kuva

en: Back to %(model_name)s list
fi: Palaa %(model_name)s -listaan

en: Choose a parent page
fi: Valitse isäntäsivu

en: %(plural)s can be added to more than one place within your site. Which of the following would you like to be the parent of your new page?
fi: %(plural)s voidaan lisätä useampaan kuin yhteen paikkaan sivustollasi. Mihin haluaisit uuden sivun lisättävän?

en: Continue
fi: Jatka

en: Saving…
fi: Tallennetaan…

en: Save
fi: Tallenna

en: %(model_name)s could not be deleted
fi: %(model_name)s-kohdetta ei voitu poistaa

en: '%(instance_name)s' is currently referenced by other objects, and cannot be deleted without jeopardising data integrity. To delete it successfully, first remove references from the following objects, then try again:
fi: '%(instance_name)s' viitataan muissa objekteissa ja sitä ei voida poistaa ilman tietojen eheyden vaarantumista. Jotta kohteen voi poistaa turvallisesti täytyy sinun poistaa viittaukset alla luetelluista objekteista:

en: Go back to listing
fi: Palaa listaukseen

en: Yes, delete
fi: Kyllä, poista

en: No, don't delete
fi: Ei, älä poista

en: By %(filter_title)s
fi: Tekijä %(filter_title)s

en: Last updated
fi: Viimeksi päivitetty

en: History
fi: Historia

en: %(result_count)s out of %(all_count)s
fi: %(result_count)s/%(all_count)s

en: Sorry, there are no %(name)s matching your search parameters.
fi: Haulla ei löytynyt yhtään %(name)s-kohdetta.

en: Search for
fi: Hae…

en: Search %(name)s
fi: Hae %(name)s

en: Search
fi: Haku

en: Download XLSX
fi: Lataa XLSX

en: Download CSV
fi: Lataa CSV

en: Filter
fi: Suodatin

en: No %(name)s have been created yet. One of the following must be created before you can add any %(name)s:
fi: Yhtään %(name)s-kohdetta ei ole luotu vielä. Yksi seuraavista tulee luoda ennen kuin voit luoda %(name)s-kohteita:

en: No %(name)s have been created yet.
fi: Yhtään %(name)s-kohdetta ei ole luotu vielä.

en: Why not <a href="%(url)s">add one</a>?
fi: Mikset vaikka <a href="%(url)s">loisi yhtä</a>?

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Page %(current_page)s of %(num_pages)s.
fi: Sivu %(current_page)s/%(num_pages)s.

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: %(model_name)s '%(object)s' created.
fi: Mallin %(model_name)s '%(object)s' luotu.

en: The %(object)s could not be created due to errors.
fi: %(object)s ei voitu luoda virheiden vuoksi.

en: New
fi: Uusi

en: Create new %(object)s
fi: Luo uusi %(object)s

en: Editing
fi: Muokataan

en: Editing %(object)s
fi: Muokataan %(object)s

en: %(model_name)s '%(object)s' updated.
fi: Mallin %(model_name)s '%(object)s' päivitetty.

en: The %(object)s could not be saved due to errors.
fi: %(object)s ei voitu tallentaa virheiden vuoksi.

en: Confirm deletion of %(object)s
fi: Vahvista %(object)s poisto

en: Are you sure you want to delete this %(object)s? If other things in your site are related to it, they may also be affected.
fi: Haluatko varmasti poistaa %(object)s? Tämä saattaa vaikuttaa muihin sivustossa kohteeseen liittyviin asioihin.

en: %(model_name)s '%(object)s' deleted.
fi: Mallin %(model_name)s '%(object)s' poistettu.

en: Inspecting
fi: Tarkastellaan

en: Inspecting %(object)s
fi: Tarkastellaan %(object)s

en: Action
fi: Toiminto

en: Date
fi: Pvm
