Wagtail - en to th translation catalogue (47 entries)

en: Wagtail ModelAdmin
th: บริหารรูปแบบของWagtail

en: Parent page
th: หน้าแรก,หน้าหลัก

en: Add %(object)s
th: เพิ่ม %(object)s

en: Add a new %(object)s
th: เพิ่มอันใหม่ %(object)s

en: Inspect
th: ตรวจ

en: Inspect this %(object)s
th: ตรวจสิ่งนี้ %(object)s

en: Edit
th: แก้ไข

en: Edit this %(object)s
th: แก้ไขสิ่งนี้ %(object)s

en: Delete
th: ลบ

en: Delete this %(object)s
th: ลบสิ่งนี้ %(object)s

en: Unpublish
th: ยกเลิกประกาศ

en: Unpublish this %(object)s
th: ยกเลิกการพิมพ์นี้ %(object)s

en: Copy
th: ก๊อปปี้,คัดลอก

en: Copy this %(object)s
th: ก๊อปปี้สิ่งนี้ %(object)s

en: image
th: รูปภาพ

en: Back to %(model_name)s list
th: กลับไปที่ %(model_name)s รายการ

en: Choose a parent page
th: เลือกหน้าหลัก

en: %(plural)s can be added to more than one place within your site. Which of the following would you like to be the parent of your new page?
th: %(plural)sสามารถเพิ่มได้มากกว่าหนึ่งที่ภายในเว็บไซด์ของคุณ คุณอยากจะเลือกหน้าหลักของหน้าใหม่มั้ย?

en: Continue
th: ต่อ,ต่อเนื่อง

en: Saving…
th: กำลังเซฟ,กำลังบันทึก

en: Save
th: เซฟ,บันทึก

en: %(model_name)s could not be deleted
th: %(model_name)s ไม่สามารถถูกลบได้

en: '%(instance_name)s' is currently referenced by other objects, and cannot be deleted without jeopardising data integrity. To delete it successfully, first remove references from the following objects, then try again:
th: '%(instance_name)s' กำลังถูกใช้อยู่ไม่สามารถลบทิ้งได้ โดยปราศจากความสมบูรณ์ของข้อมูล ถ้าอยากจะลบขั้นแรกจะต้องลบตามนี้และลองทำใหม่อีกที:

en: Go back to listing
th: กลับไปที่รายชื่อ

en: Yes, delete
th: ใช่,ลบทิ้ง

en: Sorry, there are no %(name)s matching your search parameters.
th: ขออภัย,ไม่มี %(name)s ที่ตรงกันของการค้นหา.

en: Search for
th: ค้นหาสำหรับ

en: Search %(name)s
th: ค้นหา %(name)s

en: Search
th: ค้นหา

en: Download CSV
th: ดาวโหลด ช่องที่ให้เขียนตอบสำหรับเกบข้อมูลแบบตาราง

en: Filter
th: คัดกรอง

en: No %(name)s have been created yet. One of the following must be created before you can add any %(name)s:
th: ไม่%(name)s มีการถูกสร้างขึ้นเลย หนึ่งในทั้งหมดที่กล่าวมาจะต้องถูกสร้างขึ้นก่อนคุณสามารถเพิ่มอันไหนก็ได้ %(name)s:

en: No %(name)s have been created yet.
th: ยังไม่ %(name)s มีการถูกสร้าง

en: Page %(current_page)s of %(num_pages)s.
th: หน้า %(current_page)s ของ %(num_pages)s.

en: Previous
th: หน้าก่อนหน้านี้

en: Next
th: ถัดไป

en: The %(object)s could not be created due to errors.
th: ไม่ %(object)s สามารถถูกสร้างได้ในขณะที่มีข้อผิดพลาด

en: New
th: ใหม่

en: Create new %(object)s
th: สร้างอันใหม่ %(object)s

en: Editing
th: กำลังแก้ไข

en: Editing %(object)s
th: กำลังแก้ไข %(object)s

en: The %(object)s could not be saved due to errors.
th: ไม่%(object)s สามารถเซฟได้ในขณะที่มีข้อผิดพลาด

en: Confirm deletion of %(object)s
th: ยืนยันการลบ %(object)s

en: Are you sure you want to delete this %(object)s? If other things in your site are related to it, they may also be affected.
th: คุณแน่ใจว่าคุณต้องการจะลบทิ้งสิ่งนี้ %(object)s? ถ้ามีสิ่งอื่นที่เกี่ยวข้องอาจจะได้รับผลกระทบไปด้วย

en: Inspecting
th: กำลังตรวจ

en: Inspecting %(object)s
th: กำลังตรวจสอบ %(object)s

en: Date
th: วันที่
