Wagtail - en to tet translation catalogue (50 entries)

en: Parent page
tet: inan-aman

en: Add %(object)s
tet: hatama %(object)s

en: Add a new %(object)s
tet: Hatama foun %(object)s

en: Inspect
tet: Inspeksaun

en: Inspect this %(object)s
tet: Inspeksaun iha %(object)s

en: Edit
tet: hadia

en: Edit this %(object)s
tet: hadia iha %(object)s

en: Delete
tet: hamoos

en: Delete this %(object)s
tet: hamoos iha %(object)s

en: Unpublish
tet: La publika

en: Unpublish this %(object)s
tet: La publika iha %(object)s

en: Copy
tet: kopia

en: Copy this %(object)s
tet: kopia iha %(object)s

en: image
tet: Imagen

en: Back to %(model_name)s list
tet: Fila ba %(model_name)slista

en: Choose a parent page
tet: Hili pajina

en: %(plural)s can be added to more than one place within your site. Which of the following would you like to be the parent of your new page?
tet: %(plural)s hatama barak dukue fatin ida ho situs. Opsaun saida mak ita ita hakarak tuir inan-aman no pajina?

en: Continue
tet: Kontinua

en: Saving…
tet: Rai tiha ona

en: Save
tet: Rai

en: %(model_name)s could not be deleted
tet: %(model_name)slabale hamos

en: '%(instance_name)s' is currently referenced by other objects, and cannot be deleted without jeopardising data integrity. To delete it successfully, first remove references from the following objects, then try again:
tet: '%(instance_name)s'

en: Go back to listing
tet: Fila ba lista

en: Yes, delete
tet: Loos, hamoos

en: No, don't delete
tet: Lae, Labele hamoos

en: Sorry, there are no %(name)s matching your search parameters.
tet: Diskulpa, ne'e laiha %(name)smaka hanesan  ita buka parametru.

en: Search for
tet: Buka ba

en: Search %(name)s
tet: Buka %(name)s

en: Search
tet: Buka

en: Filter
tet:  Filtru

en: No %(name)s have been created yet. One of the following must be created before you can add any %(name)s:
tet: Laiha %(name)skria tiha ona. Ida tuir tenki kria ona molok ita bele hatama balu %(name)s:

en: No %(name)s have been created yet.
tet: Laiha %(name)skria tiha ona.

en: Pagination
tet: Pagina

en: Page %(current_page)s of %(num_pages)s.
tet: Pagina %(current_page)sho %(num_pages)s

en: Previous
tet:  Kotuk

en: Next
tet: Tuir

en: %(model_name)s '%(object)s' created.
tet: %(model_name)s '%(object)s' kria ona

en: The %(object)s could not be created due to errors.
tet: %(object)slabele kria tamba erru.

en: New
tet: foun

en: Create new %(object)s
tet: kria foun %(object)s

en: Editing
tet: Hadia hela

en: Editing %(object)s
tet: Hadia hela %(object)s

en: %(model_name)s '%(object)s' updated.
tet: %(model_name)s '%(object)s' hadia ona.

en: The %(object)s could not be saved due to errors.
tet: %(object)slabele rai tamba erru hela.

en: Confirm deletion of %(object)s
tet: Konfirma eliminsaun husi %(object)s

en: Are you sure you want to delete this %(object)s? If other things in your site are related to it, they may also be affected.
tet: Ita serteza atu hamoos %(object)sne'e? se buat seluk iha ita situs ne'ebe mak relata ba ida ne'e, sira sei afeita ona.

en: %(model_name)s '%(object)s' deleted.
tet: %(model_name)s '%(object)s' hamoos ona.

en: Inspecting
tet: Inspeksaun tiha ona

en: Inspecting %(object)s
tet: Inpeksaun %(object)s

en: Date
tet: Data
